Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Josip Broz Tito i njegovo vreme

Featured Replies

  • Replies 1.9k
  • Views 134k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • April
    April

    Meša se taj FNRJ period iz vremena Rankovića i Krcuna sa decentralizovanom državom nakon Brionskog plenuma koja je počela da pokazuje svoj puni potencijal uz sva leva skretanja poput onih iz sedamdes

  • Lo Zingaro
    Lo Zingaro

    Можда и највеће богатство Срба је једнако коришћење ћирилице и латинице без икакве муке, тотално спонтано као да је реч о истом писму. С људима који то не схватају је глупо расправљати о било чему јер

  • Engineer
    Engineer

    Zapravo takav mit ne postoji. Postoji antikomunistički mit da su komunisti tvrdili da pre njih nije bilo ništa ili još gore da su pokušali da zatru sve pre njih. Najbolji film o Srbiji u WW1 snimljen

Posted Images

novi serijal hrvoja klasica.

produkcija vida, to je bijese srpsko narodno vijece? kidaju kako rade.

Edited by morgana

3 hours ago, morgana said:

produkcija vida, to je bijese srpsko narodno vijece?

Da. Ustaše se pjene oko usta i.... ništa.

Edited by Roger Sanchez

dobar uradak, kad ce #2?(druze tito, mi ti se koljemo ili je to #3?)

Nisam znao da je druktito imao dosta natjecatelja pa ih je morao skloniti; evo npr. ovaj Leka Rankovic (drukmarko), 1 osvjedoceni komunista, ali srbo-cetnicko-udbaske provenijencije; da je on dosao na vlast urusilo bi se bi-dzej kao zenica oka svog+dovelo do krvoprolica medju narodima&narodnostima+ne bi bilo samoupravljanja+ne bi moglo da se ide u Trdzu?

On 27. 5. 2026. at 6:05, Bud Stonebraker said:

dobar uradak, kad ce #2?(druze tito, mi ti se koljemo ili je to #3?)

evo, subotom uvece ide

41:46, (nazi) doktor pregleda jugogastose da se proveri njihov kvalitet jer dojche schtandart jbg, ko u otpisanimaD

Glede nestasica, zaboravlja se da je druktitov dinar bio konvertibilan u Trdzi pa je raja slobodno svercovala kupovala jer raspad je ionako bio blizu a nije se moglo bez kahve, dzinza&deterdzenta

Bud bije bitke na više frontova. Za sad deluje da Kuva ima prednost, ali deluje da je druktitova Jugoslavija na klimavim nogama

to je politika tzv postbusizma koja se krece u trouglu nafta, nuklearke i bikovi

11 hours ago, Venom said:

Bud bije bitke na više frontova. Za sad deluje da Kuva ima prednost, ali deluje da je druktitova Jugoslavija na klimavim nogama

Hrvoje Klasic djeluje dosta optimistiĆno u svoja prva tri uraaadka, Ćetvrti uraadak je garantirano optimistiĆni takodjer po inerciji => Jugoslavija nije na klimavim nogama!

Jugoslavija je bila pokušaj urbanizacije i evropeizacije jednog duboko ruralnog i konzervativnog prostora. Kada su ti modernizacijski talasi posustali, divijina i plemenski mentalitet su ponovo pobedili.
Bogdan Bogdanović, arhitekta i bivši gradonačelnik Beograda

13 hours ago, milfisland said:

Jugoslavija je bila pokušaj urbanizacije i evropeizacije jednog duboko ruralnog i konzervativnog prostora. Kada su ti modernizacijski talasi posustali, divijina i plemenski mentalitet su ponovo pobedili.
Bogdan Bogdanović, arhitekta i bivši gradonačelnik Beograda

Sta je pobedilo u SSSRu ili ČSSRu?

Je l reka nesto BB o tome?

Snajka Cija o turizmu

druktito ga je furao do 5mil turista 1970; izgleda BG razbija, ali kad se poredi ukupno sa slo&hrv zaista minorno.

Veseli turizam ili kako nas vide

takodje, furao je gastose da se smanji nezaposlenost + da gastosi od svoje crkavice salju marke, navodno ekvivalent 30% jugo izvoza.

9 hours ago, G. L. said:

Sta je pobedilo u SSSRu ili ČSSRu?

Je l reka nesto BB o tome?

Pa ako je Jugoslavija bila baš takva tamnica, zašto Srbija ne slavi 5 Jun 2006. kad je ponovo zvanično postala nezavisna nakon 1918.?

1 hour ago, Bud Stonebraker said:

Snajka Cija o turizmu

druktito ga je furao do 5mil turista 1970; izgleda BG razbija, ali kad se poredi ukupno sa slo&hrv zaista minorno.

Veseli turizam ili kako nas vide

takodje, furao je gastose da se smanji nezaposlenost + da gastosi od svoje crkavice salju marke, navodno ekvivalent 30% jugo izvoza.

Turizma u SFRJ se sjećam po lijepom, jer mi je omogućavao da kao momčić sezonac u srednju i na faks provedem po dva tri mjeseca na more.

Evo me za vikend malo na more u hotel i vidim te poslove rade sezonci, po jeziku i izgledu rekao bih južna Azija, Nepal, Indija, Pakistan, Bangladeš. Volio bih da to rade naša djeca, ali duga je to priča sad...

Za doznake vs izvoz nije ti baš dobra matematika. Bolje bi bilo uporediti učešće doznaka u GDP koji je u SFRJ bio 5-10%, a u Srbiji i Hrvatskoj, kao najvećima, danas je 6-7% GDP-a, dakle manje više isto.

Imajući u vidu okolnosti ugovaranje gastarbajterstva sa Njmeačkom bio je dobar potez u momentu izlaska baby bumera na tržište rada. Drugačije bi zemlja imala ogromne probleme.

Kao što će vjerovatno, šengeni i kamere napraviti politički problem Vučiću jer će vratiti sve one koji rade bez papira. A u problemu su i kamiondžije, ali odosmo predaleko od teme.

U odnosu na GDP doznake slične i tada i sad.

A demografija i pad prirodnog priraštaja doveo Azijate u hotele da rade.

Onda sam u krivu

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.