Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Imam problem sa grbovima za ENG i Nasu ligu. Skinuo sam ih sa naseg fm sajta, uradio sve po uputstvu i samo grbovi premijer lige su se prvi put instalirali, kada sam posle na to dodao i nase, nije bilo ni jednih ni drugih. Uvek sam radio confirm, kada sam dodavao grafiku, da ne bude zabune, znaci problem nije u tome. Jel ima neko neki savet kako to da resim?Hvala unapred.

Link to comment

jedini problem kod mene je bio taj shto je Njukaslov grb bio kod Midlsbroa, a Njuka je ostala bez grba...poshto mi se nisu svideli novi grbovi (sa onim "odsjajem" po dijagonali), a i zbog ovog problema, ja sam iskopirao sve grbove sa proshlog menadzera i reshio problem...dakle samo copy/paste iz FM08 u FM09 :)...

Link to comment

Za sada prilicno lako ide sa Zvezdom, jedini problem su mi povrede Koromana i Lazetica, doduse Perovic je sasvim dobar. Posle tri kola imam maksimalan ucinak, pobede nad Cukom 0-2, Partizanom 1-4 i OFK 4-1, plus nereseno kod kuce sa Interblockom u Uefa Kupu. Sto se tice igraca, ostalo je jos par dana prelaznog roka, medjutim niko ne zeli da ih kupi. Jedino sam uspeo da uvalim u Emirate Bronovickog za 1.5 miliona i jos neke sitne prodaje, plus pozajmica Subasica uz mogucstvo otkupa ugovora za 1.8 miliona.Sto se tice pojacanja, doveo sam Gavrancica, Trabelsija, nekog mladog Rusa iz Zenita - levo krilo, Kovacevica, Gustava Lopeza i Gravesena. Za sada su mi highlight igre Misdongarda koji razbija u paru sa Someom i Kovacevicem.edit: S Milijasem sam potpisao novi cetvorogodisnji ugovor i ne nameravam da ga prodajem.

Edited by casperbgd
Link to comment

stigli Riberi, Diego, Luca Tremolada (klinac iz Intera, 6mil.funti) i Rene Adler za 26mil. ali ne vredi Arsenal me naguzio opet 2-1 u Community Shield-u, pa prvo kolo gubim od Porcmuta 2-0, onda secem Derbi 3-0, da bih vec u trecem kolu ponovo usro motku 2-2 na St.James parku...necu ni pominjati da usrani Arsenal vec ima skor 3-0-0 i jedno 15 datih golova...

Link to comment

U drugoj sezoni sa L'poolom Nova godina je a ja jos uvek nemam poraz i imam 3 remija samo...ali mi i Arsenal i United za petama jer i oni nemaju poraz...jedinu mrlju imam u LS gde me je Rennes u gostima ponizio sa 3-0...a ja igrao u najjacem sastavu...Sto se tice Huntelaara...odlicna kupovina...on i Torres za pola sezone dali zajedno vise od 20 golova...naravno prati ih Gerrard sa asistencijama...Toplo mogu da preporucim mladom italijanskog napadaca Paloschija...u suvlasnistvu je Parme i Milana..doveo sam ga za cirka 8M evra...na 5 tekmi dao 7 golova...ali ova dvojica su neprikosnoveni pa igra samo kada je jedan od njih povredjen...totalno razocaranje mi je Robi Kin koji se ne sastavlja i vrlo brzo ce dobiti sut-kartu...Jos sam doveo Subotica iz Dortmunda i platio ga nekih 12M...i odlicno igra...skida sve lopte u vazduhu...Videcemo kako ce ova sezona da se zavrsi...ali je lepo krenulo...

Link to comment

Osvojio sa Arsenalom u drugoj sezoni CL i EPL, u Liga-kupu izgubio od Redsa 2:1 u finalu, a u FA Cupu ispao u polufinalu od Sunderlanda. U čitavoj sezoni primio 24 gola, zabijao 2,2 po utakmici. Zarateovo dovođenje pokrio prodajom Van Persieja (počeo se qrčiti) u Man City (gdje ne igra :D), a imam nakanu dovesti 1 De Jonga bez odštete i kupiti kakvog stopera da mi Gallas i Toure ne lipšu. Senderos nije normalan, dobio je tri crvena kartona u 7 utakmica u EPL-u :huh: , Djorouu ne vjerujem. Anyukov sabija na desnom bočnom, s tim da je počeo malo lipsavati u finišu. Zarate loš, izgleda da sam nešto prčkao sa taktikom pa mi napadači ne mogu meda. Asenjo odličan na golu, Yaya Toure isto tako. Ramsey riješio dvije utakmice protiv Chelsea i Uniteda, od ostale dece bi A.Traore mogao biti dobar, a i Wilshere, dok izađe iz puberteta. <_<

Link to comment
Osvojio sa Arsenalom u drugoj sezoni CL i EPL, u Liga-kupu izgubio od Redsa 2:1 u finalu, a u FA Cupu ispao u polufinalu od Sunderlanda.
i kod mene je Zemljasunca "srushila" ARS i meni donela titulu...to je to od sutra krecem sa Sanderlendom :) ...
Link to comment
i kod mene je Zemljasunca "srushila" ARS i meni donela titulu...to je to od sutra krecem sa Sanderlendom :) ...
Ja sam im uglavnom davao porcije, u prvenstvu sam ih, recimo, dobio 6:2, a prošle sezone 5:0. (Da, izgubio sam dva meča u ligi - Liverpool 1:0 i City 2:1, u CL revanš od Uniteda 2:1, a u Liga-kupu revanš od Uniteda 2:1.)
Link to comment

