May 16May 16 U maju izdata novčanica od 100.000, a u avgustu od 2 miliona, kao četvrta te godine. 1987. i 1988. izdata je po 1 nova novčanica za celu godinu.https://en.wikipedia.org/wiki/Banknotes_of_the_Yugoslav_dinar#1965_dinar
May 24May 24 novi serijal hrvoja klasica.produkcija vida, to je bijese srpsko narodno vijece? kidaju kako rade. Edited May 24May 24 by morgana
May 24May 24 3 hours ago, morgana said:produkcija vida, to je bijese srpsko narodno vijece?Da. Ustaše se pjene oko usta i.... ništa. Edited May 24May 24 by Roger Sanchez
May 27May 27 dobar uradak, kad ce #2?(druze tito, mi ti se koljemo ili je to #3?)Nisam znao da je druktito imao dosta natjecatelja pa ih je morao skloniti; evo npr. ovaj Leka Rankovic (drukmarko), 1 osvjedoceni komunista, ali srbo-cetnicko-udbaske provenijencije; da je on dosao na vlast urusilo bi se bi-dzej kao zenica oka svog+dovelo do krvoprolica medju narodima&narodnostima+ne bi bilo samoupravljanja+ne bi moglo da se ide u Trdzu?
May 30May 30 On 27. 5. 2026. at 6:05, Bud Stonebraker said:dobar uradak, kad ce #2?(druze tito, mi ti se koljemo ili je to #3?)evo, subotom uvece ide
June 7Jun 7 41:46, (nazi) doktor pregleda jugogastose da se proveri njihov kvalitet jer dojche schtandart jbg, ko u otpisanimaGlede nestasica, zaboravlja se da je druktitov dinar bio konvertibilan u Trdzi pa je raja slobodno svercovala kupovala jer raspad je ionako bio blizu a nije se moglo bez kahve, dzinza&deterdzenta
June 7Jun 7 Bud bije bitke na više frontova. Za sad deluje da Kuva ima prednost, ali deluje da je druktitova Jugoslavija na klimavim nogama
June 8Jun 8 11 hours ago, Venom said:Bud bije bitke na više frontova. Za sad deluje da Kuva ima prednost, ali deluje da je druktitova Jugoslavija na klimavim nogamaHrvoje Klasic djeluje dosta optimistiĆno u svoja prva tri uraaadka, Ćetvrti uraadak je garantirano optimistiĆni takodjer po inerciji => Jugoslavija nije na klimavim nogama!
June 13Jun 13 Jugoslavija je bila pokušaj urbanizacije i evropeizacije jednog duboko ruralnog i konzervativnog prostora. Kada su ti modernizacijski talasi posustali, divijina i plemenski mentalitet su ponovo pobedili. Bogdan Bogdanović, arhitekta i bivši gradonačelnik Beograda
June 13Jun 13 13 hours ago, milfisland said:Jugoslavija je bila pokušaj urbanizacije i evropeizacije jednog duboko ruralnog i konzervativnog prostora. Kada su ti modernizacijski talasi posustali, divijina i plemenski mentalitet su ponovo pobedili. Bogdan Bogdanović, arhitekta i bivši gradonačelnik Beograda Sta je pobedilo u SSSRu ili ČSSRu? Je l reka nesto BB o tome?
June 14Jun 14 Snajka Cija o turizmudruktito ga je furao do 5mil turista 1970; izgleda BG razbija, ali kad se poredi ukupno sa slo&hrv zaista minorno.Veseli turizam ili kako nas videtakodje, furao je gastose da se smanji nezaposlenost + da gastosi od svoje crkavice salju marke, navodno ekvivalent 30% jugo izvoza.
June 14Jun 14 9 hours ago, G. L. said:Sta je pobedilo u SSSRu ili ČSSRu?Je l reka nesto BB o tome?Pa ako je Jugoslavija bila baš takva tamnica, zašto Srbija ne slavi 5 Jun 2006. kad je ponovo zvanično postala nezavisna nakon 1918.?
June 14Jun 14 1 hour ago, Bud Stonebraker said:Snajka Cija o turizmudruktito ga je furao do 5mil turista 1970; izgleda BG razbija, ali kad se poredi ukupno sa slo&hrv zaista minorno.Veseli turizam ili kako nas videtakodje, furao je gastose da se smanji nezaposlenost + da gastosi od svoje crkavice salju marke, navodno ekvivalent 30% jugo izvoza.Turizma u SFRJ se sjećam po lijepom, jer mi je omogućavao da kao momčić sezonac u srednju i na faks provedem po dva tri mjeseca na more.Evo me za vikend malo na more u hotel i vidim te poslove rade sezonci, po jeziku i izgledu rekao bih južna Azija, Nepal, Indija, Pakistan, Bangladeš. Volio bih da to rade naša djeca, ali duga je to priča sad...Za doznake vs izvoz nije ti baš dobra matematika. Bolje bi bilo uporediti učešće doznaka u GDP koji je u SFRJ bio 5-10%, a u Srbiji i Hrvatskoj, kao najvećima, danas je 6-7% GDP-a, dakle manje više isto.Imajući u vidu okolnosti ugovaranje gastarbajterstva sa Njmeačkom bio je dobar potez u momentu izlaska baby bumera na tržište rada. Drugačije bi zemlja imala ogromne probleme.Kao što će vjerovatno, šengeni i kamere napraviti politički problem Vučiću jer će vratiti sve one koji rade bez papira. A u problemu su i kamiondžije, ali odosmo predaleko od teme.U odnosu na GDP doznake slične i tada i sad.A demografija i pad prirodnog priraštaja doveo Azijate u hotele da rade.
Create an account or sign in to comment