Jump to content
IGNORED

Anime kutak


Filipenko

Recommended Posts

Basilisk i Berserk su dve kratke ali odlične anime, sa odličnim likovima i obaveznim nerviranjem kad skapiraš da je kraj nakon svega 15-20 epizoda (naspram Bleach kojeg sam prestao da gledam nakon 250.te) :)Obe su fantasy žanr i nisu baš za mlađe uzraste.Ako želiš dobar SF - Neon Genesis Evangelion. ;)

Edited by S.L.
Link to comment

Mislio sam da niko van Japana ne gleda te "fantasy" anime smeštene u japansku srednjevekovnu prošlost poput Basiliska...Neon Genesis Evangelion je mecha, a ne SF žanr. Mislim, niko nije lud da te "srednjoškolac X nije bio shvaćen od drugara i teško se prilagođavao, ali je onda otkrio da u pećini pored njegove kuće leži pohranjen antički robot, koji je jedina nada za predstojeću invaziju iz svemira" kategoriše kao SF, makar ne kao primarni žanr :) Takvih anime ima milijarde. (I imam ih skoro sve :isuse: )

Link to comment

Basilisk i Cowboy Beboop. Naravno.Gantz obavezno. Da shvatiš, preko svega, potpunu slobodu žanra.Evangelion možeš. Mada sada izlaze, sporo, rimejk izdanja, i drugačiji su.FLCL takođe vredi, ali, po mom iskustvu, ne dub već samo sub.Gledaj i filmove.GITSGITS 2AppleseedAkiraMononoke HimeNinja ScrollGrave of the firefliesVampire Hunter DWonderful Days 5 Centimeters Per Second The Place Promised in Our Early Daysneko bi rekao i porco rosso i još nešto od gilbija...ali ja sam to lako preskočio.

Link to comment

Moj savet je da ne gledaš filmove uopšte, makar dok se konceptualno ne navikneš na anime. Niti su tako dobri i zanimljivi kao što vlada fama o njima, izvikani su, niti je tako lako pokapirati ih, treba ipak da gledaš malo anime da bi ušao u štos. Da sam ostao na filmovima, verovatno nikad ništa ne bih sam potražio od animi osim onih par filmova što bi mi ortak dao.Evo i jedne od the best of opening pesme...krivo mi je što nema reči na engleskom kao u samim epizodama, fantastično. Znam je napamet.http://www.youtube.com/watch?v=eJiKEy4rsvA

Link to comment
5 Centimeters Per Second
Ovo je bar za mene bio klasicni ala djibli crtani. Nisam siguran jel se i to racuna u anime? :unsure: Sto ne znaci da ga ne treba pogledati :)I da, druze tito, jebo te Legend of the Galactic Heroes. Na 75. epizodi nisam vise imao snage da gledam. Vratite mi moje vreme!
Link to comment
Neon Genesis Evangelion je mecha, a ne SF žanr.
Mecha je termin kojim se zovu anime sa robotima. Ne znam kako ne potpada pod SF. To me podseti na Full Metal Panic animu.Appleseed je dobar, a Ninja Scroll - Vapade, jel to serija ili film?
Link to comment

Ja bogami imam film, a mislim, mislim, da sam davno gledao neku seriju, jedna sezona, ali se slabo više sećam.Hm, šan, pa ne znam, nisam frik, ja sam fan :))), gledam šta mi prija ne gledam šta mi ne dojmi i to je to. Može sto preporuka neko da da ali ako ne legne, jebiga. Počeo sam sa filmovima, upravo Akira pa Ninja Scroll pa Vampire Hunter D pa kauboji i od tada sam navučen na animee. Mada je sve počelo sa zvezdanim šerifima, voltronom i robotekom, da se ne lažemo, i hvala dobrom Bobu da je to puštano kod nas pošto me je pokrenulo u dobrom pravcu. Film je zaokružena celina, uglačan, bez filera. Tako da mislim da su filmovi, onima koji nisu navikli na Anime, daleko bolji početak. Pa kraći serijali poput basiliska, kauboja, makros zero ili bilo čega što je jedan serijal 6-20 epki, pa onda možeš na te Legende i ostalo, da malo istražuješ i opuštaš se. Možda jednog dana uzmeš i dragonbol, pa ti ni ne smeta da jedna borba na turniru traje 3-10 epizoda :)))

Link to comment

Nagomilalo se, ako, ako. Skinulo se, ali još nisam pogledao. Skinuo sam neki mega torrent, pa sam odabrao nasumično još nekoliko naslova, među kojima je i Claymore i Gunslinger Girls i ne znam šta još. Deluje mi da ću Berserk sledeći. Pišem kad počnem, za koji dan.

