Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

Dvaes godina

Album Ateista i rođendanska turnejaSastav "Ateist rep" najavio je da će 20 godina postojanja obeležiti turnejom po 30-ak gradova regiona i rođendanskim koncertom 6. juna u rodnom Novom Sadu, dok novi album "Priče matorih pokvarenjaka" najavljuje za novembar."Tek smo ušli u punoletstvo, čekamo 21. godinu da postanemo zreli. Isplatilo se ovih 20 godina jer smo proputovali uzduž i popreko ove prostore i stekli puno prijatelja, a možeš na prste leve ruke nabrojati papane koje smo sreli. To je bogatstvo u svemu tome", rekao je gitarista Vladimir Radusinović-Radule agenciji Beta.Nadahnuti koncertom Ramba Amadeusa, pevački dvojac Aleksandar Popov-Doktor Pop i Vladimir Kozbašić-Pećinko osnovali su "Ateiste" u Novom Sadu, a kao datum početka rada benda uzet je prvi koncert 22. maja 1989. godine.Sa Radusinovićem kao trećim ključnim članom, "Ateist rep" je objavio debi album "Maori i Crni Gonzales" 1993. godine sa kojeg su se izdvojili šaljivi pank hitovi "Vartburg limuzina" i "Blu trabant", koji ostaju do danas zaštitni znakovi benda.Sledi uspešan album "Ja bih ako eventualno njega eliminišete" (1995) sa satiričnim pesmama, o narodnjacima "Rokvić Radivoje" i "Godina kulture", koja je inspirisana istoimenom jalovom akcijom Miloševićevih socijalista da deklarativno podignu kulturnu svest naroda."Ateisti" doživljavaju i gubitke: najpre umire basista Zoran Zarić-Zare 1997. godine, a posle albuma "Druga liga zapad" (1998) i kompilacije "Predsednici predsedništva predsednika" (2001) bend napušta pevač Pećinko.Upitan da li će se bendu na nekom od slavljeničkih koncerata ponovo priključiti bivši članovi i saradnici benda, posebno Kozbašić, Radusinović kratko kaže: "Pećinko neće, to je sigurno, pošto je rekao da neće".Radusinović najavljuje da će bend na predstojećoj slavljeničkoj turneji svirati "neke stare pesme izvučene iz naftalina", ali i premijerno nekoliko pesama sa novog albuma "Priče matorih pokvarenjaka", koji nasleđuje "Osvetu Crnog Gonzalesa" (2005)."Ateist rep" za sada očekuju svirke 2. aprila u Karlovcu, 3. aprila u Splitu, 11. aprila u Osijeku, 12. aprila u županji, 16. aprila u Užicu, 17. aprila u Čačku, 29. maja u Koprivnici, 29. juna u Banjaluci, 25. jula u Kulpinu i 30. jula na ostrvu Lastovo.Centralni rođendanski koncert biće u Novom Sadu 6. juna, kada će pored "Ateist repa" nastupiti njihovi gosti "KUD Idijoti" iz Pule, "Superhiks" iz Skoplja, "Gužva u 16-ercu" iz Osijeka i "Lude Krave" iz Bačkog Petrovca.Pre toga u maju, Radusinović najavljuje izlazak monografije o "Ateistima" koju će pratiti CD sa nekim neobjavljenim demo i koncertnim snimcima.Novi, peti, studijski album "Priče matorih pokvarenjaka" u prodaji će se pojaviti u novembru.
Link to comment

sa portala www.net.hr

Buntovna sjajna zvijezda
U prostor Teatru &TD, 21. ožujka stiže peteročlani mađarsko - srpski americana bend, koji stvara bezvremensku kolekciju americana, pop bisera otpjevanu na srpskom jeziku.

Rebel Star, osnovani su 2006. od strane kantautora Milana Glavaškog (ex Eva Braun, Popcycle) grupa djeluje na relaciji Bečej ? Beograd ? Szentendre (Mađarska) i potpisuje jedan od najboljih albuma snimljenih na prostorima nekadašnje Jugoslavije u proteklih nekoliko godina.

?So? je objavljen u vlastitoj nakladi krajem 2007. kad je ponuđen za besplatan download na stranicama grupe, izazvavši veliki interes samim činom ?poklanjanja? albuma.

Reakcije kritike, kako srpske tako i hrvatske, na materijal koji se našao na albumu u pravilu su graničile s ushićenjem, što nimalo ne čudi kad se zna da iza svega stoji čovjek velikog kantautorskog dara i neobično lijepog vokala, čovjek koji se usudio stvoriti bezvremensku kolekciju americana - pop bisera te ih uz to otpjevati na srpskom jeziku.

