Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

22 hours ago, Svarog said:

voleo bih da mogu da saosećam, al nemam SUVa Đole, nemam SUVa.

 

 

kolko je ovo neprijatno.

inace mi ozbiljno deluje kao da je i dalje na dopu.

Link to comment
1 hour ago, arkonada said:

Patrijarh srpski Porfirije nalazi se u samoizolaciji, jer je bio u kontaktu sa osobama koje su obolele od korona virusa, saznaje "Blic

 

Naravno da je bio, u stvari stalno je u kontaktu. Cela ekipa mu je uglavnom zaražena.

 

Pohvalno je što ide u samoizolaciu, mislio sam da je ta reč nepostojeća u SPC.

Link to comment
35 minutes ago, Filozof manijak said:

Ja sam ga nekako razumeo da pod tom sabornošću misli da se svi okupimo pod Vučićevim naprdnim šinjelom, da se ne bi polarizovali

 

Ponekad covek kaze to sto kaze i nema potrebe ucitavati mu sta smo mi razumeli, tako dolazi do brojnih nesporazuma.

Link to comment
16 minutes ago, harper said:

 

Ponekad covek kaze to sto kaze i nema potrebe ucitavati mu sta smo mi razumeli, tako dolazi do brojnih nesporazuma.

Sve ok, meni se sabornost nikako ne sviđa, bez obzira na kontekst. Nekako mi na  kraju uvek povuče na jednoumlje. No, verovatno je do mene.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

@ToniAdams

 

Tnx. Ucinilo mi se da ih ima dosta sa tom pricom. Valjda im to bude jedini nacin da se skinu. OK sto se tice njih samih.

 Problem mi je kad svoje novopronadjene krajnosti namecu drugima.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

kažu da je Prle imao u toj emisji druge izjave koje odstupaju od Spc monolita, o Kosovu i gej brakovima, a i ovo sa samoizolacijom je za pohvalu..  pa je čudno da se izdvaja baš ovo o sabornosti, jer može da se tumači da kritikuje režim zbog kenselovanja opozicije, ali i da poziva pod Vučićev šinjel

Link to comment
 
kako si ti razumela, šta je rekao?
 
pošto očigledno može da bude višesmisleno, bar ovako van konteksta
S obzirom na to da nas pre svega drekavac i vlast dele 10 godina, to im je srednje ime, nisam nista shvatila visesmisleno.


  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

Sve ok, meni se sabornost nikako ne sviđa, bez obzira na kontekst. Nekako mi na  kraju uvek povuče na jednoumlje. No, verovatno je do mene.

 

 

Tebi bas zbog struke ne bi smelo da "povuce" na politicko jednoumlje, odavno je razreseno sta znaci sabornost u hriscanskoj teologiji. Ne mogu svestenici da se odricu osnova svoje dogme zato sto ce mozda neko pogresno da ih protumaci. Sabornost, sveukupnost, slovesnost, jedinstvo u Bogu je hriscanska interpretacija logosa, imas je u prvoj recenici Jovanovog jevandjelja. To prosto nema veze sa politickim jednoumljem.

  • +1 3
Link to comment
51 minutes ago, djordje geprat said:

nažalost, danas je sve politika i sve se provlači kroz taj filter. eto, i vakcina. 

 

Ako vi verujete da je sve politika onda za vas i jeste. Pravoslavni svestenik je u obavezi da prica ono od cega se sastoji dogma te skole misljenja (ili interpretacije hriscanstva, kako hocete) u hriscanstvu. Drugim recima, nije do njega vec do naseg tumacenja.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, halloween said:

Meni veoma smeta iz ovog snimka što otvoreno  procenjuje da li je nešto dobro za državu. Apsolutno izlazi van okvira svojih ovlašćenja.

 

 

Ja cu ti naci ako hoces sto postova od sto forumasa koji "otvoreno procenjuju da li je nesto dobro za drzavu" napisanih samo danas. I to od ljudi koji niti rade u drzavnoj upravi niti su u obavezi da misle o nacinu njenog funkcionisanja. Svi to radimo a opet ne znaci da time sto iznosimo svoje misljenje izlazimo iz okvira svojih ovlascenja. Ostaje ta stvar da je patrijarh SPC daleko uticajniji od svih nas, bar unutar jedne kategorije stanovnistva i veliko pitanje da li mi treba da zacutimo proporcionalno nasem uticaju. Na to pitanje nema dobrog odgovora ali u krajnjoj liniji ja licno sam uvek za to da ljudi slobodno iznose svoja misljenja i o tome. U suprotnom moze doci do "slucaja Seke Sabljic" koju su budale razvlacile u Skupstini Srbije zbog necega sto, strogo govoreci, i nije neko posebno slovo o drzavi i drustvu ali je protumaceno kao bavljenje politikom.

Link to comment

Forumsši Imaju na to puno pravo kao građani ove zemlje, koji su pri tom i anonimni. On bi imao isto to pravo pod uslovom da ukloni sve atribute crkve pa neka i on priča kao običan građanin sa biračkim pravom. Ukoliko bi neko pristao da ga takvog sluša.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...