Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Just now, halloween said:

Forumsši Imaju na to puno pravo kao građani ove zemlje, koji su pri tom i anonimni. On bi imao isto to pravo pod uslovom da ukloni sve atribute crkve pa neka i on priča kao običan građanin sa biračkim pravom. Ukoliko bi neko pristao da ga takvog sluša.

 

I on ima puno pravo na to kao gradjanin svoje zemlje, zasto bi uklanjao bilo kakve svoje atribute. Treba li svi profesori i nastavnici da se odreknu svoje profesije da bi mogli da iznose svoja politicka misljenja, buduci da imaju uticaj na decu kojoj predaju?

Link to comment
52 minutes ago, halloween said:

Nije on nikakav profesor. Školski sistem jeste u okviru drzave, ali crkva nije. 

 

Aha. Znaci politicko misljenje moze da iznosi samo neko ko radi u drzavnoj upravi?

 

Ne kapiras poentu a utakmica je pa me mrzi da se previse bakcem sa stavovima iz pretproslog veka. Svako ima pravo da javno iznosi politicka misljenja, nevezano za to cime se bavi i kakva mu je funkcija, to pise u Univerzalnoj deklaraciji o ljudskim pravima. Dobri obicaji nalazu nekim konkretnim profesijama, diplomatama na primer, da se uzdrzavaju od toga, ali cak ni na nivou dobrih obicaja nista ne pise o svestenim licima. To sto bi neko da ukida ljudska prava onima koji misle drugacije od njega/nje Porfirija nimalo ne obavezuje. Zasto bi?

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Ako vi verujete da je sve politika onda za vas i jeste. Pravoslavni svestenik je u obavezi da prica ono od cega se sastoji dogma te skole misljenja (ili interpretacije hriscanstva, kako hocete) u hriscanstvu. Drugim recima, nije do njega vec do naseg tumacenja.

opet nesporazum. napisao sam da je čak i pitanje vakcine postalo deo politike. baš kao i sveštenikov stav i ko je određen da sudi utakmicu i zašto (ne)ići u neku državu na leto.  jer smo mi ogrezli u političarenju pa je vidimo gde je nema. nažalost - sa tom reči sam i počeo onaj post.

 

jasno je ko nam je preoblikovao razum pa je on takav.

Link to comment
48 minutes ago, djordje geprat said:

opet nesporazum. napisao sam da je čak i pitanje vakcine postalo deo politike. baš kao i sveštenikov stav i ko je određen da sudi utakmicu i zašto (ne)ići u neku državu na leto.  jer smo mi ogrezli u političarenju pa je vidimo gde je nema. nažalost - sa tom reči sam i počeo onaj post.

 

jasno je ko nam je preoblikovao razum pa je on takav.

 

Ma, razumeo sam ja prvi put sta ste hteli da kazete, samo kazem da zdrav razum nalaze svakom pojedinacno da tumaci stvari onakvim kakve one jesu a ne na osnovu toga sta mu se namece. Moze neko da nas pravi budalom koliko hoce, na nama je da li ce uspeti da nas na kraju i napravi budalama.

  • +1 1
Link to comment
57 minutes ago, harper said:

 

Aha. Znaci politicko misljenje moze da iznosi samo neko ko radi u drzavnoj upravi?

 

Ne kapiras poentu a utakmica je pa me mrzi da se previse bakcem sa stavovima iz pretproslog veka. Svako ima pravo da javno iznosi politicka misljenja, nevezano za to cime se bavi i kakva mu je funkcija, to pise u Univerzalnoj deklaraciji o ljudskim pravima. Dobri obicaji nalazu nekim konkretnim profesijama, diplomatama na primer, da se uzdrzavaju od toga, ali cak ni na nivou dobrih obicaja nista ne pise o svestenim licima. To sto bi neko da ukida ljudska prava onima koji misle drugacije od njega/nje Porfirija nimalo ne obavezuje. Zasto bi?

Smešan si sa pozivanjem na Univerzalnu deklaraciju, što bi se reklo- obućaru ne dalje od cipela,  pa stoga najbolje i idi da gledaš utakmicu.

Link to comment
Just now, halloween said:

Smešan si sa pozivanjem na Univerzalnu deklaraciju, što bi se reklo- obućaru ne dalje od cipela,  pa stoga najbolje i idi da gledaš utakmicu.

 

Na sta da se pozivam? Na svoje tupavo misljenje o tome na sta ko treba da ima ili nema pravo? Blago onim ljudima koji za svoje misljenje uzimaju toliki nivo ekskluzive, ja se radije drzim onih propisa koji utvrdjuju vec osvojene ljudske slobode. Pa neka i ispadnem smesan, bar necu ispasti umisljena budala.

Link to comment

u ovoj raspravi harpera i halloween mora da se ima u vidu da osoba koja je iznela mišljene/stav nije predstavljena kao pera perić (ne znam građansko ime patrijarha) a gde bi on bio egal sa sekom sabljić ili gepratom na PPP već kao (titula) profirije patrijarh SPC, definitivno najuticajnije NGO. taj njegov stav ima težinu i pravo na komentarisanje.

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, djordje geprat said:

u ovoj raspravi harpera i halloween mora da se ima u vidu da osoba koja je iznela mišljene/stav nije predstavljena kao pera perić (ne znam građansko ime patrijarha) a gde bi on bio egal sa sekom sabljić ili gepratom na PPP već kao (titula) profirije patrijarh SPC, definitivno najuticajnije NGO. taj njegov stav ima težinu i pravo na komentarisanje.

 

Perić jeste, ali Prvoslav.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...