Jump to content
IGNORED

Just Wash and Go?


Lynn

Recommended Posts

za moju boju kao treba 12, ali vata i na devetku.ubih se prosle nedelje objasnjavajuci frizerki da ne mora da mi drzi farbu na glavi svih 50 min i ne vredi.jos uvek imam blago crvenilo oko rubova lica, ali ona bi se istraumirala kad bih otisla da se zalim.

Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    24

  • msmodesty

    16

  • Valkyrie

    16

  • Redridinghood

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja sam se, dok sam bila svijetlo plava, prije farbanja trackala kremom po rubovima lica, bas zbog tog crvenila. a i sad koristim kremu, da se ne bih ufarbala po celu i sljepoocnicama (sto mi se desavalo).jel koristi neko collistar preparate za kosu?

Edited by morgana
Link to comment
da li još neko ima iskustva sa Cvrletom?
imam ja od pre nekoliko godina, doduse nisam se farbala nego samo shishala.iskustvo je otprilike ovakvo: zakazivanje ne vazi, svaka lokalna narodnjacka diva je po difoltu pre mene na redu, treshti LOSHA muzika, svi pushe pa posle pranja kose izadjem smrdeci na pikslu, a tip shisha prema sopstvenom nacrtu - ne uvazava zelje zrtve, nego ima Ideju. sto je najgore, vratila sam se po jos !?! , ali samo jednom.
Link to comment
  • 4 weeks later...
imam ja od pre nekoliko godina, doduse nisam se farbala nego samo shishala.iskustvo je otprilike ovakvo: zakazivanje ne vazi, svaka lokalna narodnjacka diva je po difoltu pre mene na redu, treshti LOSHA muzika, svi pushe pa posle pranja kose izadjem smrdeci na pikslu, a tip shisha prema sopstvenom nacrtu - ne uvazava zelje zrtve, nego ima Ideju. sto je najgore, vratila sam se po jos !?! , ali samo jednom.
Htela sam da napišem raport i tek sad vidim da si mi već odgovorila. E, pa ja sam danas bila kod Cvrleta na Slaviji. Mali frizerski salon, milion žena, sve natrpano preparatima za kosu od poda do plafona (ima sigurno od 20 proizvođača), potpuno sam se izgubila. Kada bih i htela nešto da kupim, ne znam šta bih najpre uzela. Iako sve deluje haotično, dobro funkcionišu jer brzo rade, a posebno mi se dopalo što sam ih pozvala danas u 13h i došla kada mi je odgovaralo (oko 15.30h), čekala sam desetak minuta na red. Možda sam imala sreće. Ja nikad frizeru ni ne kažem šta želim (najviše bih volela da imam kosu kao Džeri Hol, ali se plašim da ne ispadnem kao Branka Sovrlić, te ostajem na onoj "kratkoj ka srednje" dužini), pustim da me ošiša kako on hoće, tako da pretpostavljam da se oduševio. Baš smo se našli. Htela sam da preskočim deo sa muzikom pošto nisam bila u kafiću nego u salonu, te ne smatram to velikim propustom, ali kad si već napisala, da dodam da je bio CD sa onim hrvatskim starim pesmama (Mišo, Oliver, Tereza : O, nono nono nono, dobri moj nono), meni je bilo smešno kad sam čula. Refren sa nonom mi je ostao u ušima kao prisilna misao. Estradne mušterije nisam prepoznala, moguće da je bilo, jedna s napumpanim usnama mi je ličila na Sani Armani, al’ i ta je čekala da dođe na red. Moguće da ću da idem ponovo, mada se ja ne vezujem za frizere, volim da ih menjam. Dobro me je ošišao. Pranje+šišanje+ feniranje= 2000 din (dodala sam na to 200 din bakšiša). Edited by halloween
Link to comment
  • 5 months later...

ovo ce modest da zna sto posto. jel ima veze tvrdoca vode sa ponasanjem kosurdache? meni se cini da je u begishu voda puno tvrdja od pariske, a pariska je (kako to pise na arielovoj kutiji) puno tvrdja od one u centralnoj francuskoj. u begishu nekako ne moram da se feniram dugo i bude mi kosa ravna ko strelica, a ovde mi je sva nekako mekana i nema tu ostrinu iako sve propisno radim cetkom..

Link to comment
  • 4 weeks later...
ovo ce modest da zna sto posto. jel ima veze tvrdoca vode sa ponasanjem kosurdache? meni se cini da je u begishu voda puno tvrdja od pariske, a pariska je (kako to pise na arielovoj kutiji) puno tvrdja od one u centralnoj francuskoj. u begishu nekako ne moram da se feniram dugo i bude mi kosa ravna ko strelica, a ovde mi je sva nekako mekana i nema tu ostrinu iako sve propisno radim cetkom..
ja time arielovim mapama ne verujem - to oni stave ne bi li prodali vise praska mislim da je voda u Parizu ipak meksa (svakako od ove ovde nase) i zato kosa bude mekana, jeste da se lakse ceslja ali ne stoji onako cvrsto, sto kazes.opet, ja sam pre za meksu kosu pa makar i letela na sve strane.a propos topica - umesto gela za tusiranje marke Yes to Carrots (ima je u Bgd, i koji je, gel, odlican za svaki dan a format od pola litra dovoljan za duze vreme) uzmem sa rafa shampon za kosu.i bacicu celu flasu, iscedicu je u WC sholju, spalicu je majke miodvratnijeg shampona u zivotu nisam videla. kosa kao slama, mislim da ce poceti tako i da se lomi (a nije da posle nisam nakrkala regeneratora...)Fekkai je zakon.nema bolje.
Link to comment

