January 13, 20251 yr 49 minutes ago, Moća said: @barrcode gde je ovo? Sen Žerve-Mežev (Saint Gervais-Megeve) odmah do Mon Blana (centralno na slici) jako lepo skijalište sa sjajnim pogledom na Planinu. Volimo da odemo tamo kada se stvore uslovi (svež sneg, a hladno), jer zbog ne preterano impresivne visine kvalitetno skijanje često nije zagarantovano.
January 13, 20251 yr Mene zvao drug nedavno da idem umesto njega sa ekipom nasih poznanika u neko italijansko mesto Livigno, njemu iskrsla promena posla pa je morao da otkaze. Nesto bas povoljno ali naravno da sam odbio jer nikad nisam skijao, nemam opremu, kolena mi na izdisaju itd itd... Gledao sam slike sto su kacili, deluje bas lepo, plus su valjda isli i u Svajcarsku u St Moritz jer je blizu. Eto mogao sam biti jaci skijas od Moce ali mrzelo me, ja sam letnji tip i realno siromah a skijanje je za gospodu tajkune...
March 30, 20251 yr po svemu sudeći, završena danas još jedna ski sezona. Prerano, nije april ni počeo. Slede "velike" vrućine, snega ima ali će biti potpuno neupotrebljiv. danas smo imali sve: zimski sneg, prolećni sneg, zamrznuti sneg, svež dubok sneg...
December 5, 2025Dec 5 Laičko pitanje: šta još u Dolomitima dolazi u obzir po večernjem životu, a da nije Cortina d'Ampezzo? Ne tražimo klabing (ide se s decom, mlađi razredi osnovne), ali bi valjalo da ima neki sadržaj posle staze, a ne kao što čujem da je u Austriji gde predveče gase uličnu rasvetu.
December 28, 2025Dec 28 U Austriji je sve orijentisano na one male kucice (hütte) ili hotele tj barove u njima. Zato idu i najcesce u grupama od par porodica. Ozbiljna otkidanja od alkohola su tu neizbezna. (Uz grozne racune)
December 28, 2025Dec 28 1 minute ago, bags said:U Austriji je sve orijentisano na one male kucice (hütte) ili hotele tj barove u njima. Zato idu i najcesce u grupama od par porodica. Ozbiljna otkidanja od alkohola su tu neizbezna. (Uz grozne racune)Ovo nam najavljuješ odmor
December 28, 2025Dec 28 Takoreci happy hour. Ja inace ne podnosim zimske odmore ali zrtvujem se radi dece. Volim da setam kad padne veliki sneg i to je to. Nekako mi je skijanje previse burzujski sport i imam jake asocijacije na neke idiote iz 90tih. Mada verovatno je da je bagsica u pravu da sam ja jedini idiot.
Create an account or sign in to comment