Jump to content
IGNORED

Anime kutak


Filipenko

Recommended Posts

ajde malo da ozivimo temu.pogledah sinoc na Japanizmu "Sama Wozu" (Summer Wars)summer_wars1.jpglepo, pitko, moze da se gleda i sa nekim ko nije zaljubljenik u zanr. svakako preporuka za jedno vikend popodne, kad je sunce previse jako da se izadje napolje...
Kako izgleda taj japanizam? Gde se nalazi? Jel se okuplja weaboo basment-dwelling pedophile scum?
Link to comment
japanizamne bih bas da etiketiram ljude koji dolaze, jer sam bio samo sinoc na projekciji filma.
U organizaciji Sakurabane...oni su OK.Moglo je da bude i gore. Danas je cosplay žurka lol.iwishtobethelittlegirlm.jpg
Link to comment
  • 1 month later...

Malo da dignem ovu temu, mada sam tek od skora postala fan mange i anime sasvim slučajno, zahvaljujući Narutu. O njemu je do sada pisano, čisto da apdejtujem da je manga, konačno, posle 10 godina, došla do nekakvog objašnjenja šta je bilo na početku (uvek pomislim na one koji su bili klinci kada su počeli to da čitaju, sada imaju uveliko svoje živote, a Kišimoto ih podseća na početak cele priče). Anime opet počeli sa filerima.Mislim da ovde nije bilo reči o Guin Saga anime. Manga koja je trajala dosta dugo - valjda 15ak godina, dugo iščekivani anime, dobri crteži, ali priča malo nepovezana od 3,4epizode. Guin je u početku lik na fazon Konana, (samo što na glavi ima masku lepoarda koju ne može da skine i ne zna ko mu je to stavio na glavu jer je potpuno izgubio pamćenje) koji spašava siročiće naslednike krune, i svi oni zajedno imaju nameru da se bore protiv Mongula koji su prinčevskim siročićima oduzeli kraljevstvo. Ali priča se nastavlja na preskoke, pa sam povremeno u fazonu proveravanja da nisam ispustila neku epizodu. Ipak nije loša za opuštanje, ko nema nameru da se unosi u priču. /ako ikada savladam ove atačmente, povezivanje na sadržaj drugog sajta i slično možda i pošaljem neke slike, ovako nema šanse/Meni se u Guin sagi svidelo što likovi nisu rađeni klasično dobri/loši momci gde loši momci imaju vidno ubilačke namere jer su željni krvi, nego kako koju stranu u sukobu prikazuju, tako kao da se priča šalta na njihovu stranu, pa u nekim trenucima budem u fazonu - a za koga ja beše navijam.

Link to comment
Sajt za čitanje mangi - http://www.onemanga.com/directory/ :)
Zao mi je da te razočaram, jer je i meni bio omiljeni sajt, ali na njihovoj početnoj piše:"There is an end to everything, to good things as well." It pains me to announce that this is the last week of manga reading on One Manga (!!). Manga publishers have recently changed their stance on manga scanlations and made it clear that they no longer approve of it. We have decided to abide by their wishes, and remove all manga content (regardless of licensing status) from the site. The removal of content will happen gradually (so you can at least finish some of the outstanding reading you have), but we expect all content to be gone by early next week (RIP OM July 2010).So what next? We're not really sure at this point, but we have some ideas we would like to try out. Until then, the One Manga forums will remain active and we encourage all of you to continue using them. OMF has developed into a great community and it would be a shame to see that disappear.You can also show us some love in this moment of sadness by 'liking' our brand new Facebook page. It would be nice to see just how many of you came to enjoy our 'better than peanut butter and jelly' invention.Regardless of whether you stay with us or not, on behalf of the One Manga team, I would like to thank you all for your unwavering support over the years. Through the ups and downs you have stuck with us, and that is what kept us going.As a certain Porky was fond of saying... That's all folks!Time for me to go lay down and let this all sink in.- Zabi ovo je kraje citeta, nisam provalila spojler gde sam ovo njihovo obaveštenje htela da stavimAko je to istina, kao što najavljuju da jeste i u njhovom forumu, to je jedan tužan trenutak za sve ljubitelje mangi :( . Mada, naravno, uvek ostaje downloadovanja ;) ali ovo je bilo lakše
Link to comment

