Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

14 minutes ago, bags said:

Es klam­mert und franzt! :)

 

Nemoj preskociti St. Oswald. Dosta ljudi bude samo na Kaiseru...

 

Idem ja tamo redovno, moja omiljena staza je u stvari nockalm. Prosle godine sam prvi put bio i leti (u avgustu) i kupao se u Millstättersee. Leti je carobno!

  • +1 2
Link to comment
Zajeban je Kopaonik posto je prakticno jedino vece skijaliste u zemlji, i kao takav uvek ti je dostupan cak i za produzeni vikend. Sve druge opcije, Banjsko, Austrija, Francuska, su na 9 dana jahanja, plus su skuplje varijante ako iznajmljujes opremu i uzimas casove. Na sve to dodaj pandemiju koja dodatno otezava putovanja i dobijas to da svi idu na Kop i da je uvek guzva. 
 
Ja ocekujem da navala bude manja kad se stvari unormale. Potajno se nadam da ce oni sheik hoteli zvrjiti prazni.
Imas Jahorinu na 5 sati max, olimpijska lepotica, jaroooo
[emoji6]
  • +1 1
Link to comment

Ali samo kod nas mozes da pusis unutra, da ima rakije, da ima muzike, da je živo....za one koje hoće i zivot i zimske sportove, radnje i barovi rade do kasno...

 

Bas lepih ljudi ima, i mladjih i genX i prilicno kulturno delujuju. Mozda meni sminka ne upada u oci jer nisu moj fazon

 

Screenshot_20220121-201313.jpg

Link to comment

Pa kad je polovini prisutnih ionako skijanje nebitno, za te pare bolje onda otići u neke prave kafane ili na neke morske destinacije, šta se cimaju po snijegu koji kurac, ali moraju da pokažu najnoviju Kjus liniju. Srpsko shvatanje eklektike, Nirvana, Silvana, zdrav život, rakija, fešn, priroda, silikoni aaaaaa SVEEEEE

 

 

 

Link to comment

Nisam gledala tablu danas, pancic i dalje ne radi, to se vidi ionako. U 12 su se vec vracali skijasi, rekli da bas duva gore....ja nisam ni htela da idem po ovoj hladnoci, znaci da je gore -15C, pa sam se sa sestricinom na ovim dole u centru pocetnickim stazama drndala sa bordom.

Meni je ovo psihicki jako tesko da budem na ovoj hladnoci i vetru a sutra i prekosutra ce biti jos gore. 

 

Nemam pojma za kanalizaciju, kod nas je u centru sve okej. Niti smrdi.  

 

Danas sam obukla sve duplo: rukavice, ski lejere ispod jakne, dugacke ski lejere helanke, vunene carape, grejace za noge (onaj gel u kesicama sto izmuljas rukom pa bude vruc) to na stopala sam stavila. 

 

Klinci furaju kao da im nije nista. 

Jbga ili su godine ili zimska trauma od cikaga.  

 

Da sve zicare imaju one haube bilo bi mi okej da vozim po ovom vremenu. Juce na gvozdac niz onu strminu ja milim jer vetar udara direkt u mene i vraca me nazad.tek u dolinu kad se spustis mozes normalno da vozis

 

Jedva čekam kuci da dodjem da se razgacim. 

Edited by mustang
Link to comment

Realno, ko nije skijao po gustoj magli ili sa jezivim vetrom ili na zaledjenom Pancicu i nekim dobrim minusem (moze sve ovo u jedan, mada je obicno pri magli bilo bez jakog vetra) - kao da nije bio na Kopaoniku. Ja sam godinama mislila da je sunce izmisljotina koja se pojavi samo poslednjeg dana, da bi te namamilo da dodjes opet. Od pocetka moje Kop-ljubavi sam naucila da skijam tamo po magli, instruktor sa kojim sam vise godina vozila je znao svaki korak, a posle je i profesor u gimnaziji pokazao jos neke rute, precice, medjustaze. Neretko mi se desavalo da pomognem izbezumljenim ljudima koji ne znaju kako se zovu. Kada sam posle videla da su poceli da posteno obelezavaju staze i skretanja i precice, osetih se kao "4 old yorkshiremen" i kako je bilo "u moje vreme" :laugh:

 

Napisah negde da sam poslednjeg puta bila 2013. (ili 2012.) i svakako se i do tad vec svasta novo pojavilo, ali po nekim slikama koje mi je mama pokazala pre 2-3 godine, ja nisam mogla da prepoznam onaj centralni donji deo, gde su bili klizaliste, bebi ski lift, i veliki breg za sankanje koji se spusta do pocetka Malog jezera. Tu je, kako se meni cini, zaravnjeno brdo :wacko: i uguran hotel. :blink:

 

 

Link to comment

Ja sam se bas ove godine prosuo belosvetski zbog magle, toliko je bila slaba vidljivost, plus su mozgovi pustili topove da posneze da sam omasio stazu, uleteo u dubok sneg i poleteo koliko sam dug. Na svu srecu dubok sneg mi omeksao pad, da sam prosao bez ogrebotine. Na Gobelji je to bilo.

