Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

prije par godina bio ja za Božić, -24, oblaci, neki gadan vjetar i vlaga, radio je Mali Karaman, popnem se gore, piše subjektivni osjećaj -42. Tad sam skontao šta znači taj subjektivni osjećaj. Bukvalno sam imao duplu opremu i kad uđe malo vazduha nekud nekako osjetiš smrzavanje svih mogućih dijelova tijela. 

Link to comment
1 hour ago, burekdzija said:


A tek poslastica kad po takvom vremenu stane zica iz duboke na onoj vetrometini posle medjustanice… 

 

Jednom sam u takvim uslovima na pola centra zamalo naleteo na devojku koja stoji na sred staze i place. Stvarno se prst pred okom nije video, ja pitam da nije povredjena, ona kaze ne, nego ne zna gde je i kako da se vrati. Pa reko na dole, kako drugacije 😂. Vukao sam je na stapu kao dete na kraju.

 

Haha, vidim da ima mnogo sapatnika. Sto sam ja volela tu medjustanicu, bio je uvek lepo spustiti se do nje, uvek neka tisina. Ima li je jos uvek, ne secam se sad dobro kako je izgledalo od kako su zamenili onu staru krs zicaru od koje vucem traume?

Volela sam i onu medjustanicu na jednosedu, bila je jako prakticna da ne moras da taljigas onaj bezvezni donji deo kada silazis sa Pancica, jedino je sama zica isla brzinom mrtvog puza i bio mi je problem sto se na njoj ohladim.

Link to comment




 
E, na Jahorini nikad nisam bio, kako je tamo? Jel ima puno staza? Nesto me strah da ako su "srpska posla" dosla do Kopaonika, da su onda dosla i do Jahorine, isti je to djavo.
A i pet sati voznje + granica su po meni ipak previse cimanja za vikend putovanje, za celonedeljno sigurno vredi.
 


Ja sam tamo kao klinac isao krajem 80' ih, naucio da skijam, na Kopu nisam nikad bio. Ono sto mogu da potvrdim, a bio sam pre par godina, je da tamo nema toliko foliranata, atmosfera je bila kao 88' u ex YU, cene razumne, obilno, staze odlicne - ima i crvenih i crnih, za ozbiljne skijase. Ulozeno je dosta posled jih godina, Ljevnajic ex Kop je sad direktor, ali su se i cene skipasa priblizile Kopu. Pre je bilo mnogo povoljnije...a imas i Sarajevo za provod.
Link to comment
On 20.1.2022. at 15:58, goofs said:

Kop je ove sezone krs, zicara do Pancica je pokvarena, vise ne radi nego sto radi vec dve nedelje, pa se usled toga pravi usko grlo na Karaman zicari, ceka se po 45min i vise. Bitno da ti naplate skipas ko kajganu onog sveca.

 

Ski pas 19 soma

Lopovi

 

Da se ja pitam, išli bi u Bansko, ali moja ćera ide na Kop da bude sa drugarima pa nema biranja

Link to comment

Slobodno nek kupi od ovih sto ispred granda preprodaju za hiljadarku manje dnevno 

 

Samo nek gleda datum na ski pass i da nije za uvece.  

 

Skjalista srbije ne refundiraju ski pass osim u slucaju smrti. Yep

 

 

Edited by mustang
Link to comment
On 21.1.2022. at 21:51, goofs said:

Ja sam se bas ove godine prosuo belosvetski zbog magle, toliko je bila slaba vidljivost, plus su mozgovi pustili topove da posneze da sam omasio stazu, uleteo u dubok sneg i poleteo koliko sam dug. Na svu srecu dubok sneg mi omeksao pad, da sam prosao bez ogrebotine. Na Gobelji je to bilo.

 

@mustang

Najvise mrzim Mali Karaman, na toj zicari uvek duva, ne znam kako i zasto, da li zbog konfiguracije okolnog terena, plus je to najsporija zicara na planini, vozi te jedno subjektivnih cetiri sata. Ne idem nikada na tu stazu, osim kad se ide kod Skituljka, jbg, za pitu cu da istrpim sve.

Za hladnocu te sve razumem, vidim opremljena si, jedino sto mogu dodatno da preporucim su mittens rukavice - one kao decje rukavice sa samo palcem, mnogo se lakse prsti greju kada nije svaki oblozen tkaninom, plus gurnes grejac tu unutra, a na zicari i palac uguras u pesnicu, nema zime.

 

 

E, na Jahorini nikad nisam bio, kako je tamo? Jel ima puno staza? Nesto me strah da ako su "srpska posla" dosla do Kopaonika, da su onda dosla i do Jahorine, isti je to djavo.

A i pet sati voznje + granica su po meni ipak previse cimanja za vikend putovanje, za celonedeljno sigurno vredi.

 

Ima staza, ali je sve preskupo.

Kafa je 2 eura, koka kola 3-4, rakija 5...

Link to comment
On 23.1.2022. at 20:38, BWA said:

Da, s tim da je to tako ove godine. Prethodnih je bilo mnogo jeftinije.

Ove godine je dnevni ski pas 34 eura.

Koristi se situacija sa koronom.

Skijalište je diglo ski pasove od kad su ga preuzela Skijališta Srbije na upravu. Pre 4 godine je vikend ski pas bio ispod 30E.

Link to comment
11 minutes ago, placenik said:

Skijalište je diglo ski pasove od kad su ga preuzela Skijališta Srbije na upravu. Pre 4 godine je vikend ski pas bio ispod 30E.

Jeste ski pas.

Cijene u ugostiteljskim objektima su ove sezone nenormalno skočile.

Pica na Jahorini je 27KM.

Link to comment
4 hours ago, BWA said:

Jeste ski pas.

Cijene u ugostiteljskim objektima su ove sezone nenormalno skočile.

Pica na Jahorini je 27KM.

Navala je iz CRO, pa i iz Slovenije, jer u BiH korona mere de facto ne važe, i onda koriste. Čim otvore FRA&ITA vratiće se na staro. 
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...