Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

i telegrafska agencija se interesuje za kupanje:

"Banjica" i "11. april" otvoreni za vikend, "Taš" od srede BEOGRAD, 8. juna (Tanjug) - Beograđani se već nekoliko dana kupaju na bazenima u Košutnjaku, predstojećeg vikenda počeće da rade otvoreni bazeni "11. april" i "Banjica", bazen "Tašmajdan" otvoriće kapije od srede 15. juna, dok u sportskim centrima "Olimp" i "Milan Gale Muškatirović" još uvek traje rekonstrukcija kupališta, rečeno je Tanjugu u tim sportskim centrima.Upravnik Sportsko-rekreativnog centra "Tašmajdan" Slobodan Romanić najavio je da sezona kupanja na "Tašu" počinje u sredu, 15. juna, kao i da će bazen biti otvoren svakodnevno od 10 do 19 sati.Prema njegovim rečima, cene karta biće iste kao i prošle godine, pa odrasli treba da plate 250 dinara, dok za decu do sedam godina treba izdvojiti 100 dinara.Karta za noćno kupanje, od 21 do 23 sata, košta 400 dinara, dok mesečna karta za letnju sezonu na "Tašu" staje 6.000 dinara.Ukoliko vremenske prilike dozvole, kapije će 11. juna otvoriti Sportsko-poslovni centar "11. april", koji će raditi svakog dana od 10 do 19 časova, rečeno je Tanjugu u tom centru.Posetioci tri otvorena bazena na Novom Beogradu, za dnevnu kartu radnim danima moraće da izdvoje 220 dinara, tokom vikenda i praznika 280 dinara, dok je cena mesečne karte 3.300 dinara, a sezonske 5.000 dinara.Direktor Sportskog centra "Banjica" Ranka Pudar rekla je da je u planu letnja sezona kupanja na počne u subotu, 11. aprila, međutim cene karata još uvek nisu utvrđenje.Bazeni na Košutnjaku otvoreni su od 1. juna i to svakog dana od 10 do 19 časova, a cena ulaznice za odrasle je 200 dinara, poludnevna karta košta 150 dinara, dok karta za decu koja imaju više od tri godine košta 100 dinara.Me­seč­na kar­ta za Košutnjak ko­šta 2.500 di­na­ra, a kar­ta za se­zo­nu 5.000 di­na­ra, a u planu je i noćno kupanje, rečeno je Tanjugu u ku­pa­li­štu Re­pu­blič­kog za­vo­da za sport na Ko­šut­nja­ku.Na otvorenom ba­ze­nu u SC "Olimp" u to­ku je sa­na­ci­ja ko­ja bi tre­ba­lo da bu­de go­to­va do kra­ja ju­la, dok u SRC "Mi­lan Ga­le Mu­ška­ti­ro­vić", gde je takođe u toku rekonstrukcija, kažu da će zatvoreni bazen početi da radi za nekoliko dana, a otvoreni sredinom jula.Sezona na najpoznatijem i najvećem beogradskom kupalištu "Ada Ciganlija" trebalo bi da počne oko 15. juna, ako vre­men­ske pri­like bu­du po­volj­ne i tem­pe­ra­tu­ra vo­de dostigne pro­pi­sa­na 22 ste­pe­na Celzijuza, rečeno je Tanjugu u tom preduzeću.Tek nakon otvaranja sezone, kupanje na Adi biće bezbedno, jer će dežurati spasilačke službe i ekipe Hitne pomoći.
Link to comment

kakvo je to istrazivacko novinarstvo??? umesto da im sednu na kicmu, izvuku celu arhivu izjava precednice opstine, broj gostovanja, najave, planove, sve brojeve starog grada u proteklih godinu dana, prebroje na koliko je naslovnih bio bazen sa tekstom samostonije, eh...i jeste, stvarno bi bio red da me puste da se okupam :(

Link to comment

Heh, jednom sam se odvažio na tu rabotu da obrijem noge radi bazena i to u zimu. :isuse: Nit'sam dobio nešto na brzini, nit' je osećaj prilikom plivanja drugačiji a smrzao sam se. Nožne dlake postoje sa razlogom. Da li je neko imao prilike da proba ono shark skin odelo? Pošto je sada valjda zabranjeno za sportiste, kako se kreću cene za nas amatere rekreativce?

Link to comment

vest od juče, dakle važi danas

Pomoćnik gradonačelnika Beograda Aleksandar Šapić sutra će zvanično otvoriti obnovljene zatvorene bazene Sportsko rekreativno poslovnog centra "Milan Gale Muškatirović", kao i međunarodni plivački miting "NLB Trofej Beograda".Svečanom otvaranju, koje počinje u 17.30 sati, prisustvovaće čelnici Gradske opštine Stari grad, a pomoćnik gradonačelnika obići će i gradilište kompleksa otvorenih bazena sportskog centra na Dorćolu.Gradska opština Stari grad preuzela je brigu o sportskom centru 2005. godine. Radovi na rekonstrukciji počeli su prošle godine, a za obnovu zatvorenih i otvorenih bazena, krova, staklene fasade i bazenske tehnike centra izdvojeno je oko milijardu dinara.Nekadašnji SC "Dorćol" i "25. maj" izgrađen je 1973. godine, a od 2005. nosi ime proslavljenog vaterpolo golmana Partizana i državne reprezentacije Milana Galeta Muškatirovića.
Link to comment

