Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

1 hour ago, Leia said:


Tebi izvesno nisam cim se bavis mnome i sta me i gde “svrbi” :rolleyes: 

A ako sam nekom drugom dosadna to je opet njihov problem.
Eto, i to sam ti resila :D

 

Hvala.

Link to comment

ne znam da li se skup od pedesetak-sto ljudi može nazvati maršom, ali bi sigurno ovakvi likovi više nego leba da jedu voleli da marširaju milioni njihovih pristalica. problem je što tako nije,  u stvarnom životu su manjina koja se meri promilima. glasne budale koje neko iskoristi za ovaj ili onaj dogadjaj ali, u sustini, prosjecna navijacka grupa je snažnija od njih.

 

i, kao što navijačke grupe istog tima može ujediniti samo jedna jedina stvar, navijanje za svoj tim, dok su u svim ostalim stvarima u kojima se razlikuju spremni skakati  na nož da se međusobno pokolju tako i sve te silne pravoslavne i kvazipravoslavne grupe i grupice su u suštini užasno podeljene i može ih ujediniti samo jedna jedina stvar. nekakav napad na pravoslavlje. samo u tom slučaju postoji velika opasnost da oni postanu predvodnici ili oštrica noža nekakvog velikog protesta i da u nekom bizarnom scenariju postanu nekakav faktor.

 

a preterane, neodgovorne i neprimerene reakcije koje su često samo izraz nečije demagogije ili prosto nesnalaženja mogu se iskoristiti kao okidač za te budale.

 

ne postoji nikakav crkveni master plan za pretvaranje Srbije u pravoslavnu džamahiriju, ove budale su opskurna manjina unutar crkve, mnoge od njih, poput antonija davidovića crkva je odbacila. danas imamo patrijarha koji je od manastira napravio komunu za lečenje narkomana, i to bez lopata, nasilja, bez odbacivanja ljudi koje su često i njihove porodice odbacile. drugi vladika govori kako mu je rok bend sa predvodnikom samoubicom promenio život, ništa ceca ili baja mali knindža, džoj divižn. treći je jedan od najvećih protivnika vučićevog režima. crkva je bila kolovođa smene korumpiranog i nedemokratskog režima u Crnoj Gori.

 

naravno da postoje tu budale, naravno da većina kolaborira sa vučićevom diktaturom, naravno da su se mnogi ogrebali o državne pare. Ali budimo realni, retki su ljudi i u stvarnom životu koji to nisu uradili. Ništa crkva nije gora od ostatka srpskog društva. Problem je što nije ni bolja. Ali ne vidim zašto bi se to licemerje ticalo nekoga ko nije vernik SPC, pre i iznad svega smeta meni koji jesam.

 

 

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
6 minutes ago, nautilus said:

ne znam da li se skup od pedesetak-sto ljudi može nazvati maršom, ali bi sigurno ovakvi likovi više nego leba da jedu voleli da marširaju milioni njihovih pristalica. problem je što tako nije,  u stvarnom životu su manjina koja se meri promilima. glasne budale koje neko iskoristi za ovaj ili onaj dogadjaj ali, u sustini, prosjecna navijacka grupa je snažnija od njih.

 

i, kao što navijačke grupe istog tima može ujediniti samo jedna jedina stvar, navijanje za svoj tim, dok su u svim ostalim stvarima u kojima se razlikuju spremni skakati  na nož da se međusobno pokolju tako i sve te silne pravoslavne i kvazipravoslavne grupe i grupice su u suštini užasno podeljene i može ih ujediniti samo jedna jedina stvar. nekakav napad na pravoslavlje. samo u tom slučaju postoji velika opasnost da oni postanu predvodnici ili oštrica noža nekakvog velikog protesta i da u nekom bizarnom scenariju postanu nekakav faktor.

 

a preterane, neodgovorne i neprimerene reakcije koje su često samo izraz nečije demagogije ili prosto nesnalaženja mogu se iskoristiti kao okidač za te budale.

