Jump to content
IGNORED

Anti Facebook pokret...


Аврам Гојић

Recommended Posts

evo ovako:- ne zanima me da pratim sta moji prijatelji rade iz sata u sat- ne biram RL prijatelje medju ekstrovertnim ljudima- na fejsbuku se odvija neprestana i jako slozena borba za prestiz koja me uopste ne zanima- iz nacelnih razloga ne ucestvujem u javnim internet projektima koji od mene zahtevaju da odam svoj RL identitet- ne zelim da znam sta rade ljudi sa kojima se nisam video 10 godina, jer uglavnom postoji dobar razlog za to sto se nismo videli 10 godina- nervira me interfejs- ne volim nista sto je leprsavo i mladalacki.
-ne moraš-ovo pogoduje upravo introvertnim ljudima-koja se da ignorisati-ne zahteva se, osim ako te neko baš prijavi, al to se retko dešava-uopšte ne moraš--:)
Link to comment
  • Replies 440
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hella

    42

  • Indy

    26

  • korindjar

    25

  • Аврам Гојић

    19

- ne volim nista sto je leprsavo i mladalacki.
FB bas i nije leprsav i mladalacki (cak je malo i sterilan). To je myspace bio takav. I vecina ostalih primedbi koje imas ili nije relevantna, ili se moze zaobici adekvatnim privacy podesavanjima.Moja ocena je da nekoliko vas antifejsovaca imate jednostavno vrlo lep drustveni zivot i inace (God bless you), pa vam to zaista i ne treba.BTW. Na bivsem poslu sam imao drugara koji je nasao svog polubrata u Kanadi (sa kojim nikad nije imao kontakt inace - samo je znao da postoji) preko FB. Ispalo je da se posle super druze i imaju dosta zajednicko (osim 1/2 gena).
Link to comment
Ja zaista ne volim koriscenje laznih imena tamo (prevashodno zato sto ogromna vecina koristi svoje pravo ime).
pa to je ono...necu da koristim pravo ime, nigde osim u RL-u, a glupo mi je da kvarim drugima zabavu.za mene je internet i dalje ono magicno mesto iz 1996. godine i feature tekstova magazina "Wired", dakle jedan gibsonovski prostor u kome se razvijaju alternativni identiteti i virtuelne zajednice. sta je nastalo od toga - "OMG i just farted LOLOL".
Link to comment
FB bas i nije leprsav i mladalacki (cak je malo i sterilan). To je myspace bio takav. I vecina ostalih primedbi koje imas ili nije relevantna, ili se moze zaobici adekvatnim privacy podesavanjima.Moja ocena je da nekoliko vas antifejsovaca imate jednostavno vrlo lep drustveni zivot i inace (God bless you), pa vam to zaista i ne treba.BTW. Na bivsem poslu sam imao drugara koji je nasao svog polubrata u Kanadi (sa kojim nikad nije imao kontakt inace - samo je znao da postoji) preko FB. Ispalo je da se posle super druze i imaju dosta zajednicko (osim 1/2 gena).
ma dobro ja malo hejtujem, ne bih sad zabranjivao Fejsbuk ili tako nesto.. :)uostalom, kenjam malko, moze lako da se desi da zahvaljujuci Fejsu otputujem u Benin - OMG LOLOL WTF! Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
"OMG i just farted LOLOL".
Nikad to nisam video na Fejsu. :)S druge strane...

Mogu da vidim moje necake/sestricine iz USA, koje nisam video cca 6 godina uzivo.BTW Da predupredim komentar: a zasto ti samo ne posalju fotku e-mailom: Pa, ne znam kakva su vasa iskustva, ali ponekad je malo tesko navesti omladinu da sa nama matorima komunicira tako lepo i regularno. :)

Link to comment
dobro je za kontakt s rasejanimastaviš lažno ime i sakrivene slike i nema opasnosti od osnovnoškolskih smarača
ja se uvek pitam jesam li ja bas losa osobe sto takvima prosto ne odobrim friend request :). i ono malo iz srednje kojima sam odobrila uglavnom nisu prosli cistke friend liste oko svakog organizovanja prajda u BG-u. u najvecem cudu sam se nasla kad su uveli internet u moje selo - e tu vec nisam mogla jednima da odobrim a drugima ne (zeznuta je seoska politika), pa sam na kraju svima odobrila i vecinu stvaila na 'hide'.bez fejsbuka nema sanse da bih ostala u ovako updejtovanom i prisnom odnosu sa drustvom sa faksa (skroz rasejanim) kao sto jesam. (ja i mailovi nikad nismo isli zajedno)
Link to comment
Moja ocena je da nekoliko vas antifejsovaca imate jednostavno vrlo lep nemate drustveni zivot i inace (God bless you), pa vam to zaista i ne treba.
Malo ispravio, što se mene tiče, a ni ne treba mi previše :)
Link to comment
Malo ispravio, što se mene tiče, a ni ne treba mi previše :)
Vasa mora da ima super zivot, cim kuva riblju corbu u tim kazancicima. :DEDIT. I tata bi sine. Edited by Indy
Link to comment
dobro je za kontakt s rasejanimastaviš lažno ime i sakrivene slike i nema opasnosti od osnovnoškolskih smarača
+1Ni od kolega ili nadređenih koji vole da budu frendovi sa tobom.edit: urnebesno mi je bilo da čitam postove sa početka teme, između ostalog i svoje :wub: Vasa je jedini ostao dosledan, bacio se svom snagom na Google+, pod RL imenom, i time zadržao najveći mogući nivo privatnosti ličnih podataka.edit 2: nemoj da si pičketina, prihvati mi frend rikvest. Oću i ja poslovno da komuniciram sa tobom. Edited by henrik larsson
Link to comment

Al sad ima Twitter, Google+, LinkedIn... Seca li se neko MySpacea ? ^_^Ja nemam Facebook nalog. Prvo iz licnih razloga.1. Socijalni krug mi je jako uzak. (4-5 ljudi s kojima se redovno druzim, plus 2-3 koje povremeno vidjam) A i oni su slabo na Facebooku.2. Small Talk i tudji zivoti me nesto i ne interesujuAli i iz nekih principijelnih. FB je za mene postao paradigma pozeraja i isforsiranosti, koje mi je dosta i u svakodnevnom zivotu.Doduse, vidi se da FB polako ali sigurno gubi na popularnosti i kod nas. Ljudi sve vise pocinju da ga tretiraju kao obavezu, a sve manje kao izvor zabave.Twitter mi je u pocetku bio zanimljiv, ali kako je vreme prolazilo pretvorio se u poligon za teski mudroseraj. Vukajlija mi je oduvek bila smor.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...