25. maj je ludilo. ulazi se iz pored kafica, doceka hostes, tetka naplati, dobijes fiskalni (300 dinara), hostes te sprovede i pokaze sta i kako. dole plocice, lepo, skupo, nije improvizacija s pvcom ko kad je tadic obnavljao tas, onda dobijes ofinger s platnenom vrecicom ko da je moja tetka sila da tu stavis prljave cipele iz napolja, onda odes do decka koji ti da narukvicu s brojem koju stavis oko ruke, takodje ima i lokera, ako oces loker, dobices jos jednu narukvicu. popnes se uz stepenice koje su iznikle ni iz cega, i onda si na bazenu. bazen je divan. velik, topao, nov, divan, sve je belo, cisto, tusevi se bozanstveni, veliki, plocice ukusnih boja, ima tople vode! moze da se regulise temperatura! bazen ko sto rekoh divan, voda topla, moze covek odma da udje, ne mora da se aklimatizuje protiv srcanog udara, pliva covek sam posto nikog zivog na bazenu nema, nekoliko spasilaca i par radnika koji mandrljaju unaokolo, posto se otvoreni bazen i dalje gradi, obnovljen kafic, sve je digitalizovano, bazen ima lift i pristup za invalide, mnogo mi se dopalo sto sa strana nema izbocine na koju moz da se stane, tako da nece biti asikovanja ko na tasu, nego ako si doso da plivas, onda plivaj. eto. veri najs. cudno mi je da od otvaranja bazena nije napravljena sedmodnevna festa. jbte ako su ulupali vise od 10 miliona eura, i neka je sve trajalo godinama, zar uspesno zavrsen posao nije razlog za veliko slavlje? nisam cula ni da se predseednica opstine okupala :lol: sad, da sam sitnicava, ko sto nisam, primetila bih da jbte das vise od 10 miliona eura, a onda nisi kupio lokere sa sifrom koje ljudi mogu samostalno da koriste, bez baba drndi da im dodaju stvari, ili das vise od 10 miliona eura, a ne ugradis 20 ugradnih fenova koji kostaju svi zajedno 1000 eura, i das 10 miliona eura, a danas curi voda iz kupatila u svlaciocionice, dakle curi kroz plafon, s gornjeg na donji sprat!!!, al ko sto rekog, nisam sitnicava, pa to necu pominjati.na 25. maju je lepo. ovo sam rekla u poverenju, ne sirite dalje. dok klubovi ne rezervisu termine, termini za nas gradjanke i gradjanke, drugove i drugarice je 6.30-8.30, 10-18 i nocno od 21-23.

Edited by darling
Link to comment
onda dobijes ofinger s platnenom vrecicom
Ovo je pretpostavljam dovoljno za laku letnju garderobu.
takodje ima i lokera, ako oces loker,
Koliko su veliki, tj. mogu li primiti zimsku garderobu, cokule i jaknu?
ima tople vode! moze da se regulise temperatura!
UUUUUUUUUUUUUUUUUU. Krenule mi spontano suze radosnice. ^_^ Imaćemo toplu vodu preko zime. Svaki termin.
tako da nece biti asikovanja ko na tasu, nego ako si doso da plivas, onda plivaj
Ovo je jos bolje od tuševa. Jedan od razloga zašto izbegavam taš (drugi je gužva a treći poprečno plivanje). Pravi test je na jesen, mada se iskreno nadam da gužve neće biti veće nego ranijih godina, 20-tak ljudi max u jednom trenutku. Da li će termini biti i dalje od tri do pet, piše li negde?
Link to comment

i danas sam plivala sama. i jos dvojica, koji su preplivavali popreko, i jos jedna, sto je isto poprecavala. moc navike :lol: specijalno zbog tebe sam zagledala lokere, sve ce stati, i skijaska oprema ako treba, ne brini. sve termine sam ti ispisala u prethodnom postu. verovatno ce redukovati, ali dokle i koliko ce na kraju ostati nama, videcemo. za sad je ovako.

Link to comment
i danas sam plivala sama. i jos dvojica, koji su preplivavali popreko, i jos jedna, sto je isto poprecavala. moc navike
Shvatam da ljudi ne mogu odmah da isplivaju svoju normu (meni je bila 2km za sat vremena ali u prvom terminu kada krenem redovno lipšem negde na pola bazena :lol: ), ali mi nikada neće biti jasna ta logika da stalno plivaju poprečno.
specijalno zbog tebe sam zagledala lokere, sve ce stati, i skijaska oprema ako treba, ne brini.
Hvala. :)
Link to comment

Ja bio danas na 25. maju.Ulaz 300 din.Bazen prazan. Bilo nas je cirka 6oro koji smo plivali i još par klinaca koji su se izmotavali.A devojka dobila novine Stari Grad i nazad ima kupon za bazen, kao treba da se pozove neki broj i zakaže. Ona pozvala i rekli joj da je svi besplatni kuponi popunjeni za ovu nedelju, a kao što rekoh bazen potpuno prazan!!! angry.gif btw: ona se na kraju smorila zbog nekih likova koji su došli. Kaže da su to mali dorćolski kriminalčići i da je svojevremeno baš zbog takvih prestala da ide na 25. maj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...