Mangastream je OK, uvek prvi izbace mangu, ali nemaju onaj fazon kao OM da su svi brojevi skoro svih mangi na okupu. OM mi je bila nešto kao obavezna literatura zadnjih godinu dana, i sada mi je baš žao što se gase :isuse: .

Link to comment
  • 6 months later...

Dajte neki anime, smorio sam se.. (neki sa normalnim brojem epizoda)Nesto tipa Code Geass ili Death Note, moze i nesto na foru Darker than Black, gde likovi imaju zajebane moci itd.Ma samo dajte nesto, ubi me ovo vreme

Link to comment
  • 1 month later...
baccano-complete-series-box-set.jpgEra prohibicije, alhemicari, vozovi, mafija, besmrtnost i cena iste... sjajno! Ja sam vazda voleo serije/filmove/stripove koje nemaju glavnog junaka nego zongliraju sa njih 10-15 istovremeno, a Baccano je apsolutni sampion u toj disciplini! Plus, istovremeno se grade tri glavne price (smestene u 1930., 1931. i 1932.) i neprekidno se skakuce s jedne na drugu, ali cak se ni price smestene u istu godinu ne odvijaju po hronoloskom redu! Jeste malo konfuzno na pocetku, ali jednom kad pocnete da povezujete sta se tu zapravo desava... uh. Remek-delo nelinearnog pripovedanja. A slutim da je bar 30% bolje na ponovno gledanje! :Hail: Plus, postoji lik koji se zove Jacuzzi Splot. :fantom: Najbolja anime serija posle Bebopa.http://www.youtube.com/watch?v=C4PxlxE9Fo8 Edited by Calavera
Link to comment
  • 3 weeks later...

Priznajem da sam dobrano zakasnio, ali moram da pohvalim film Technotise: Edit & I (2009). I dalje ne mogu da verujem da je ovaj film u potpunosti stvoren u Srbiji. Po kvalitetu nimalo ne zaostaje za japanskim ostvarenjima. Soundtrack je mogao biti nesto bolji (zaparala mi je uho dugacka pop-rock pesmica, ostalo je OK).Svaka preporuka!www.imdb.com/title/tt1372301/www.technotise.comen.wikipedia.org/wiki/Technotise:_Edit_%26_Ihttp://www.youtube.com/watch?v=TRpeAErESyIhttp://www.aleksagajic.com

Edited by noskich
Link to comment
  • 2 months later...
Kako izgleda taj japanizam? Gde se nalazi? Jel se okuplja weaboo basment-dwelling pedophile scum?
I ove godine Sakurabana u DOB-u, od danas. Do duše večeras je samo čaj, suši, Akira i gosn ambasador, ali može da se napravi dobar doživljaj kad hoćeš. I sve je for dž.
Link to comment
  • 6 months later...

Sjajna vest za sve ljubitelje Berserk-a:

Berserk: Saga ProjectThe Berserk: Saga Project (unofficial title) is confirmed to be a movie trilogy animating the The Golden Age arc of Berserk. The first film, Berserk Golden Age Arc I: Egg of the Supreme Ruler, will premiere February 04. 2012, with the other two being released that same year. The second one, Berserk Golden Age Arc II: The Battle for Doldrey, will open in June 2012, while the third one, Berserk Golden Age Arc III: Descent will open sometime later that year.
newslargebrsrkposter.jpghttp://www.youtube.com/watch?v=WF3OP3f2I10
http://www.berserkfilm.com/index.php

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...