 

@mustang

Najvise mrzim Mali Karaman, na toj zicari uvek duva, ne znam kako i zasto, da li zbog konfiguracije okolnog terena, plus je to najsporija zicara na planini, vozi te jedno subjektivnih cetiri sata. Ne idem nikada na tu stazu, osim kad se ide kod Skituljka, jbg, za pitu cu da istrpim sve.

Za hladnocu te sve razumem, vidim opremljena si, jedino sto mogu dodatno da preporucim su mittens rukavice - one kao decje rukavice sa samo palcem, mnogo se lakse prsti greju kada nije svaki oblozen tkaninom, plus gurnes grejac tu unutra, a na zicari i palac uguras u pesnicu, nema zime.

 

1 hour ago, vookela said:

Imas Jahorinu na 5 sati max, olimpijska lepotica, jaroooo
emoji6.png

 

E, na Jahorini nikad nisam bio, kako je tamo? Jel ima puno staza? Nesto me strah da ako su "srpska posla" dosla do Kopaonika, da su onda dosla i do Jahorine, isti je to djavo.

A i pet sati voznje + granica su po meni ipak previse cimanja za vikend putovanje, za celonedeljno sigurno vredi.

 

Link to comment
2 hours ago, vookela said:

Imas Jahorinu na 5 sati max, olimpijska lepotica, jaroooo
emoji6.png

To je lagano vec Kop kategorija, samo je infrastruktura jos gora.

 

malo staza, uske i kratke.

Edited by Djuro
Link to comment

@goofs 

Ma sledece godine cu biti top opremljena, u pravu si za te rukavice. Kupicu ih kad se vratim. Imam u LA bas profi surf/ski shop, tu sam kupila te silne lejere za toplotu i burton pantalone. Na zalost nisam jaknu jer mi se dizajni nisu svidjali, ja hocu na slic a oni su imali samo one za surf sto se prebace preko glave. Sad koristim neku staru ski spider jaknu koju kad sam oprala otpalo ono sivo za macije oci pa imam nesto ruzno zuto ispod toga sto je bilo. Jakna je super topla, ima milion džepova ali je to stara tehnologija, teza je od mene. Ove burton pantalone nemaju dva grama a cini mi se na mars sa njima mogu da odem i da mi nista ne bude. 

I muz mi kupio dve fantomke ali me nervira kada disem sto se ona mreza ispred usta i nosa ohladi, pa mi i tu hladno bude, plus mi gadljivo, moracu i to da istrazim i da kupim neke bolje ako ima. A topla je i duboka, ususkam je lepo u tu neku burton lejer rolku na slic. Isto i naocare izgleda dobro ne stavim jer to radim sa onim duplim rukavicama pa mi se gornji deo zamagli. 

Dve kape i kacigu sam imala danas da mi ne bude hladno! 

 

30kg opreme na sebi, dusu ispustila. Ko da sam jebeni marinac. Plus nosakaj daske, trci za detetom gore-dole, nek je ona srecna i na vazduhu aktivna al cim stigoh u hotel, skidoh sve sa sebe, pravo pod vreo tus da se oporavim. Preskocila hladnu vodu na kraju i ja dusu imam ponekad. 

 

Dete voli mali karaman i idemo tanjiracom jer se brze popnemo. Plus su super cool u toj kafani kono.bar (sifra za wifi su brojevi od 1-8 :D)

 

Inace sam krenula sa grejacima i duplim rukavicama cim je krenulo ispod 3C da bude. Imam Raynaud sindrom da mi od hladnoce (na mentalnoj bazi kao i misofonija) pocrne prsti na nogama i rukama i pocnu uzasno da svrbe.  

 

Evo screenshot od videa gde trckaram pored nje pred kraj :isuse:

 

 

Screenshot_20220121-232447.jpg

Edited by mustang
Link to comment
35 minutes ago, mustang said:

 

 

Inace sam krenula sa grejacima i duplim rukavicama cim je krenulo ispod 3C da bude  

 

 

ja reko mustang amazonka, ono furaju se grejači

 

welcome to the club

 

:lolol:

Link to comment
15 hours ago, I*m with the pilots said:

Realno, ko nije skijao po gustoj magli ili sa jezivim vetrom ili na zaledjenom Pancicu i nekim dobrim minusem (moze sve ovo u jedan, mada je obicno pri magli bilo bez jakog vetra) - kao da nije bio na Kopaoniku.

 

 


A tek poslastica kad po takvom vremenu stane zica iz duboke na onoj vetrometini posle medjustanice… 

 

Jednom sam u takvim uslovima na pola centra zamalo naleteo na devojku koja stoji na sred staze i place. Stvarno se prst pred okom nije video, ja pitam da nije povredjena, ona kaze ne, nego ne zna gde je i kako da se vrati. Pa reko na dole, kako drugacije 😂. Vukao sam je na stapu kao dete na kraju.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...