"Rebel Star su sjajan bend utjelovljen na ostavštinama Beatlesa, Beach Boysa, Bob Dylana, Velvet Underound provučenih kroz filter modernih vremena i emocionalno obogaćenih predivnim melodijama, aranžmanima i životnim, iskustvenim tekstovima.
Najlakše ih je zamisliti kao prevedenu, i ovim krajevima prilagođenu, inačicu Ryan Adamsa, Wilco-a, Willard Grant Conspiracy, Will Oldham-a (Bonnie Prince Billy-ja), Cat Power uz jedan veliki disklejmer: oni se ne klanjaju navedenim izvođačima i ne egzistiraju na njihovom bezočnom kopiranju, već stoje "rame uz rame" s njima zadržavajući svoju osobnost. Najbolja bi se paralela mogla povući s jednim hrvatskim mariachi bandom koji je nastupao na festivalu najboljih mariachi sastava svijeta."
/Terapija/


Ulaznice po cijeni od 35 kn možete kupiti na blagajni Teatra &TD neposredno prije koncerta.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Posle 2 godine, Ex>Misha (Čelik Promet, ex Grupa kao takva) je napravio omot za poslednji album i rešio da ga ozbiljnije podeli sa svetom.Nakupilo se pesama za novi album, a ovaj nikakvu pažnju dobio nije, što je možda dobro, jer su nastale odavno, a možda i ne.Ja sam rešila da ga uploadujem i podelim po forumima, uz njegovu veliku saglasnost.Evo, pa ako neko hoće da skine i presluša:

Ex>Misha - Employment Bureau Years
2007. Paznje vredne records

new wave country punk electrotrash no-fi pop

2ikegsz.jpg212thy8.jpg

http://www.mediafire.com/?o5r24jyzznq

Link to comment
  • 2 months later...

22 avgusta 2009 na Reload festivalu u Vladičinom Hanu Južni Južni Bend je prvi put izašao pred ljude... Na jugu se ima o mnogo čemu pevati......JUG je raj za pesnike Priča o jednom bendu negde na kraju Srbije je počela... Rock se neda i uvek iznova stiže i to, kao što obično biva......odakle ga najmanje očekujemo.. Budite nam živi i zdravi i vidimo se uskoro.....daće Bog ! Pesma... SUZY

Edited by Predrag zvani Džo
Link to comment

Da malo ozivim ovu temu... Upravo bio na Festivalitu 2 - Manekeni Bigza. Nastupali The BrankaMarko Aleksandar GajićSinestezijaDž/DžMetak za ZlikovcaDanas Svi Znaju Da Igraju FudbalAlfa Tica.specijalni gosti: Radost! (Hr)Odslusao sam sve bendove, osim DzDz oni su kao organizatori ove grupacije sebe postavili na poslednje mesto, a pred kraj me izdalo strpljenja, mada su mi oni od ranije favoriti. Atmosfera porodicna, svi sve znaju...Meni se najvise dojmio nastup Metka za zlikovce (posebno bubnjarka), mada su mi i Danas Svi znaju da igraju fudbal ostavili dobar utisak (posebno pesma o Arielu Ortegi :) ) . The branka su izazvali najvise ovacija, Marko Gajic se gurao da peva pored svih drugih... Koliko sam video na forumu ima i muzicara koji su deo te "BIGZ scene", pa mogu i oni da prozbore koju...

Link to comment

I još jedna pesmica, nostalgija za ljudima i muzikom uz koju smo rasli...Uz otegnuto EEEH!Rock samo za vas...pesma MOJI DRUGARI

MOJИ ДРУГАРИ Попили смо ноћас Мало више Препустили се Музици и сновима Када смо заједно Лакше се дише Фудбал, политика, жене Могли би ноћима Реф. Моји другари Лакше се стари Уз добре старе фаце И добре старе ствари Цепелини, Парпли, Битлси, Дорси, Џенис, Бора и Џони Па на крају Стоунси Побегли смо ноћас Јер се не може више Од првог до првог Са ратама и рачунима Лоше нам се пише Пијемо све више Пива, шприцери, вицеви Никад краја причама Реф: Моји другари....... Док падају ноћас Ледене кише Нама је топло За исполиваним столовима И цео простор нам се Помало њише Као да нам је задње Нећемо кућама Предраг Јовић Стубал Владичин Хан ЈУЖНИ ЈУЖНИ БЕНД Поздрав !!!!!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...