Jump to content
IGNORED

Anime kutak


Filipenko

Recommended Posts

Care, skeniraj ili okači sertifikat ili diplomu koja ti daje pravo da kenjkaš o ukusima, pa da te shvatim ozbiljno cool.gifFull metal panic je prva mecha koja mi je pala na pamet, ali, ni ona ni Karas nisu ostavili neki spec. utisak. Pored njih nije ni Samurai champloo, Ghibli filmovi niti Death Note, ali ne idem okolo i dramim drugima o njihovom ukusu... Čovek je tražio bilo kakve preporuke, a ne sertifikat kvaliteta po jusu ili iso9001. Pored toliko žanrova, ostavi ga da sam odluči. Ako mu se ne svidi, obrisaće.

Link to comment
Bože isuse ima li te na zemlji. Devojčica od 14 godina komandant superpodmornice, i glavni heroj koji miriši ženske gaće okačene na žicu.
:lol:Bez bolda teško da možeš da prođeš kad je u pitanju bilo šta što dolazi iz Japana.Inače, nikad nisam najbolje razumeo kad se priča o "anime žanru" koji pominje Filipenko. Kako mogu u isti žanr da spadaju na primer svemirski kauboji iz budućnosti i... zemaljski samuraji iz prošlosti... i štaznam, postapokaliptični vampiri?To je kao da se priča o žanru zvanom "video igre". Samo tehnički je ista kategorija, ali presek žanrova je ogroman.
Link to comment

Filipenko, ne mogu da verujem da i u "zanr" koji kod dobrog dela ljudi pati od etiketa kao sto su: neozbiljno, decije itsl. uspevas da ubacujes iste te etikete. Daj keve ti definicu "ozbiljnog" coveka. U ovom kontekstu je cak i za tebe previse narrow minded.

Link to comment
:lol:Bez bolda teško da možeš da prođeš kad je u pitanju bilo šta što dolazi iz Japana.Inače, nikad nisam najbolje razumeo kad se priča o "anime žanru" koji pominje Filipenko. Kako mogu u isti žanr da spadaju na primer svemirski kauboji iz budućnosti i... zemaljski samuraji iz prošlosti... i štaznam, postapokaliptični vampiri?To je kao da se priča o žanru zvanom "video igre". Samo tehnički je ista kategorija, ali presek žanrova je ogroman.
Može to i ozbiljno, bez fanservice-a i bez tih njihovih idiotskih klišea. Svaka druga serija je neka srednja škola.
Link to comment

Nego, ne mogu da verujem da niko do sad nije pomenuo Yu-gi-oh. Da, znam, golo govno je u pitanju, ali vredi pogledati nekoliko epizoda cisto da se udje u pricu, samo da bi mogli da gledate ovog cara:http://www.youtube.com/watch?v=_ghNJ9VvZfc&feature=relatedPoznat pod pseudonimom littlekuriboh, poceo je da abridguje iz zajebancije pre nekoliko godina, sad ima armiju obozavalaca i mesto na svakom vecem animeconu. Da, mozda je humor malo dorky, ali meni je legao savrseno :D

