Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

napokon posle par dana posta vracam se FM09 i posle ocajnog starta (svaki mesec mi jebu sve po spisku zbog 1-4 protiv WBA) polako se vadim...vezao sam pobede protiv Sanderlenda 3-2, pa Fulam, Blekburn i Liverpul (na Enfildu) sve po 1-0, a sve bez Najboljeg kratko povredjen i sa ocajnim Ribeijem...Diego ubija slobodnjake (kao i na prethodnom)...

Link to comment
Troll: jel se sjeća ko ovih funny bugova sa prošlih menadžera? Sjećam se duplanja cijene za igrača kojeg prodaš i slične fore kako bi izbjegao da ti igrač na Minimum Fee Release Clause ode.
I cuveno varanje, das milione za igraca kome istice ugovor, kad prodje januar, ponistis ugovor i ponudis mu samo platu da dodje kao free u junu... i uspe svaki put :) Koriscenje SAVE pred svaku veliku utakmicu je postalo "normalno" varanje :)
Link to comment
I cuveno varanje, das milione za igraca kome istice ugovor, kad prodje januar, ponistis ugovor i ponudis mu samo platu da dodje kao free u junu... i uspe svaki put :) Koriscenje SAVE pred svaku veliku utakmicu je postalo "normalno" varanje :)
Zloupotreba Save Miloševića pred svaku veliku utakmicu je ono...malo gadno. :D Ovo aboldovano je jače, šteta što nisu ostali pri onom rješenju sa CM 00/01 kad su ograničili mogućnost handrenja ostalih suparnika na drugačiji način - ako si imao 100 mil. eura, nisi mogao ponuditi 89 mil. eura za Kluiverta i 60 za Ronaldinha, npr. (ili jesi, ali im nisi mogao dati visoku platu :unsure: ).Koji je najveći transfer na svim menadžerima koji ste napravili ili mu svjedočili? Na CM 00/01 je Inter (vodio sam Lazio 11 sezona) kupio Andresa Oliveru iz Seville za 290.000.000 maraka (oko 150 mil. eura).
Link to comment

Ja sam od skoro krenuo sa Zvezdom (odigrao tek 4-5 meseci) pa ne mogu da ti kažem dugoročno, ali od ovog buljuka pojačanja koje sam doveo (14 komada :lol: - tražio da mi pojačaju budžet pa mi dali 7 i nešto milki), do sad su mi se najviše isplatili: - Amusan, Nigerijac 89 god., košta oko 100.000, prebijao na AMR-u...sad sam promenio formaciju na klasičnih 4-4-2 pa ne znam kako će se pokazati na špicu (što mu je primarna pozicija, ali je visok metar i šumska jagoda pa mi nešto baš i nije za nadjačavanje sa JSL balvanima) ili MR-u.- Gavrančić, nema klub pa dolazi za džabe, može da odradi dobar posao sezonu, dve.- Ousmane Sarr, jako dobar DM, 86. god, koštao oko 250-300.000 čini mi se.- Marko Dević, naš ''Ukrajinac'' iz Metalista, meni igra špica i to prilično dobro (hettrik na derbiju, a igrao sam sa 10 igrača skoro od samog početka :P), ali on košta 2.3 mil.Ostalo su uglavnom djeca iz Afrike i Južne Amerike od kojih očekujem da prebijaju tek u budućnosti. :)Od njih najviša nada polažem u Obaloslonovčanina™ Diomandea koji bi mogao postati zver na CB-u a došao je za kikiriki, špica iz Ganje™ Opokua Agyneštoa, i Mandjecka iz Štutgarta, DM, 88 god., 1.2 mil.Inače ne koristim te fm scoute ili šta već, i ne jurim igrače po fm sajtovima jer mi tako nije zanimljivo, pa verovatno da možeš naći i puno bolje od ovih...

Edited by stamcha
Link to comment

E a zna li neko kako se smanjuje "gap" izmedju odbrane i sredine?Pokusavao sam da gurnem napred odbranu, da vracam sredinu nazad, razne takticke kombinacije ali mi nije uspelo nista...asistent i dalje javlja da imam prazninu...