Zapoceh konacno i ja igranje. Uzeo sam Manchester City, cisto da vidm kako je imati mnogo novca za transfere. Doveo sam Moutinha, Balotellija (cini mi se da ce biti odlican), Palomba (toplo preporucujem), Valenciu, Sakhoa, Insuu (greska) i Rioua (cini mi se da ni on nije nesto, a bas sam mnogo potrosio na dovodjenje). Rezultatski, za sad, nije lose, imam tri pobjede (dobio sam ManU) i dva remija( Chelsea kuci i Portsmouth u gostima) u ligi i pobjede u Govnu. Sve u svemu, svidja mi se menadzer, mada sam od konferencija odmah odustao i prepustio to asistentu.I imam jedan rezultat specijalno za Arlekinarfedjr5.jpg

Link to comment

Igram 4-3-2-1. U odbrani su mi Garrido, Dunne, Richards i Zabaleta. Igram sa 3 MC-a, Gelson Fenandes, Palombo, Moutinho, pri cemu mi je Palombo defanzivan i iskljucen mu je forward runs i, koliko god to cudno zvucalo, dao sam mu creativity freedom i stavio short passing. Ostala dvojica su ofanzivniji, ali nemaju toliki CF i imaju mixed-direct passing. U principu tu dosta rotiram pa mi igraju i Elano i Johnson i Hamman. Igram sa dva krila Petrov (i Robinho dok se nije povrijedio) i Phillips (sve cesce Valencia). U napadu mi je igrao Robinho (nije bio nesto), ali se povrijedio, pa Balotelli (i on se povrijedio), Jo je odavno van tima, kao i Vasel i Bojinov, tako da mi je u napadu posljednje tri utakmice igrao ovaj Caicedo i odigrao dobro.Mentality, width, closing down, tempo malo preko pola, passing malo ispod pola, ukljucen counter attack.Inace, stavio sam one Zeko treninge. Inace obicno podesim svoje, ali nisam nesto imao zivaca za to podesavanje.

Link to comment
Igram 4-3-2-1. U odbrani su mi Garrido, Dunne, Richards i Zabaleta. Igram sa 3 MC-a, Gelson Fenandes, Palombo, Moutinho, pri cemu mi je Palombo defanzivan i iskljucen mu je forward runs i, koliko god to cudno zvucalo, dao sam mu creativity freedom i stavio short passing. Ostala dvojica su ofanzivniji, ali nemaju toliki CF i imaju mixed-direct passing. U principu tu dosta rotiram pa mi igraju i Elano i Johnson i Hamman. Igram sa dva krila Petrov (i Robinho dok se nije povrijedio) i Phillips (sve cesce Valencia). U napadu mi je igrao Robinho (nije bio nesto), ali se povrijedio, pa Balotelli (i on se povrijedio), Jo je odavno van tima, kao i Vasel i Bojinov, tako da mi je u napadu posljednje tri utakmice igrao ovaj Caicedo i odigrao dobro.Mentality, width, closing down, tempo malo preko pola, passing malo ispod pola, ukljucen counter attack.Inace, stavio sam one Zeko treninge. Inace obicno podesim svoje, ali nisam nesto imao zivaca za to podesavanje.
ja igram 4-4-2 (isto man city)igram drugu sezonu, pa sam dosta izmenio timgolman - asenjoDL - marceloDR - srna ( na igrici je uradjen kao da je najbolji na svetu)DC - richards, zapataML - petrovMR - maxi rodrigezDMC - miguel velosoMC - diegoST - nihat, baloteli, benzemaman city ima ogroman budzet, narocito ako se ode na budget adjust i smanji budzet za plate, a poveca za transfere. Edited by kojot
Link to comment
dinamnozvezda.jpgi ja sam bio nemilosrdan na maksimiru :)inace moj mladi tim je dosta napredovao tako da redom padaju milan, real, totenhem i atletico madrid... doduse zadnja dva u drugoj fazi uefa cupa jel su me i pored pored toga sto sam ih pobedio, real i milan zajebali za mesto u drugoj rundi lige sampiona... sad je na redu roma u 1/4 finalu nadam se prvom evropskim trofeju jos od 1991 :)
Link to comment

Nakon pucanja piratske verzije FM 2009, pribavih original. Propade mi dobra sezona sa L'pool-om.S' obzirom da igram uglavnom engleske lige, ovog puta sam se opredelio za Championship i QPR. Hocu da ih vratim na staze stare slave dok su tavorili u Premijer lizi i dok je u njihovom dresu briljirao 1 Les Ferdinand :)Za drugoligasa imaju odlican budzet na pocektu negde oko 13M ojra. Dovedoh lagano Karltona Kola, Nila Melora, mladjeg Dzerarda i Paskvala iz Fiorentine. I ode mi ceo budzet. Na polovini sam prve sezone, Kol i Melor sipaju k'o ludi, Paskval odlican i u zoni plej-ofa sam. Nadam se direktnom prelasku u visi rang, s obzirom da su prvih pet ekipa na 6 bodova razlike. Reding uglavnom dominira, mada im se i dogodi po koji kiks na strani. Birmingem se raspada.Procitah negde da postoji tzv. "Arsenal Edition" ove igre, ali da to nije eksplicitno naznaceno vec se pomene u nekom onih skrinova pri ucitavanju igre. Zato i ne treba da nas cudi Arsenalova nepobedivost i dominacija.E da, i ovaj moj original ima bag. Kad god udjem u deo "Information" nekog kluba, jednostavno zakuca. Tako da izbegavam taj deo.Javljam rezultate na kraju sezone :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...