Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

+1 na ovo što goofs kaže

Plusevi - ima stvarno sadržaja kao da nisi na 1700 metara nm, od marketa, restorana, kafana, spa, kafića, noćnog provoda, pred sezonu sam prolazio, vidim da i crkva napreduje, eto koliko je sati

raspon mogućnosti, od vikendica, do hotela extra lux klase.

dobro je snabdjeveno, nema šta da ti zafali, od apoteka, bankomata, opreme, ako si zaboravio gaće, šta god, nema da ti fali. 

priroda je i dalje divna čim se mrdne malo iz centra, jednostavno kad se popneš na neki od vrhova pa pukne pogled, milina, a i uređeno je, ima i za šetnju i za sve ostale aktivnosti

 

minusi - 

gužva počinje već par kilometara prije ulaska u centralno naselje. Ko ide svojim kolima, da ponese živaca u gepeku koliko god mu je ostalo mjesta.

prenatrpano je, pogotovo tu u centru, u svakom pogledu, o stazama da i ne pričam, to je svakako van predmeta ove priče. Mislim, jedno je špica u centru zagreba, drugo je kad se po tim stazama šetaju ljudi u pancericama, nose skije, vode djecu koja se sapliću, ili su tu početnici, sve to ide mnogo sporo. 

mene generalno ta atmosfera žicanja gore strašno nervira, od parkinga, preko lopatara, pa tih muljatora što kao prodaju "domaće" a podvaljuju najgoru konfekciju

preskupo je, ali o tome se pisalo i piše naširoko, generalno taj mentalitet "evo ih glupi turisti, deder da ih ogulimo"

ta divlja gradnja i megagiga investitorski urbanizam baš urniše utisak, idem na kop 20ak godina, uvijek je bilo toga "u vidi šta je u međuvremenu izraslo" ali posljednjih 5-6 godina je to nevjerovatno, nepodnošljivo

Ti problemi sa infrastrukturom, kanalizacijom, vodom, bukvalno na momente se osjeti miris nekakve periferije grada, a ne jebene vazdušne banje. 

Link to comment

Pitao sam onako, ide mi se negde na par dana ali svakako sam pre za neku manje izvikanu planinu od ove dve nego eto da znam. Bio na Zlatiboru prosle zime oko NG ali vise bilo kise i blata nego snega pa smo blejali u spa centru hotela i tek poneka setnja. Bezveze mi je atmosfera, izbegavacu ubuduce. Otprilike ostaju Tara, Stara planina, Divcibare i slicno.

E da, jel imaju te pancerice broj 48? Da znam ako resim da skijam nekad.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk



Link to comment

Ako ti se ide da se provedes, dodji na kopaonik. Nema cega nema, samo pare ne zaboravi. Mladih i nasih ko shashe i lako se sa svima stupa u komunikaciju. Ja se juce odlicnog provedoh sa nekim klincima makedoncima a posle sa albancima/kosovarima. Sprdnja i zajebancija u prepunoj kafani na zicari. 

 

I nemoj da pricas da je glupo da ucis da skijas sad u 40, mene nije sramota da se lomim i padam u 46 na dasci. 

 

Danas je minus 9. Pada sneg. Ne idem na skijanje, prehladno mi je, al cu mozda popodne sa malom na dasku da vezbamo po masincu.  Pa na ping pong.  

 

 

 

Link to comment

Ja sam na Kopu redovan (sa malim prekidima) od 90tih. Od 2010 cak 10 godina za redom bez prekida, kao porodicna tradicija (bozic na snegu sa mojom i zeninom familijom). Medjutim 2019 ce nam biti poslednja godina, to je prosto vise nemoguce izdrzati. Ne poredim pri tome polu divlju planinu iz 1995 sa recimo 2015 nego bas poslednjih par godina, to je progresivno neizdrzivo. Arhitektonski pre svega. Kao uostalom i svuda, vidi Novi Beograd na primer.  

  • +1 2
Link to comment
35 minutes ago, burekdzija said:

Ja sam na Kopu redovan (sa malim prekidima) od 90tih. Od 2010 cak 10 godina za redom bez prekida, kao porodicna tradicija (bozic na snegu sa mojom i zeninom familijom). Medjutim 2019 ce nam biti poslednja godina, to je prosto vise nemoguce izdrzati. Ne poredim pri tome polu divlju planinu iz 1995 sa recimo 2015 nego bas poslednjih par godina, to je progresivno neizdrzivo. Arhitektonski pre svega. Kao uostalom i svuda, vidi Novi Beograd na primer.  

Isto, čak i u isti termin sam išao, nevjerovatno kolika promjena iz godine u godinu, ja sam bio jesenas nešto u prolazu, prošle godine nisam zbog korone, mislim da ću od naredne da ganjam nekakvu Bugarsku ili tako nešto. 

