Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Meni nije, jer sam suviše mlad, ja sam poslednja generacija koja je polagala pionirsku zakletvu.

A ovo sam ispričao da ukažem na to da su postojale različite sudbine nakon revolucije u nas, da je bilo dobitnika ali i gubitnika tranzicije nakon II svetskog rata. Te stoga nije čudno što postoji animozitet određenog dela populacije spram komesara i njihovog delovanja.


Gubitak tih gubitnika (pa i moje familije included) koji su ionako imali mnogo vise nego sto im treba me nekako ne dotice previse u poredjenju sa sirom slikom i za danasnje prilike neverovatnim progresom posleratne Jugoslavije. Ako nista drugo samo je masovno opismenjavanje naroda bilo ogroman korak, da ne pricam dalje.

Ali vazno da sad imamo “slobodu” da nam popovi baju po tv i da nam je uzdanica opozicije nekakav pop iz Nemacke :wacko:

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

 

Meni nije, jer sam suviše mlad, ja sam poslednja generacija koja je polagala pionirsku zakletvu.

Jel pod strogim nadzorom dezurnih komesara?

Onako, kao na veronauci, taj rad... :fantom: 

 

 

Quote

A ovo sam ispričao da ukažem na to da su postojale različite sudbine nakon revolucije u nas, da je bilo dobitnika ali i gubitnika tranzicije nakon II svetskog rata. Te stoga nije čudno što postoji animozitet određenog dela populacije spram komesara i njihovog delovanja.

Naravno da jesu postojali gubitnici tranzicije, ali je cudno kako se pritom - bez obzira na pojedinacna losa iskustva, pa i tragedije - zaboravlja da su se ondasnji gubitnici tranzicije brojali u desetinama hiljada, a danasnji u milionima.

Nije nesto, nesreca je nesreca, ali eto...

Uostalom, jel ti kao potomku pretpostavljam potomaka gubitnika tadasnje tranzicije, neko branio da se skolujes, naplacivao skolarine, maltretirao na druge nacine, drndao po bilo kom osnovu?

Ili je primer nekog tamo dede komesara koga su Bugari 1951. ubili na granici dovoljna kompenzacija?

Ako ni zbog cega drugog ono zbog toga sto se trudio i potrudio da tvom dedi ne dodju oni pravi komesari? :fantom: 

Link to comment
Just now, Leia said:


Gubitak tih gubitnika (pa i moje familije included) koji su ionako imali mnogo vise nego sto im treba me nekako ne dotice previse u poredjenju sa sirom slikom i za danasnje prilike neverovatnim progresom posleratne Jugoslavije. Ako nista drugo samo je masovno opismenjavanje naroda bilo ogroman korak, da ne pricam dalje.

Ali vazno da sad imamo “slobodu” da nam popovi baju po tv i da nam je uzdanica opozicije nekakav pop iz Nemacke :wacko:

 

Mislim da je ovo vrlo ružno. Ko od nas ima pravo da procenjuje ko ima više nego što mu treba. Pri čemu se lično ne bih bunio da je zaista tako, da ne znam da je ta ista imovina završila u tuđem vlasništvu, i to baš potomaka onih koji su je oduzimali. 

 

Što se tiče opismenjavanja naroda, slažem se, ali o tome nije reč ovde. 

Isto tako se može reći i da je Crkva otvarala prve škole i bolnice u nas.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Leia said:

Ako nista drugo samo je masovno opismenjavanje naroda bilo ogroman korak, da ne pricam dalje.

A i dadose zenama pravo glasa, proklete im duse komesarske... :sleep:

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Isto tako se može reći i da je Crkva otvarala prve škole i bolnice u nas.

Moze, naravno.

Kod Vuka Draskovica i slicne bratije koja se - posto se do koske okoristila komesarstvomtm - naprasno dosetila da su komesari bljak, fuj, no-no...

I tebe.

Sa razlikom od nekoliko stotina godina.

Uostalom, sta zna dete sta je 100 kila godina... :fantom: 

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Što se tiče opismenjavanja naroda, slažem se, ali o tome nije reč ovde. 

Isto tako se može reći i da je Crkva otvarala prve škole i bolnice u nas.

 

a postoji i nesto sto se zove "globalni napredak covecanstva". cak su i u drzavama koji nisu imali komesare i proletere, uspevali da podignu nivo pismenosti i sveopsteg kvaliteta zivota. zlobnici bi rekla da su to cak i malcice bolje napravili. ali to su zlobnici :D

 

  • +1 4
Link to comment

Meni se indoktrinacija dece veronaukom ne sviđa isto koliko mi se ne sviđa indoktrinacija sedmogodišnjih klinaca bratstvom i jedinstvom i najvećim sinom naših naroda i narodnosti. U mojoj knjizi je to podjednako sranje, što se kasnije moglo i videti na delu.