Link to comment
I da, druze tito, jebo te Legend of the Galactic Heroes. Na 75. epizodi nisam vise imao snage da gledam. Vratite mi moje vreme!
Sada sam ja kriv što si slabašne građe i izdržljivosti? :huh: LOGH je najfenomenalnije delo ikada. Koga energijom ne nabije otvaranje serije sa filozofskim razmatranjem uloge čoveka u svemiru praćeno simfonijom Gustava Malera taj treba da ide da gleda Mecha anime sa tehno muzikom zauvek.
Mecha je termin kojim se zovu anime sa robotima. Ne znam kako ne potpada pod SF. To me podseti na Full Metal Panic animu.
Ne kažem da nije SF u širem smislu, ali direktna odrednica je mecha. Mecha zato što je svaka epizoda isti kurac - neko ili nešto napada i naš heroj srednješkolac ili ko već ulazi u svog moćnog robota koji u svetu gde se podrazumeva osvajanje svemira svojim laserskim mačem deli pravdu (tj. množi nepravdu, sa stanovišta napadača). Prosto, to nije, uslovno rečeno, žanr za "ozbiljne" ljude, iako ima neki fantastičnih serija. Međutim, to je uglavnom orijentisano prema klincima. Akcenat je na tih 5-8 minuta borbe robota na kraju svake epizode (ili barem većine njih), a ostatak je tu tek da da neki povod.Takvih anime ima koliko hoćeš. Evo spiska ponajboljih (osim Full Metal Panica koga si naveo), koji bar koliko toliko odmiču od ustaljenih okvira:Code GeassEureka SevenGundam - zilion podserija, koga zaista zanima, daću mu spisak šta sve ide tu...Heroic AgeKarasMacross - kod nas znan kao Robotech, ima 6 podserija, koga zanima više mogu i to da pojasnimMartian Successor NadesicoRahXephonRD Sennou ChousashitsuTengen Toppa Gurren LagannManje više, to bi bilo to. Ima još, ali jbg.
Appleseed je dobar, a Ninja Scroll - Vapade, jel to serija ili film?
Kakvi ste carevi - zgotivili se zbog sličnog, relativno lošeg ukusa, i sada samo jedan drugom verujete :P Ninja Scroll je i serija i film, najpre ide film, pa potom serija od 13 epizoda.
Link to comment
Nagomilalo se, ako, ako. Skinulo se, ali još nisam pogledao. Skinuo sam neki mega torrent, pa sam odabrao nasumično još nekoliko naslova, među kojima je i Claymore i Gunslinger Girls i ne znam šta još. Deluje mi da ću Berserk sledeći. Pišem kad počnem, za koji dan.
Aman, gledaj najpre one najbolje serije, kakav crni Claymore ili Gunslinger girls...(OK, Claymore je dobar, ali svakako nije nešto što bih ti preporučio da gledaš kao neko ko tek ulazi u žanr pored toliko drugih fantastičnih naslova). Jeste tačno da je prednost Anime žanra što ima tonu i tonu fantastičnih i specifičnih ideja kakve ne viđaš na drugim mestima, ali ne moraš se odmah izgubiti u istima...Inače, spisku preporuka dodati iMoonlight Mile - SF, snovi o osvajanju i kolonizovanju meseca se ostvarujuInfinite Ryvius - SF, svemirska stanica sabotirana, frka, panika, niko ne zna šta se dešava, vrlo realističnoWolf's Rain - zajebano opisati...o vukovima, tačnije ljudima-vukovima u budućnosti, koji mogu da se transformišu u ljude ili vukove - zvuči suludo ali je mnoooogo dobro izvedeno
Link to comment
Ja bogami imam film, a mislim, mislim, da sam davno gledao neku seriju, jedna sezona, ali se slabo više sećam.Hm, šan, pa ne znam, nisam frik, ja sam fan :))), gledam šta mi prija ne gledam šta mi ne dojmi i to je to. Može sto preporuka neko da da ali ako ne legne, jebiga. Počeo sam sa filmovima, upravo Akira pa Ninja Scroll pa Vampire Hunter D pa kauboji i od tada sam navučen na animee. Mada je sve počelo sa zvezdanim šerifima, voltronom i robotekom, da se ne lažemo, i hvala dobrom Bobu da je to puštano kod nas pošto me je pokrenulo u dobrom pravcu. Film je zaokružena celina, uglačan, bez filera. Tako da mislim da su filmovi, onima koji nisu navikli na Anime, daleko bolji početak. Pa kraći serijali poput basiliska, kauboja, makros zero ili bilo čega što je jedan serijal 6-20 epki, pa onda možeš na te Legende i ostalo, da malo istražuješ i opuštaš se. Možda jednog dana uzmeš i dragonbol, pa ti ni ne smeta da jedna borba na turniru traje 3-10 epizoda :)))
E tako treba :DA ne Full Metal Panic i slično. Bože isuse ima li te na zemlji. Devojčica od 14 godina komandant superpodmornice, i glavni heroj koji miriši ženske gaće okačene na žicu.
Link to comment
Aman, gledaj najpre one najbolje serije, kakav crni Claymore ili Gunslinger girls...(OK, Claymore je dobar, ali svakako nije nešto što bih ti preporučio da gledaš kao neko ko tek ulazi u žanr pored toliko drugih fantastičnih naslova). Jeste tačno da je prednost Anime žanra što ima tonu i tonu fantastičnih i specifičnih ideja kakve ne viđaš na drugim mestima, ali ne moraš se odmah izgubiti u istima...Inače, spisku preporuka dodati iMoonlight Mile - SF, snovi o osvajanju i kolonizovanju meseca se ostvarujuInfinite Ryvius - SF, svemirska stanica sabotirana, frka, panika, niko ne zna šta se dešava, vrlo realističnoWolf's Rain - zajebano opisati...o vukovima, tačnije ljudima-vukovima u budućnosti, koji mogu da se transformišu u ljude ili vukove - zvuči suludo ali je mnoooogo dobro izvedeno
Eh da, Wolf`s Rain je izvrstan.A za "relativno loš ukus", Filipenko, kao i obično, ne seri. Edited by Vapad
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...