Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

On 18.12.2022. at 9:22, barrcode said:

Poslednja vožnja juče.
Avoria(z), bili sjajni uslovi.720d0908fd7d21b3edb91bee0ecffbdd.jpg

Imao si srece jer nedelju dana kasnije padala je kisa i temp +10°. Ali se mogli skijati (barem na Avoriaz)

Link to comment

Posle par sezona korona disrupcije, najzad jedno lepo ski putovanje. Prvi put u Francusku na skijanje, ja nas vozim :)

 

Na Skifun predlog izbor je pao na Valmeinier. Zbog male dece (kakvo profi vadjenje :D ) usput 3 nocenja u odlasku (Postojna, pa 2 noci u Milanu da bismo imali jedan pun dan za obilazak) i 2 nocenja u povratku (Bergamo i tradicionalan kupanjac na samom kraju u Termama Catez).

 

Fakultativno me put nanosi, ako vreme posluzi, na predahe u Veroni, Sirmioneu i jezeru Como.

 

Instagram tvrdi da trenutno ima i snega i sunca, pa ih drzim za rec :D

 

Drage francuske i italijanske kolege pozivam da odobre i potvrde da ce sve biti super i da je plan odlican :D :D

 

Screenshot_2023-01-06-10-35-10-685_com.instagram.android.jpg

 

Screenshot_2023-01-06-10-35-26-246_com.instagram.android.jpg

Edited by snooker
  • +1 2
Link to comment

Ima snijega ali nisu sve piste otvorene (dole 10cm gore do 80cm)

 

image.thumb.png.f1079441b679b9febc462e53d9e24446.png

 

Predvidjaju da ce 9 Januara pasti oko 17cm sijega.

 

Valmeinier je na 1800m a piste idu do 2600 - 2700. 

 

Ne bi trebao imati problema sa snijegom.

 

Cijene uspinjaca su paprene ali to je tako uvjek bilo.

Edited by borris_
  • Hvala 1
Link to comment

OTSEHCe.jpg

Italija, Falcade. Jedno malo mesto blizu ski centra Passo San Pellegrino. 

Skoro smo se vratili, bilo je predivno. 

Snega priridnog na stazi i svuda okolo. Samo mesto je na 1100m ali je sve bilo pod snegom. 

 

laEKEX1.jpg

Gde god se okrenes vide se vrhovi Dolomita od preko 3000m 😍

XxUX01A.jpg

Monte Pelmo i Civetta. 

 

 

  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment

Na kopu 5 staza radi danas, 15-20min se ceka, hladno, duva gore, karaman npr.  na nekim delovima zaledjen pa onda mokar sneg. Padaju ko u kuglani. Slogirala mi se kapija za sedeznicu pa sam teskom mukom morala u mladicevom zagrljaju da prodjemo zajedno :blush: 

Plus je bio slatkis sto mi je jos teze palo :D..a i njemu :lolol:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Poslednja sam se spustila danas i to jedva. Zatvorila prvo kafanu na vrhu, malo se rakijom dopingovala. E onda su krenule muke da se spustim. Vetar je direkt u mene udarao toliko da sam isla uz brdo unazad a ne napred. Ocu ja da pijem....opet 🤦🏼‍♀️

  • Haha 1
Link to comment

Nećete verovati, kisa i plus 2C na Kopaoniku. Nikad ovo nisam dozivela. I duva. Da ne zaboravim jebeni vetar. 

Kisa topi i ono malo snega sto je napadalo. 

Rekla sam mojima da moram napolje, idem da se setam za nekih sat dva. Moram u sumu. 

Ima li neko preporuku gde da se setkam a da nisam daleko od naselja? 

Link to comment

Sestra i sestricina su isle danas na Pančić, bilo im super kazu. Dosle su mokre ali na brdu nije bilo toliko mokro i prazna staza bez leda a na nekim delovima mokar sneg. Mene je mrzelo, pa sam se penjala peske uz karaman da izbacim visak energije. Sve je to meni sporo sa spustanjem kad je mokar sneg. Sutra idem, evo veje trenutno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...