Link to comment

Zajeban je Kopaonik posto je prakticno jedino vece skijaliste u zemlji, i kao takav uvek ti je dostupan cak i za produzeni vikend. Sve druge opcije, Banjsko, Austrija, Francuska, su na 9 dana jahanja, plus su skuplje varijante ako iznajmljujes opremu i uzimas casove. Na sve to dodaj pandemiju koja dodatno otezava putovanja i dobijas to da svi idu na Kop i da je uvek guzva. 

 

Ja ocekujem da navala bude manja kad se stvari unormale. Potajno se nadam da ce oni sheik hoteli zvrjiti prazni.

Link to comment

Ma i na Kop najviše volim da idem tako oko Božića (kad su ovi porodično orijentisani kod kuće) ili nešto tipa ponedjeljak-četvrtak, no ono pravo je svakako povezati bar dva vikenda. Svoju opremu nosim, pa to više nije trošak sem oštrenja skija, tako da će možda i biti to Bansko. Kop jeste dobar što možeš uzeti one minibusove i iz BG krenuti u 6 i već u 11 tog dana biti na stazi, zbog toga i jeste to što jeste, a i ja se nešto nadam da će pritisak malo popustiti kad prođe korona, ali ću svakako probati Bansko a imam i neku ekipu koja voli da ide i u zapadnu Evropu, pa im se možda prikačim, mada me drndanje po busevima na te distance užasava. 

Link to comment
3 minutes ago, James Marshall said:

Ma i na Kop najviše volim da idem tako oko Božića (kad su ovi porodično orijentisani kod kuće) ili nešto tipa ponedjeljak-četvrtak, no ono pravo je svakako povezati bar dva vikenda. Svoju opremu nosim, pa to više nije trošak sem oštrenja skija, tako da će možda i biti to Bansko. Kop jeste dobar što možeš uzeti one minibusove i iz BG krenuti u 6 i već u 11 tog dana biti na stazi, zbog toga i jeste to što jeste, a i ja se nešto nadam da će pritisak malo popustiti kad prođe korona, ali ću svakako probati Bansko a imam i neku ekipu koja voli da ide i u zapadnu Evropu, pa im se možda prikačim, mada me drndanje po busevima na te distance užasava. 

Sto ne ides kolima? Ok 10 sati do Madone ili 8 sati do nečeg u Austriji, ali nije to tako strašno ako ostaješ 10ak dana, pogotovo jer je sve autoput... Madona je čak sa cenama skroz ok...

 

Naravno kad prodje korona...

  • +1 1
Link to comment

Ja vec  godinama idem u Bad Kleinkirchheim. I imam obrnut problem jer je prilicno usnulo i osecas svo vreme  kao putovanje u neka stara vremena. :) 

 

Isto idem kao i James za vreme katolickog Bozica, kad je najmanja guzva. Cene su ok za austrijski standard. Ne bude nikad neka prevelika guzva, parking je besplatan. Ima aktivnosti i za nas koji malo skijamo. Ja sam ove godine recimo samo Langlaufen (Cross-country skiing). Iznajmljivanje opreme nije skupo. Dodatno za decu imaju stvarno odlicne kurseve. Pogotovo grupni nisu skupi i dobro su osmisljeni. Imaju tri velika skijalista blizu i organizovane mini buseve.

 

Prednost je sto su ljudi uglavnom opusteni i ima daleko manje foliranja i fensiranja nego kod nas.

 

Jedina mana je sto dosta restorana/hotela su bas zaostali sto se tice izgleda i nekad izgledaju bas zapusteno.

 

Iako se bas odmorim i dalje mislim da je precenjeno u odnosu da sednes na avion i odes negde u toplije krajeve.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, radisa said:

Sto ne ides kolima? Ok 10 sati do Madone ili 8 sati do nečeg u Austriji, ali nije to tako strašno ako ostaješ 10ak dana, pogotovo jer je sve autoput... Madona je čak sa cenama skroz ok...

 

Naravno kad prodje korona...

Išli smo jedne godine neku mnogo simpa kombinaciju, 5 dana, 5 skijališta - Slovenija, Austrija, Italija, baza je bila na Bledu, sva skijališta na sat vremena busom. Jedino što smo stigli u 5 ujutro a na prvu stazu se išlo u 8, a ja u busu ne mogu da spavam pa to ti je, taj prvi dan sam bio kao otrovan. 

Ovi moji idu uglavnom u Francusku, 2 Alpes i slično, to mi je predaleko za automobil. Prije da ću da zabodem neku sjevernu Italiju, tamo makar imam kod koga da se privalim. 

Link to comment

@bagsE da, i meni je to bio utisak sa Ita i Aut skijališta, koliko ljudi tu dolaze da uživaju, skijaju, zajebavaju se, ništa nikakav fenseraj, skupa oprema i duck face, ono, matorci, ljudi sa klincima, kuvano vino, sunčanje, zajebancija. 

  • +1 4
Link to comment
45 minutes ago, bags said:

Ja vec  godinama idem u Bad Kleinkirchheim. I imam obrnut problem jer je prilicno usnulo i osecas svo vreme  kao putovanje u neka stara vremena. :) 

 

 

Evo mene za 8 dana na Franc Klameru 😁.

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...