 

ne postoji nikakav crkveni master plan za pretvaranje Srbije u pravoslavnu džamahiriju, ove budale su opskurna manjina unutar crkve, mnoge od njih, poput antonija davidovića crkva je odbacila. danas imamo patrijarha koji je od manastira napravio komunu za lečenje narkomana, i to bez lopata, nasilja, bez odbacivanja ljudi koje su često i njihove porodice odbacile. drugi vladika govori kako mu je rok bend sa predvodnikom samoubicom promenio život, ništa ceca ili baja mali knindža, džoj divižn. treći je jedan od najvećih protivnika vučićevog režima. crkva je bila kolovođa smene korumpiranog i nedemokratskog režima u Crnoj Gori.

 

naravno da postoje tu budale, naravno da većina kolaborira sa vučićevom diktaturom, naravno da su se mnogi ogrebali o državne pare. Ali budimo realni, retki su ljudi i u stvarnom životu koji to nisu uradili. Ništa crkva nije gora od ostatka srpskog društva. Problem je što nije ni bolja. Ali ne vidim zašto bi se to licemerje ticalo nekoga ko nije vernik SPC, pre i iznad svega smeta meni koji jesam.

 

 

 

Ma, cela ta prica o klerofasistima koji marsiraju Beogradom instruisani od SPC i kroje politiku Srbije je smehotresno bulaznjenje. Jedan klerofasista je pre nekoliko godina uzeo par automatskih pusaka, otisao na ostrvo na periferiji Osla i ubio preko 80 mladih ljudi iz jedne liberalne norveske stranke. Sta to govori o uticaju norveske crkve na drustvene prilike u Norveskoj? Ama bas nista. Tih marginalnih degenerika ima svuda po Evropi, od najrazvijenijih demokratija do najzatucanijih hibridnih rezima. 

Link to comment

crkva u stvari ne zna šta je snašlo, neko je uveo veronauku i crkvene praznike bez njihovog znanja, i sipa milione € za izgradju najveće crkve na balkanu, a oni uopšte ne žele takvu pažnju. izgleda da ih sve vreme neko troluje, kao Andreja sa ličnom kartom

 

097b07l.gif

  • +1 1
Link to comment

Ako imaš problem sa tim što je npr Božić državni praznik u Srbiji, onda nisi mnogo odmakao od tog klinca sa gifa.

Razumem da postoji taj stav, parafraziram, kad se zarati, ti udri po crkvi, nećeš pogrešiti. I često je ispravan. Ali taj kompas ume nekad i da prevari, što se videlo na primeru CG, pa su se neki više bavili time što crkva ruši Mila od samog njegovog rušenja.

Link to comment
7 hours ago, harper said:

 

Ma, cela ta prica o klerofasistima koji marsiraju Beogradom instruisani od SPC i kroje politiku Srbije je smehotresno bulaznjenje. Jedan klerofasista je pre nekoliko godina uzeo par automatskih pusaka, otisao na ostrvo na periferiji Osla i ubio preko 80 mladih ljudi iz jedne liberalne norveske stranke. Sta to govori o uticaju norveske crkve na drustvene prilike u Norveskoj? Ama bas nista. Tih marginalnih degenerika ima svuda po Evropi, od najrazvijenijih demokratija do najzatucanijih hibridnih rezima. 

bulažnjenje je da su instruisani od SPC. za brejvika grešiš, on je bio egocentrik u ponašanju a utuvio je sebi u glavu da će da spasi norvešku čistu krv i zemlju.  a te marginalne degenerike treba odmah saseći u korenu to što ih ima svugde ne znači da treba da se zapate ovde.

Link to comment

Šta znači to "zapatili"?
Tih klerofašističkih grupa ima i u Srbiji (Obraz, Naši1389 i ostala bagra) ali njihov procenat je minoran što se više puta videlo na izborima, ne mogu ni 1 procenat na nameštenim izborima da dosegnu. Poenta je što ih ova vlast koristi za svoje prljave poslove i ciljeve kao topovsko meso, i zato su vidljivi u medijima, i daje im se prostoer koji ne zaslužuju. Za gašenje tih klerofašističkih grupa prava adresa je ova vlast, a ne crkva. Ko to ne vidi, jbg...

 

 

esid: kao što su ranije koristili huligane dok nisu bili na vlasti, da prave pizdarije i destabilizuju društvo. Zna se ko je Firer u Srbiji, a to nije ni Davidović ni Obradović, pa kad se sledeći put pomene borba protiv fašizma, setite se ko stvarno upravlja tim grupama.

