Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Nakon nekih mesec dana redovnog plivanja na "Kosutnjaku", utisci su polovicni:1. cena je +2. higijena - ( nagomilana prljavstina na dnu bazena, retko ko se istusira pre ulaska u bazen!)3. dvojica spasilaca, potpuno nezainteresovani za svoj posao -4. bazen izdeljen na trake, ali nema usmeravanja, poluplivaci u jednu, penzioneri u drugu, oni koji su dosli da se brckaju i caskaju na ivici bazena u trecu i konacno plivaci koji su dosli na bazen iskljucivo radi plivanja-zar je to tako cudno! u zasebne trake -5. i na kraju jedan subjektivan utisak, ima mnogo vise baba nego mladjih devojaka! -

Link to comment
  • 1 month later...
isla da overim 25. maj, da vidim kako teku radovi, ckiljila kroz ogradu i skakutala. moram da prijavim da nista to ne valja, uopste ne izgleda svetski i ne mogu da zamislim ko bi zeleo da se kupa u cistom i novom, a i izgleda ko da ce ona stakla da dihtuju pa se guzice nece smrzavati ko pre. fuj. stoga, nemojte slucajno da dolazite ako ga ikad otvore. i javite to i prijateljima svojim
da nisam sa tobom razgovarao pre par godina? :lol: Isprobao sam sve i dao vernost 25. maju, dok ga nisu zatvorili. Jednom me je neka studentkinja iz Šapca pitala jel ovde voda uvek toliko hladna :D . Kada su jedno vreme radili vreli tuševi k'o da sam se ponovo rodio. Nikada nisam dobio ni najmanju prehladu ili neku boleštinu a išao sam redovno godinama.
Ozbiljno se razmišljam da krenem na ranojutarnji termin od 7-8h, kako bih izbegao sporaće i dlakave morževe koji mlataraju rukama ko da im je ćaća oslobodio bazen!
Dobra stvar je da morževi uglavnom nemaju kondicije.
Od kada ne dolazi Nađa H. ne pliva se po dužini, ali ja sam zadovoljna između ostalog i zbog toga što nema bazenskih oslobodilaca ni njihovih potomaka
Ja taš ne mogu da smislim baš zbog širinskog plivanja pri kome ne mogu da pređem pet metara a da se ne sudarim sa nekim.
Pošto nisam ljubitelj bazena, a u sauni nikada bila nisam, iako znam da je zdravo koristiti je, zna li neko u kojoj proporciji da iskombinujem ova dva. I šta ide prvo? A i imaju neku saunu sa znojenjem i bez njega.
Bazen pa sauna pa tuš. Osećaj kada izađeš iz bazena posle preplivana 2-3km i kada ti se svi mišići stegnu odjednom je neponovljiv. Posle ide vreo tuš (da se mišići opuste) pa sauna pa hladan tuš. Spavaš kao beba. ^_^
i na kraju jedan subjektivan utisak, ima mnogo vise baba nego mladjih devojaka!
To je zato što mlade devojke ne umeju da plivaju. A i nije kul, pokvari se šminka. <_< btw. prošao juče pored arheoloških iskopina aqua parka i bacio tugaljiv pogled. Pet - šest olimpijskih bazena jedan pored drugog bi bili mnogo bolje iskorišćenje zemljišta. Ako na NBGD-u nema potencijalnih korisnika neke takve megalomanštine onda ne znam gde ih ima.Varijanta dva je ovooceandomemiyazakijapan1.jpgoceandomemiyazakijapan2.jpgoceandomemiyazakijapan4.jpgoceandomemiyazakijapan5.jpg
Link to comment
da nisam sa tobom razgovarao pre par godina? :lol: Isprobao sam sve i dao vernost 25. maju, dok ga nisu zatvorili. Jednom me je neka studentkinja iz Šapca pitala jel ovde voda uvek toliko hladna :D . Kada su jedno vreme radili vreli tuševi k'o da sam se ponovo rodio. Nikada nisam dobio ni najmanju prehladu ili neku boleštinu a išao sam redovno godinama.
to jednom sto si se istusirao vrelom vodom, to da mi se zahvalis, to je bilo ono kad sam isla kod tetkice da kazem da imam upalu jajnika pa da ako bi mi pustila toplu vodu da bih joj bas bila zahvalna. jos sam je gledala tugaljivo i molecivo, sazalila se konacno, pustila, ali samo dok nisam zavrsila s tusiranjem, posle opet zavrnula toplu, da se ne rasipa :D
Link to comment

A što se svake godine ulazilo na drugom mestu pa moraš ko indijana džons da lutaš po hodnicima do svlačionice. :D Naletao sam i na omladinu iz prijateljskih nesvrstanih država koja je tamo valjda išla na fitnes. Osecaj kada plivate leđno i gledate u plafon sa koga visi onaj lim je neponovljiv, kao i ronjenje u kasno popodne dok suncevi zraci paraju vodu (to što je ceo zid prozor sa sjajnim pogledom je najbolji deo kompleksa). Krivo mi je što sam totalni antitalenat za leptir a nije da mi nisu objašnjavali. Neće pa neće. :( Inače, mogu da se pohvalim da sam jednom roneći uspeo da udarim nosem u pod što je gotovo nezabeležen podvig. :lol:

Link to comment
  • 3 weeks later...

ja da prijavim da sam videla 25. maj svojim ocima. isla prvo na jedan od mnogobrojnih ulaza, kod tete sto na informacije salteru radi da je pitam kad ce otvaranje. zena ne sme u oci da me gleda, skrece pogled i vice ne znam ne znam. upotrebih sav sarm, pa kako ne znate, pa je l ste videli bazen, pa u kojoj je fazi, pa sta mislite, pa je l se radi, kad cemo da plivamo, pa kako ne znate, nista ne pomaze, okrenula glavu u tup ugao od mene i samo neznamneznamneznamneznamneznam :isuse: ko da vojnu tajnu cuva. ipak, posto nikako nisam odustajala, njoj postade neprijatno pa konacno procedi da ce mozda u junu, a onda se brzo ogradi rekavsi da tako ranije obecavali maj, pa se isto bazen nije otvorio.onda isla sama da vidim. obigravala oko zgrade, pa prosla kroz onu ogradu sto stiti gradiliste, popela se uz stepenice i ckiljila. bazen je gotov. skroz. i mnogo je lep. i tavanica je cela. i ima podvodni reflektori. i stolice su sve cele, nove i bele :wub: pricala sa radnicima. rekose da je sve gotovo, da su u fazi ciscenja. ne znaju kad ce otvaranje. izvestili me o napretku spoljasnjeg bazena, nesto su betonirali, nesto naneli... dedlajn je sredina jula, ukoliko se nista ne desi, ali da se nesto uvek desi. dakle, gotovo je. ostalo je jos samo da bozidarevicka pogleda crkveni kalendar i nadje neki prigodni datum za otvaranje :isuse: :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...