Link to comment
Inače, nikad nisam najbolje razumeo kad se priča o "anime žanru" koji pominje Filipenko. Kako mogu u isti žanr da spadaju na primer svemirski kauboji iz budućnosti i... zemaljski samuraji iz prošlosti... i štaznam, postapokaliptični vampiri?To je kao da se priča o žanru zvanom "video igre". Samo tehnički je ista kategorija, ali presek žanrova je ogroman.
Ne postoji anime žanr. To je neko izmislio. Reći da "gledaš anime" je isto što i reći "gledaš filmove". To nije nikakva odrednica, jer anime, baš kao i film, može biti ljubavni, akcioni, sf, horor, dečiji itd. itd. pa na sve to naivan, dubokouman, loš, dobar, bla bla bla.Zato i insistiram da postoje i glupe anime i želim da ukažem kada se naleti na nešto od toga ili se tako nešto preporuči. Možda to nekome legne, ali nije to to. Jer, sve se svodi na...
Može to i ozbiljno, bez fanservice-a i bez tih njihovih idiotskih klišea. Svaka druga serija je neka srednja škola.
Upravo je tu ključ. Može da se napravi vrlo dobra, ozbiljna serija ili nešto zaista pažljivo odrađeno, sa isprepletanom pričom koja te natera da razmisliš, a može da se napravi srednjoškolac koji voli da se bori sa vanzemaljcima pod starateljstvom lika koji njuška ženske gaće. A čak i ovo potonje može da se napravi sa stilom i bez stila.
Care, skeniraj ili okači sertifikat ili diplomu koja ti daje pravo da kenjkaš o ukusima, pa da te shvatim ozbiljno cool.gifFull metal panic je prva mecha koja mi je pala na pamet, ali, ni ona ni Karas nisu ostavili neki spec. utisak. Pored njih nije ni Samurai champloo, Ghibli filmovi niti Death Note, ali ne idem okolo i dramim drugima o njihovom ukusu... Čovek je tražio bilo kakve preporuke, a ne sertifikat kvaliteta po jusu ili iso9001. Pored toliko žanrova, ostavi ga da sam odluči. Ako mu se ne svidi, obrisaće.
Nemam ni sertifikat ni diplomu već 1,5 TB odgledanih i 2 TB neodgledanih anime stvari. Čovek nije tražio bilo kakve preporuke, nego je tražio dobre i kvalitetne sf/horor/fantasy, a ne nekakve ghibli filmove, princeze mononoke i samurai champloo, koji ni po kom kriterijumu ne spadaju u pobrojane. Da ne ulazim u Mecha stvari.Ne dramim ja drugima o njihovom ukusu (tih istih drugih), već trećima o ukusu drugih (dakle, prethodnih), da ne budu zavedeni. Kada neko gleda po prvi put nešto, valja ga u početku hraniti nečim valjanim, da ne bi - citiram bibliju - odbacio anime od sebe, prezreo ih i smatrao ih poganima i carinicima. Zato i preporučujem neke stvari koje su remek dela (nije sve, ali gledam da bude što bolje iz žanrova koje je tražio), a neki uleću sa preporukama koje em nemaju veze sa onim za šta čovek pita, em su vrlo diskutabilnog kvaliteta, za decu & omladinu. Zašto? Otkud znam, valjda "zato što su gledali".OK, možda se on u tome pronađe, zašto da ne, ali to ga treba pustiti da sam otkrije nakon što se navikne na anime. Da sam ja krenuo od tih stvari koje čoveku preporučujete, vrlo verovatno ne bih u životu odgledao ništa od anime. U stvari, ja sam upravo pogledao neke od filmova koje mu preporučujete, i mislio da je to sve sranje i za decu, a onda mi je drugar dao Cowboy Bebopa i od tada je sve leglo na svoje mesto i krenulo kako treba.Ni ja nisam krenuo od Gundama ili tako nekih idiotskih serija od 250+ epizoda, pa sam opet na kraju došao do njih i neke su mi odlično legle. A da sam krenuo od njih, nikada ne bih gledao anime, ili bi mi makar početni ukusi bili formirani na takav način da tražim nešto naopako...Dakle, nije da ja želim da budem sudija ljudima i govorim im šta tu valja a šta ne valja i procenjujem im ukuse - ja to naprosto jesam... -_-
Link to comment

Bravo, lurde glupane, što ne razlikuješ mangu i anime pa si skinuo mega pack sa mangama. :isuse: :isuse: :isuse: 'Ajmo opet na skidanje.A taman sam lepo isplanirao da provedem neki zavejani sat gledajući ovo. angry.gif

Link to comment
:lol: Da ta manga nije Berserk? Nemoj slučajno to da brišeš, nego sve iščitaj :Hail: Manga je strip, Anime je animirani film. Čisto za ispomoć :P
Ma, to "znam". Mislim, imao sam informaciju, ali je nisam primenjivao. A sad i dalje u glupost. Uzeo da ispremeštam te stripove po hardovima i vidim da imam jedan folder od skoro 150 gb filmova na koji sam potpuno zaboravio. A onda sam se setio da sam i ranije pokušavao da se bacim na japanske animacije, pošto filmove volim. I setio sam se da mi je drug preporučio i dao nešto što se zove Vampire Hunter D. Sad puštam, pa javljam utiske. A Bebop se skida. Serija sad, 100%.
Link to comment

Film je Vampire Hunter D: Bloodlust. Oduševljen sam. Jako malo praznog hoda, a sve ostalo je skoro savršeno (osim glasova). Divan spoj postapokalipse, horora, vesterna, a sve u japanskom stilu sa obožavanjem boja, prirode. E sad, koliko je ovo dobro u odnosu na ostatak..."žanra"? Mislim, koliko još ima ovakvih stvari? Je l' ovo izuzetak ili manje-više pravilo?

Link to comment

Ima ih koliko hoćeš. Ali ima i gomila drugih stvari.Imaš i Vampire Hunter D i Vampire Hunter D: Bloodlust. Dakle, skini i ovaj drugi (tj. prvi :) )Takvih zanimljivih spojeva imaš na zilione. Nije baš da sve valja, naravno, ali ima jako puno tripoznih stvari.

Link to comment
  • 1 month later...
galactic-1.jpgSličica kojom se otvara topić™ je posvećena najboljem anime ostvarenju, po skromnom, jedinstvenom i apsolutno nepogrešivom mišljenju autora ovih redova - Legend of the Galactic Heroes (LOGH), o kome je već naširoko razglabano u ovom topiku. Ne, neću vas dalje smarati sa time, osim što ću ponoviti da se radi o space operi, fantastično osmišljenom univerzumu, suptilno protkanom ostvarenju naučne fantastike u kome se mogu naći elementi drame, političke filozofije, ljubavnih priča, a koje pokušava svo vreme da da odgovor na pitanje ko je i šta je čovek, kakvo je društvo koje kreira i da li ono odgovara njegovoj psisi™ i stanju svesti...Neporecivo najbolja stvar!
Samo zbog tvog hvalospeva pružio sam šansu ovoj seriji. Jebeno dobra stvar, samo to mogu da kažem, mada sam tek na 8. epizodi...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...