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment

pa kada nikne pa krene da raste. odmah insekticid, prašak, iskopavanje iz korena. naravno vlast je odgovorna, ta bagra samo koristi crkvu. da, i adolf je u početku bio najsmešniji virus radikal.

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, harper said:

 

Ma, cela ta prica o klerofasistima koji marsiraju Beogradom instruisani od SPC i kroje politiku Srbije je smehotresno bulaznjenje. Jedan klerofasista je pre nekoliko godina uzeo par automatskih pusaka, otisao na ostrvo na periferiji Osla i ubio preko 80 mladih ljudi iz jedne liberalne norveske stranke. Sta to govori o uticaju norveske crkve na drustvene prilike u Norveskoj? Ama bas nista. Tih marginalnih degenerika ima svuda po Evropi, od najrazvijenijih demokratija do najzatucanijih hibridnih rezima. 


Pazi ovako (sad dobro naculji usi) :D

Ja nikada nisam rekla da su klerofasisti direktno instruisani od SPC. 
Rekla sam da u nasem drustvu postoji ta muljava klin corba od srpstva, tradicije i pravoslavlja, u kojoj se generacije kuvaju vec 30 godina.
(Srecno nam 30 godina od onog 9.marta :ph34r:)

Klerofasiste, navijace i slicnu gamad organizuje naravno Vucic za svoje potrebe, a posto su se popovi jelte tako fino slizali s njim ni oni nemaju nista protiv da kroz Novi Sad gamizu te spodobe (tu se slazem, marsiranje je pogresna rec).

Pusti zivota ti Norvesku i Norvezane koji su imali 1 (i slovima jednog) Brejvika dok mi za poslednjih 30 godina imamo cirkus Medrano od drzave on a daily basis.

Eto pa ti ne bih vise dosadjivala, naravno ukoliko ponovo pogresno ne protumacis moje stavove. Ako budes, eto mene opet da objasnim :D

Link to comment
35 minutes ago, Filozof manijak said:

Što hoću da kažem, treba zatrti vlast koja formira i koristi ove grupe, a ne crkvu.

 


Treba, svakako, radimo na tome :ph34r::rolleyes:


A da li je moralno ovo gromoglasno cutanje crkve na grupe koje koriste pravoslavlje da bi promovisale fasizam? Kad vec izgibose da imaju pravo na javnu rec, gde su da guknu i osude ove spodobe??

Ako nije moralno, kao sto ja tvrdim, zasto onda da crkva bude postedjena kritike?

Posto “zatiranje ove vlasti” nekako i ne nazirem na horizontu (ko ce, kojim sredstvima, neka vizija, nesto??), zanimljivija mi je za raspravu ova trenutna situacija, barem rasclaniti i shvatiti sta nam se uopste desava...nije mnogo... al bar je nesto :ph34r:

Edited by Leia
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, djordje geprat said:

bulažnjenje je da su instruisani od SPC. za brejvika grešiš, on je bio egocentrik u ponašanju a utuvio je sebi u glavu da će da spasi norvešku čistu krv i zemlju.  a te marginalne degenerike treba odmah saseći u korenu to što ih ima svugde ne znači da treba da se zapate ovde.

 

I? Odakle to tacno dolazi? Iz koje ideologije?

 

2 hours ago, Leia said:


Pazi ovako (sad dobro naculji usi) :D

Ja nikada nisam rekla da su klerofasisti direktno instruisani od SPC. 
Rekla sam da u nasem drustvu postoji ta muljava klin corba od srpstva, tradicije i pravoslavlja, u kojoj se generacije kuvaju vec 30 godina.
(Srecno nam 30 godina od onog 9.marta :ph34r:)

Klerofasiste, navijace i slicnu gamad organizuje naravno Vucic za svoje potrebe, a posto su se popovi jelte tako fino slizali s njim ni oni nemaju nista protiv da kroz Novi Sad gamizu te spodobe (tu se slazem, marsiranje je pogresna rec).

Pusti zivota ti Norvesku i Norvezane koji su imali 1 (i slovima jednog) Brejvika dok mi za poslednjih 30 godina imamo cirkus Medrano od drzave on a daily basis.