moja kosa je obično od ovih wash & go. a i gledam da se šišam na frizure koje to omogućavaju. nega - klasika, loreal pink light šampon (za kosu koja se brzo masti) i regenerator. stvarno mi se sijala kosa. e sad, godinama se farbam u nešto bakarno, npr, ali sad sam rešila da napravim tranizciju na medno/zlatnu plavušu, i kosa je najednom postala horor suva i značajno nezgodnija za oblikovanje. dajte neki savet za negu, pre nego što odlepim, prefarbam se i ošišam na 2cm kratko.

Link to comment
  • 1 month later...

meni ovo najjace nesto do sada! stvarno zajebava narod koliko je efikasno. sredilo kosu i meni i kevi.bed head antidotes resurrection!TIGI_Bed_Head_Urban_Antidotes_Resurrection_Shampoo1278513716.jpgja uzela kondicioner. kosta 1250 rsd kod cvrleta (200 ml), a sad sam bacila pogled da je ovde 16e. pravo umeksa kosu i pogodi gde treba da je zakrpi. posebno preporucujem za farbane zene.inace, sad za mesec i po cu u beogradu da primenim jednu od entourage forica. stavlja se keratin na glavu tako da stoji tri meseca i nakon pranja ne treba feniranje cetkom vec samo da se kosa osusi (bilo prirodno ili fenom) i ima se isfenirana ravna kosa gde dlake nisu slepljene jedna uz drugu kao kad se fenira cetkom, vec je kosa rastresita a sa ispravljenim i sredjenim krajevima!!! jedva cekam, tananana...

Link to comment
inace, sad za mesec i po cu u beogradu da primenim jednu od entourage forica. stavlja se keratin na glavu tako da stoji tri meseca i nakon pranja ne treba feniranje cetkom vec samo da se kosa osusi (bilo prirodno ili fenom) i ima se isfenirana ravna kosa gde dlake nisu slepljene jedna uz drugu kao kad se fenira cetkom, vec je kosa rastresita a sa ispravljenim i sredjenim krajevima!!! jedva cekam, tananana...
ne citas, ne citas :) ja sam to "brazilsko feniranje" sa keratinom uradila u Bgd u julu/avgustu pa sam pisala o tomeradi... nije da ne radi ali nisam pala na dupe.i pored toga sto nije bas kao sto kazu ...vredi ako ne kosta puno (ovde ide i do 400E jedan tretman, u bgd je znatno jeftinije pa tim i moze da prodje)
Link to comment

pa nema na topiku! sad gledam.ja cu to propisno da uradim za 120 evra sto mislim da je okej ako izdrzi tri meseca. ja sam videla na devojci koja ima kovrdze kojih se stidi (retos!) vec drugi mesec i ono izgleda fantazija! a ja se stvarno interesujem oko svega sto ima veze s kosom jer to mi je sve sto imam.. :D

Link to comment
pa nema na topiku! sad gledam.ja cu to propisno da uradim za 120 evra sto mislim da je okej ako izdrzi tri meseca. ja sam videla na devojci koja ima kovrdze kojih se stidi (retos!) vec drugi mesec i ono izgleda fantazija! a ja se stvarno interesujem oko svega sto ima veze s kosom jer to mi je sve sto imam.. :D
mora da sam pisala na what's up-u :Dkovrdze su druga stvar, moj muz ima kovrdze i dugacku kosu pa su prvo njemu uradili posto su mu kovrdze bas, bas suve i prave dredove ako se ne ceshljaju redovnoe, njemu je tretman bio fantasticana nama sa farbanim kosama... vise mi pomaze ono keratinsko ulje.
Link to comment
moja kosa je obično od ovih wash & go. a i gledam da se šišam na frizure koje to omogućavaju. nega - klasika, loreal pink light šampon (za kosu koja se brzo masti) i regenerator. stvarno mi se sijala kosa. e sad, godinama se farbam u nešto bakarno, npr, ali sad sam rešila da napravim tranizciju na medno/zlatnu plavušu, i kosa je najednom postala horor suva i značajno nezgodnija za oblikovanje. dajte neki savet za negu, pre nego što odlepim, prefarbam se i ošišam na 2cm kratko.
i meni se slicno desilo pre nekog vremena, frizerka mi savrseno oporavila kosu uz pomoc bed head maske i jos nekog njihovog preparata, zaboravila sta bese, i to za samo par nedelja.tako da se pridruzujem mayday u pohvalama.(mada i morgana zvuci kao da zna sta prica)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...