Link to comment
Koji je najveći transfer na svim menadžerima koji ste napravili ili mu svjedočili?
Odemwingie iz Srema iz Jakova u Barselonu za 45 miliona evra + 20% od sledeceg transfera + neki bonusi.Calvin Zola Makongo iz Buducnosti iz Banatskog Dvora u Brondbi za 18 miliona.Kad sam vodio Zvezdu pravio sam i vece od ovog drugog.
Link to comment

Meni je Uprava posle 2 duple krune ponudila novi ugovor, godinu dana ranije. Aplicirao sam za posao u Torinu, nadam se da ce mi to uspeti, jer ce to doneti novu dimenziju igri. Da opet uzmem Duplu krunu, malo mi dosadno, a ubedljivo sam najbolji. Imam 15 uzastopnih pobeda, i 12 bez primljenog gola.Da li se nekome desilo da ga trazi drugi klub ili da predje iz jednog kluba u neki drugi? Meni je Gana ponudila selektorsko mesto, al posto ne znam dovoljno njihove igrace, odbio sam. Da mi ponude nasu reprezentaciju, naravno da bih prihvatio :)

Link to comment

ja sam bio na nekom ranijem fm-u trener fiorentine i selektor obale slonovace. i bilo mi smor. ne prihvatam ponude drugih klubova skoro nikad. osim, naravno, ako sam bez posla...

Link to comment

Хвала Стамча, питао сам не због буџених играча, већ да видим ко долази у Звезду а нисам ни покушао да доведем. Са друге стране ја веома интензивно користим скаутинг. Када видим да је играч "квалити" или "дефинит пурчс" или "вотевр а прајс" е онда га доскаутујем са још пар скаута и у следећем року се трудим да га доведем. Силне ове ствари користим, како би се уверио да је играч заиста добар, јер различити скаути имају различито мишљење. А такође смањујем гомилање играча који ми је основно проблем кад играм ФМ. Делија 67, ја из Звезде играча који је вундеркинд, искрено воли клуб, ја сам му фејворит особа, траже га сви јебачки тимови, из све три јебачке лиге... па никад никог нисам продао више од 12 милиона, и то у прошлом менаџеру и то Марвина Ангуло Бурбона које један од багова игрице...Али ме интересује нешто друго. Мој омиљени локални клуб ФК Жарково се налази у менаџер бази. И како сад ја да изаберем да водим овај клуб. Видим да ти водиш Срем из Јакова, па ме баш интересује ако може то село иза Сурчина, зашто не може ФК Жарково које је дало бројне ведете Југославенског фудбала (Јанковић, Ђоинчевић, Јешић). Како да водим тај тим?

Link to comment

Srem iz Jakova je mogao da se vodi samo jedne sezone kad je bilo cetiri grupe druge lige, pa su bili drugoligasi. Zarkovo mozes da preuzmes tek kad udju u drugu ligu. Moj burazer je jednom vodio IMT koji nikad nije bilo drugoligas, ali im je dve sezone zajmio solidne igrace iz Partizana, i kad su u trecoj sezoni usli u drugu ligu dodao novog menadzera, koji je uzeo IMT, a ovog Partizanovog penzionisao.

Link to comment
Koji je najveći transfer na svim menadžerima koji ste napravili ili mu svjedočili? Na CM 00/01 je Inter (vodio sam Lazio 11 sezona) kupio Andresa Oliveru iz Seville za 290.000.000 maraka (oko 150 mil. eura).
36601965sv0.jpgcm 01-02. meni neprevazidjen josh uvek, tako da ga i igram ponekad :Dbtw ovo je moj najveci transfer, stvarno se ne secam da li sam nekad video veci koji je odradio komp.a evo mi balansa iz 2018. iz istog sejva. bilo je dobrih prodaja :D65038492ci5.jpg Edited by Teixeira
Link to comment

Novi menadjer izgleda nesto tezi.Normalno poceo sa Zvezdom. Mnogo smo losi. U prvoj sezoni bio drugi - jedva i izgubio polufinale kupa. Poslije toga bilo je lakse ali samo po kuci. Evropa - plafon 1/4 CL i 1/2 Govneta.Debilna uprava prodala Tomovica bez mog znanja "offer was too good to pass." Igraci nece da produzuju ugovore ni za zivu glavu tako da svake 3 godine moram citav tim da mjenjam. Imam 100 virtualnih meleona za transfere a niko da dodje ko bi mogao da mi pomogne. Nece i kad ih preplatim. Sreca pa mi je omladinska skola fenomenalna.I onda "napravim" igraca i onda mi ga Frankfurt otme za male pare i jos manju platu. Nidje veze.Sad cu da probam Arsenal. Kupim Akinfajeva posto oni nemaju golmana a imaju para i naravno :Hail: iz Valensije koji naravno u prvoj utakmici za Arsenal daje 2 gola.

post-40-1230768545.jpg

Edited by tsva
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...