Čudi me da ne vidiš @namenski da jedno povlači drugo

 

esid: i jedno i drugo su ideologije za vladanje masama.

 

Najsmešnije od svega je što sam i sam protivnik organizovane religije, i mislim da precenjujete uticaj crkve na prosečnog stanovnika Srbije. 

Edited by Filozof manijak
  • -1 1
Link to comment
9 minutes ago, Leia said:


Gubitak tih gubitnika (pa i moje familije included) koji su ionako imali mnogo vise nego sto im treba me nekako ne dotice previse u poredjenju sa sirom slikom i za danasnje prilike neverovatnim progresom posleratne Jugoslavije. Ako nista drugo samo je masovno opismenjavanje naroda bilo ogroman korak, da ne pricam dalje.

Ali vazno da sad imamo “slobodu” da nam popovi baju po tv i da nam je uzdanica opozicije nekakav pop iz Nemacke :wacko:

 

moj deda je, po ondasnjim komesarima, imao 4 jutra zemlje vise nego sto mu "treba", pa mu srezali sa 21 jutra na 17 jutara. odrezivac i uterivac poreza i najma je bio nadnicar kod dedinog oca. nije bio siroma' nesto pametan, ali zato lenj kao budak. i takav dobio u zadatak da kroji i stroji kulake sa 20-ak jutara zemlje. 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Meni se indoktrinacija dece veronaukom ne sviđa isto koliko mi se ne sviđa indoktrinacija sedmogodišnjih klinaca bratstvom i jedinstvom i najvećim sinom naših naroda i narodnosti. U mojoj knjizi je to podjednako sranje, što se kasnije moglo i videti na delu.

 

 

Kroz to bratsvo i jedinstvo se provuklo dosta toga, neki najbolji delovi nas su odatle, bar meni izgleda tako a ne potiru jedni komesari druge

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Ros said:

cak su i u drzavama koji nisu imali komesare i proletere

To narocito.

Doduse, nisu imale ni blokade sa svih strana, zemlju razrusenu do temelja, ubacivanja svaki cas boraca za slobodu i demokratiju, a zarad rusenja mrskog rezima, preko 60% nepismenih, nisu imale ni Marsalov plan ne bi li ih se potpomoglo u borbi protiv mrskog komesarizma, nisu iz pocetka gradili industriju koje BTW nije ni bilo, nisu morale da sa planine, bukvalno sa drveca skidaju domoroce, opismenjavaju ih, uce, smestaju u stanove koje je trebalo napraviti na stotine hiljada...

Pokusaj bolje, potrudi se, argumenti 90-ih nisu bas onako, kako da kazem primenljivi...

Ima ti toga onoliko.

I za i protiv, naravno...

Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Mislim da je ovo vrlo ružno. Ko od nas ima pravo da procenjuje ko ima više nego što mu treba. Pri čemu se lično ne bih bunio da je zaista tako, da ne znam da je ta ista imovina završila u tuđem vlasništvu, i to baš potomaka onih koji su je oduzimali. 

 

Što se tiče opismenjavanja naroda, slažem se, ali o tome nije reč ovde. 

Isto tako se može reći i da je Crkva otvarala prve škole i bolnice u nas.


Naravno da tu nema nista ruzno, zato valjda i postoje visoki porezi na visoke zarade u tim civilizovanim zemljama koje gledamo kao neki uzor.

A ne da nam stubovi drustva budu kriminalac Vucic i njegovi pajtosi mantijasi kojima tovari drzavnu kintu lopatom.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Ros said:

 

moj deda je, po ondasnjim komesarima, imao 4 jutra zemlje vise nego sto mu "treba", pa mu srezali sa 21 jutra na 17 jutara. odrezivac i uterivac poreza i najma je bio nadnicar kod dedinog oca. nije bio siroma' nesto pametan, ali zato lenj kao budak. i takav dobio u zadatak da kroji i stroji kulake sa 20-ak jutara zemlje. 


Mala cena za manjinu, veliki napredak za veliku vecinu, meni izgleda kao sasvim ok cost/benefit.

E sad sto ti posleratni ex-nadnicari nisu bili kao Ajnstajn, to se valjda ima zahvaliti obrazovnom sistemu predratne Kraljevine, ne? :rolleyes:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...