Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

joj, al' kenjate... mada, zaboravili ste Super s karamelom koji se uklapaju u tu vasu pricu ...edit : ovo sa fizickom ruznocom kao kriterijumom je prejadno...

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Ne, ne, ne, ne...To sto Odlican92hrcak hoce da stvori iluziju da samo njihova udav ekipa jedina svira i izdaje, to je jedna stvar a stvarnost je potpuno drugacija. Novi spot Jarbolija je kao i sve ostalo njihovo... Pegla.Nikada mi nije bio jasan stav - bolje da imamo beskorisno i glupo sranje nego da nemamo beskorisno i glupo sranje.

Link to comment
koncerti jarbola su najbolji, ti ih ne gledas pa ne znas. a i veliki prezir bio najbolji na jelen blajvu. ti mislis da se ja zajebavam ali ne.
Bio na cak dva! A na Jelen Lajvu su najbolji bili Odjek i Ljudi-Zecevi (novi projekat Zena Kesa i Suptilne Koegzistencije Vetra izdaju za Nekako Podrum, novu kucu pevaca iz Svi Muuuuk). Domaca socijala ustaljeno odsvirala falusu...
Link to comment
Ne, ne, ne, ne...To sto Odlican92hrcak hoce da stvori iluziju da samo njihova udav ekipa jedina svira i izdaje, to je jedna stvar a stvarnost je potpuno drugacija. Novi spot Jarbolija je kao i sve ostalo njihovo... Pegla.Nikada mi nije bio jasan stav - bolje da imamo beskorisno i glupo sranje nego da nemamo beskorisno i glupo sranje.
taj fajt odličan hrčak vs. XY me preterano ne zanima, ali odgovor na tvoje pitanje je jednostavan ... zato što to nije toliko sranje kolikim bi ti hteo da ga predstaviš...
Link to comment
To sto Odlican92hrcak hoce da stvori iluziju da samo njihova udav ekipa jedina svira i izdaje, to je jedna stvar a stvarnost je potpuno drugacija.
Upravo. A 92ka je poznata po tome što je furala stvari koje niko do njih samih i po kog klinca kome je indoktrinacija 92kom isprala mozak.Svojevremeno kada je Eva Braun izdala album Everest za 92ku taj album se reklamirao i pravio se hajp oko njega kao da je nešto najbolje ikada napravljeno. Par meseci kasnije pravim intervju sa pevačem (tada sam radio neku radio emisiju) i on mi kaže da prestaju da rade. Pitam ga zašto a on kaže "Nema više smisla raditi, ovde niko ne sluša to što mi radimo".I oduvek je 92ka iz nepoznatih razloga izbegavala sve što je pank, metal, rok i furala neki svoj snobovski fazon "što manje ljudi sluša nešto to ćemo mi radije da to pustimo na radiju".Lubo, slobodno splituj. Edited by salerokada
Link to comment

Pa eto mogu ja po koju reč o bendovima iz Pčinje, našeg najjužnijeg okruga, jer ne znam da li će Kojot skoro da pristigne na forum.... Trenutno su aktivna 4 autorska benda , i nekoliko kaver bendova.... Fokusiraću se na autorske bendove.... JOLLY JUMPER......Vranje RETRODISIAC......Surdulica IZMEĐU...............Surdulica JUŽNI JUŽNI BEND...Vladičin Han Ono što je bitno da se napomene je da su u pitanju autorski bendovi sa pesmama naSrpskom jeziku u Rock i Hard Rock pravcu, sa pevljivim i melodičnim numerama kakvih se ni mnogo veći i poznatiji bendovi ne bi postideli.Što se tiče nastupa „Uživo“, upravo je to i najača strana svakog od ova 4 benda, dok jeprodukcija i sve što ide oko nje naša najslabija tačka što je i razumljivo zbog sveukupnog siromaštva u Pčinji.Ukratko o bendovima:JOLLY JUMPER je vrlo iskusan i trenutno najznačajniji Rock bend u Pčinji sa velikim brojem autorskih pesama i besprekornim živim nastupom kako u smislu uvežbanosti takoi u smislu kontakta i razmene energije sa publikom, pesme poput „Gorim“,“Zagrizi Mamac“,“Svi Napolje“,„Idemo jako“ .itd … publiku nikako ne ostavljaju ravnodušnom..RETRODISIAC je skup iskusnih muzičara, koji nastavlja tradiciju popularne grupe „Urbana Nervoza“, dakle „prekaljeni“, zreli i kreativni sa ubedljivim nastupom ,tekstovima i refrenima koji se prosto „lepe“za publiku.“Na putu za nigde“, „Ja verujem“,“Sto na jednoga“, „Daleke obale“…..dug je spisakIZMEĐU je relativno nov bend koji je već uspeo da skrene pažnju šire muzičkejavnosti učešćem na konkursu „Nevernih Beba“ i ulaskom u finale pesme „Tavita“,karakteriše ih melodičnost, harmoničnost i uvežbanost i neće proći mnogo vremenado njihove šire popularnosti…JUŽNI JUŽNI BEND je potpuno nova i po mnogo čemu originalna „pojava“ na muzičkoj sceni juga Srbije koja je sa 10 autorskih pesama oduševila prisutne na RELOAD festivalu posebno pesmama „Suzy“,“Idem na jug“,“Samo malo sam“, „Budi lud“, „Dolazim“…itd . Ono što je najiteresantnije da bend postoji tek 3 meseca a već ima respektivan broj pesama.(Mora malo da hvalim svoj bend )Toliko u najkraćim crtama.... U narednim postovima ću izbaciti linkove na pesme svakog benda pojedinačno....

Link to comment
Taj nesrećni Jelen top 10 je ipak jedina emisija na svim nacionalnim kanalima koja se na bilo koji način bavi domaćom ne-folk scenom. Da, emisija jeste loša, neinventivna, neduhovita... ali je je-di-na tog tipa!
Moj kredo (pozajmljen od kolege) je uvek bio: bolje ništa nego išta.
Nikada mi nije bio jasan stav - bolje da imamo beskorisno i glupo sranje nego da nemamo beskorisno i glupo sranje.
Može i tako.
Link to comment

Velika preporuka za Bg Noise Society!Gledao ih pre dva dana i u ovoj postavi su daleko sveziji, dinamicniji, autenticniji... Na momente k'o El Ten Eleven!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...