Eto pa ti ne bih vise dosadjivala, naravno ukoliko ponovo pogresno ne protumacis moje stavove. Ako budes, eto mene opet da objasnim :D

 

Do-sad-na si. Ne-mas poj-ma o ce-mu pri-cas. Mozda shvatis ako ti ovako rastavim na slogove, lakse se cita.

Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 

I? Odakle to tacno dolazi? Iz koje ideologije?

moj jedini izvor informacija o brejviku su 1 knjiga koju sam pomenuo ranije i 1 norvežanka koja mi je rekla da on možda ostane doživotno izolovan. mislim da je ideja vodilja bila u samoj njegovoj glavi i da nema veze sa religijom. batalimo skandinavce.

Link to comment
2 hours ago, djordje geprat said:

pa kada nikne pa krene da raste. odmah insekticid, prašak, iskopavanje iz korena. naravno vlast je odgovorna, ta bagra samo koristi crkvu. da, i adolf je u početku bio najsmešniji virus radikal.

 

Lepo je to sto si pomenuo Hitlera, vodju originalno levicarske, izrazito nehriscanske (okultizam, ezoterija) politicke organizacije koja je svet zabavila o jadu. Sad jos samo da pomenes i Staljina, vodju jos jedne originalno levicarske, izrazito nehriscanske ideologije, i imaces ispred sebe primere dve najvece evropske human-made katastrofe 20. veka. Da bi prosirio vidjenje tih epskih katastrofa na globalno, dodas Japan iz istog perioda u kojem je operisao nemacki najsmesniji radikal, Kambodzu i Vijetnam i Kinu in general, dospes u mesavinu pitanje koliki je tacno religija imala uticaj na tih par dodatnih katastrofa (bilo koja, da ne izvodimo egzibicije na granici cirkusa o pravoslavnoj religiji u Japanu i Kini) promesas i pustis da se krcka na tihom mozgu jedno desetak minuta. Ako posle toga ne shvatimo da religija mozda jeste opijum za narod ali da je 20. vek, vreme senzacionalnih otkrica i nevidjenog napretka, u medjuvremenu otkrio neke morfijume za narod, heroin za narod, LSD za narod, kristal met za narod, onda necemo daleko stici u tumacenju sta se nama u tom nesrecnom veku zaista dogodilo.

 

Prosto je, Djordje. Samo treba poznavati istoriju ratova i lako cemo videti da je uticaj religije na tragicne svetske "poslove" u debeloj regresiji i da je njen uticaj na dinamiku tih ratova, prirodno, marginalan. Taj religijski virus se kao i svaki drugi virus adaptira, menja, prilagodjava, pokusava da opstane u organizmu ljudske civilizacije ali objektivno slabi i regresira vec vekovima. Licno, ateista sam i to s razlogom, jednostavno sam podozriv prema ideji da se odgovornost sa sebe premesta na neko zamisljeno bice viseg reda jer smatram da je uzasno opasno davati slabim i zlim ljudima narativ kojim ce da opravdaju "argumentom viseg reda" svoju slabost i svoje zlo. Ali, religija vise nema moc kakvu je nekada imala i nece je imati vise nikada, to je vreme odavno iza nas. U takozvanim ratovima identiteta koji su u jednom istorijskom periodu dominirali u procentu vodjenih ratova religija sigurno ima odredjeni uticaj buduci da je deo tog identiteta. U ratovima za resurse koji su nasa sadasnjost i najverovatnija buducnost ona nema nikakav odlucujuci znacaj. Moze da posluzi kao sredstvo manipulacije ljudima da se dobrovoljno angazuju u tim ratovima ali i ne mora. Pogledaj samo nekoliko poslednjih markantnih ratova. Avganistan, Irak, Ukrajina, Gruzija, Libija, Sirija,... Koliko od tih ratova je okinula religija? Nijedan.

 

Religija u 21. veku je tigar od papira, bauk iz ormara. Ona ce uvek ostati mocan manipulativni obrazac ali to je otprilike sve sto moze da bude. Da kroji kapu drzavama kao sto je Srbija, to je jednostavno nerealno. Postoje brojni opasniji mehanizmi na koje treba obratiti posebnu paznju.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...