Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Izboljšano je, pozdravljam, a u sebi se mislim: Da sam ja Slučajno Neko, pa da snimam Moj Beograd za St.B, lista mesta koju bih mogla da komentarišem sa osvrtom na "... Nekad i sad" se povećava. Normalno je to, uglavnom. Mogla bih, recimo, da napravim tematski deo o prvom poljupcu na suvom i u vodi. Suvo: Posle obilaska par zgrada za koje bih rekla da se do tančina sećam kako su izgledale pre nego što su postale ruine posle vazdušnih bombaških slučajnosti, odšetali bismo do 25.Maja da prokomentarišemo terasu s' pogledom na koju možeš samo ako kupiš bajatu krofnu, koka kolu ili tako neku stomačnu varalicu. Ako uopšte postoji ta terasa sa pogledom na reku u kojoj nije poželjno kupati se. Ali ako, i ovako samo maštam na zdravstvenoj temi, a to je zdravo. Uglavnom.

Link to comment

ja na 25. maju videla u bazenu bube koje izgledaju kao predimenzionirani rodjaci komaraca. kuliraju u bazenu, pod vodom! na zidovima, a neke skakucu. nisam pila alko, nisam luda! imam i najmanje dva svedoka da potvrde da u bazenu ima buba. aj sto moze buba da zivi u bazenskoj vodi, ali coek ne moz da se ne zapita, ako ti komplikovani organizmi prezivljavaju i uzivaju u hlorisanoj sredini, koliko tu tek onda ima ovih jednostavnijih sto se odazivaju na eserihija koli, hepatitis, stafilokoka, hlamidija i ostale gljivice, virusi end bakterije.

Link to comment
:huh: Ja bre ne mogu da isperem sa sebe onaj hlor koliko ga ima. Na cemu su te bube?
i ja isto ne mogu da isperem hlor. ako jednog dana ne odem na bazen, posle dva kucna kupanja u kadi i dalje se osecam na hlor.bazen je bio potpuno prazan. mirna voda, dnevna svetlost. crne bube su na plocicama pod vodom na prvom cosku bazena na koji naletis kad udjes na bazen, dakle kod startnih pozicija jedan i 2, taj cosak. ima ih na bocnim zidovima i na dnu.na drugom cosku ih nije bilo.na dijagonalnom sam posle 45 minuta spazila nekoliko buba, pa sam izasla.bas cudno. Edited by darling
Link to comment

Au sunce ti. Ja se cak razmisljao da uzmem onu mesecnu kartu od 60 orja. Sad ne znam :unsure: Nikad nisam nista slicno zapazio na banjici ili tasu. Jesi pricala sa osobljem bazena?

Link to comment
Au sunce ti. Ja se cak razmisljao da uzmem onu mesecnu kartu od 60 orja. Sad ne znam :unsure: Nikad nisam nista slicno zapazio na banjici ili tasu. Jesi pricala sa osobljem bazena?
pa zvala sam spasioca da mu pokazem, on zvao drugog, drugi zvao treceg, treci zvao one u drap uniformama, oni zvali one s recepcije... to je bilo u cetvrtak. ja od tad nisam isla. sta je bilo dalje s bubama, ne znam.
Link to comment

Sad si me bacila u rebus. A bas mi je odgovarao taj nocni termin angry.gif Nije valjda da si skroz odustala? Mada ko zna cime ce sad da spricaju bazen, nisam siguran da ce biti zdravo i ovako i onako :wacko:

Link to comment
Sad si me bacila u rebus. A bas mi je odgovarao taj nocni termin angry.gif Nije valjda da si skroz odustala? Mada ko zna cime ce sad da spricaju bazen, nisam siguran da ce biti zdravo i ovako i onako :wacko:
nisam, nisam, nego samo sticaj okolnosti, de da odustanem kad sam tri godine cekala bazen ko ozebo sunce. uostalom, to su samo bube, nisu krokodili :lol:pitaj sledeci put kad budes isao da l su sanirali bube.ne znam da l znas, al prica se u narodu da je hlor prilicno kancerogen... Edited by darling
Link to comment
Videt cemo. Ja ionako sutra nemam drugi izbor pa cu biti u izvidnici :D A evo su i alternative, cenovnici i termini: tas, banjica.
tenks, al ne mogu na te druge bazene, nervira me guzva. na 25. nema ljudi...koji me djavo tero da ovo citam...http://news.discovery.com/human/chlorinated-pools-swimming-cancer.html Edited by darling
Link to comment
tenks, al ne mogu na te druge bazene, nervira me guzva. na 25. nema ljudi...koji me djavo tero da ovo citam...http://news.discovery.com/human/chlorinated-pools-swimming-cancer.html
:( Treba zalepiti crvenim slovima ono u vezi tusiranja pre ulaska u bazen. Koliko sam razumeo iz clanka nije sam hlorid toliko kancerogen nego bioprodukti koji se prave iz njegove rekacije sa raznim prljavstinama koje unosimo.Ne mi se svidja. Kaze nesto 6 puta vece nego sto je uobicajeno :unsure: Al alternativa je kupanje u precistoj adi il 60% sansa od obolevanja od kardiovaskularnih bolesti. Bah... zivot je kancerogen <_< Mrzim kancer angry.gif
Link to comment

Otplivah 1km za 40 minuta. Sto valjda nije tako lose za mojih 1.70 i 100 kila. Buba ne nadjoh. Al je zato jedan kraj bazena smrdeo od nekog domacinskog sina a drugi kraj "mirisao" od nekog teskog slatkog zenskog parfema. No bar jos uvek nema guzve :) I da, sve vreme me neka riba preticala. Hteo sam u zemlju vodu da propadnem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...