Jump to content
IGNORED

Just Wash and Go?


Lynn

Recommended Posts

ja sam pre nekoliko meseci mozgala da li da radim trajno ispravljanje kose i još nisam odlučila :krejzi:htedoh reći da se to RAZLIKUJE od tzv brazilskog feniranja (tog sa keratinom) koje se više koristi na plavušama jer je njihova kosa po pravilu više oštećena pa je taj keratin više kao neki melem. inače to kraće traje od ''klasičnog'' trajnog ispravljanja kose koje može da drži i do godinu dana!

Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    24

  • msmodesty

    16

  • Valkyrie

    16

  • Redridinghood

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja sam pre nekoliko meseci mozgala da li da radim trajno ispravljanje kose i još nisam odlučila :krejzi:htedoh reći da se to RAZLIKUJE od tzv brazilskog feniranja (tog sa keratinom) koje se više koristi na plavušama jer je njihova kosa po pravilu više oštećena pa je taj keratin više kao neki melem. inače to kraće traje od ''klasičnog'' trajnog ispravljanja kose koje može da drži i do godinu dana!
nemoj da bacas pare ako imas bas bas kovrdzavu kosu. posle nedelju dana ces izgledati ko robert smit iz kjura, a posle mesec dana, ko tina tarner. od svih pokusaja ispravljanja kose koje sam oprobala u zivotu, a medju njima je i prava pegla preko mokrog peskira, jedino se dobro pokazala neka smesa za afroafrikanke. ali sam posle nje morala da se sisam na santimetar.
Link to comment
nemoj da bacas pare ako imas bas bas kovrdzavu kosu. posle nedelju dana ces izgledati ko robert smit iz kjura, a posle mesec dana, ko tina tarner. od svih pokusaja ispravljanja kose koje sam oprobala u zivotu, a medju njima je i prava pegla preko mokrog peskira, jedino se dobro pokazala neka smesa za afroafrikanke. ali sam posle nje morala da se sisam na santimetar.
pa to..uvek me zanimalo kako to izgleda kada kosa pochne da raste a sa svakim santimetrom je i dalje kovrdzava od temena?
Link to comment

naludela sam se za halloween, stavila kilo najjaceg gela, masu vestacke fluoro farbe i sad mi je kosa kao metla. dobila sam jedno 200% na volumenu. prala dva puta, stavila regenerator, ali nema vajde. boja je otisla, ali je metla ostala. slomila sam svoj omiljeni cesalj (na kome pise handarbeit) :( sta mi je ciniti?

Link to comment

@Paculla, ja se iz slične situJacije izvukla pre... pa sigurno pola godine, s tim da sam sa ne činjenjem tj. korišćenjem samo regeneratora došla do nerazmrsivog gnezda na glavi te tako završila kod frizera skraćena za bar 10cm kose a da ne računam pizdenje frizera i šišanje u trajanju dva i po sata.Za početak pokušaj sa ampulama za kosu posle svakog pranja , kad ispereš isprskaj kosu onim tečnim regeneratorom što se ne ispira, fen gledaj da izbegavaš. Kog proizvodjača izabrati, proceni sama, Redken je naravno odličan ali vrlo je moguće da će kosa biti reanimirana i ampulama, maskama Loreala, Pantena... Ja ovo dole prosto obožavam, a i cena mu smehotresna celih 5 djura.310o4wvbQqL._SS500_.jpg

Link to comment
nemoj da bacas pare ako imas bas bas kovrdzavu kosu. posle nedelju dana ces izgledati ko robert smit iz kjura, a posle mesec dana, ko tina tarner. od svih pokusaja ispravljanja kose koje sam oprobala u zivotu, a medju njima je i prava pegla preko mokrog peskira, jedino se dobro pokazala neka smesa za afroafrikanke. ali sam posle nje morala da se sisam na santimetar.
Nemam sitne kovrdže već krupne lokne koje svakog dana drugačije stoje (teletabis antenna included sometimes). u principu ih volim - kad me slušaju - ali mnogo nekako urednije izgledam kad mi je kosa ravna. sa druge strane, pošto trenutno imam šiške preko čela, ispravljanjem kose bih izgledala kao gomila onih srednjoškolki u pink plišanim trešama a to nikako ne želim :Dbolje da ekskuliram još neko vreme, + za ispravljanje je to što ide zima pa ću morati da sušim kosu fenom (a nakon njega izgledam kao da me udario grom).. Edited by Valkyrie
Link to comment
ja sam pre nekoliko meseci mozgala da li da radim trajno ispravljanje kose i još nisam odlučila :krejzi:htedoh reći da se to RAZLIKUJE od tzv brazilskog feniranja (tog sa keratinom) koje se više koristi na plavušama jer je njihova kosa po pravilu više oštećena pa je taj keratin više kao neki melem. inače to kraće traje od ''klasičnog'' trajnog ispravljanja kose koje može da drži i do godinu dana!
brazilsko feniranje, je l' to čirokana? :unsure:
Link to comment

Ja sam za to cuo prvi put u nekoj reklami gde je bilo pomenuto uz neku masazu. Blam me da kazem sta sam pomislio da je to.Nego, nisam zato dosao.POsto perem kosu svaki bogovetni dan, ponekada i dva puta dnevno, ima li neko savet koji sampon marku ili vrstu da koristimKOsam mi je sve slamastija i slamastija, ponekad imam i iz cista mira neke krastice po glavi etc, etcDo sada sam prao kosu cime god, tj onim st je majka ranije a sada zena kupovala za seb. Bilo je tu i nekih balzama, kondicionera...Sada matorim vec pa ko velim da predupredim celavost.

Link to comment
Ja sam za to cuo prvi put u nekoj reklami gde je bilo pomenuto uz neku masazu. Blam me da kazem sta sam pomislio da je to.Nego, nisam zato dosao.POsto perem kosu svaki bogovetni dan, ponekada i dva puta dnevno, ima li neko savet koji sampon marku ili vrstu da koristimKOsam mi je sve slamastija i slamastija, ponekad imam i iz cista mira neke krastice po glavi etc, etcDo sada sam prao kosu cime god, tj onim st je majka ranije a sada zena kupovala za seb. Bilo je tu i nekih balzama, kondicionera...Sada matorim vec pa ko velim da predupredim celavost.
ovo što pereš svaki dan ne znam koliko je dobro, ali u svakom slučaju, mislim da sam više puta čula da se onda koriste šamponi za bebe, valjda bi oni trebalo da su blagi... ali to će ti već neko drugi bolje reći...a za ćelavost sam ekspert. već sam počela malo o sebi da govorim u muškom rodu od čitanja uputstava iz šampona.ja koristim neki slovenački, zove se fitoval i prilično mi se oporavila kosa. dosta je skup, 430 dinara mala kutija, možda 100ml, ali vredi da probaš...
Link to comment

ee i ja kosu perem svakog dana evo vec dvaes godina i nista mi nije. promenila sam sve globalizacijske sampone (panten, garnije, svarkopf, vos end go), sve ti to izadje na isto. ima par godina kako sam na lorealovom elseveu za suvu i osetecnu kosu. nit mi je suva, nit mi je ostecena, al mi taj sapon prija. na polici ga prepoznas po intenzivnoj zutoj boji i crvenom poklopcu. uz sampon koristim i neku kremu za kosu, njegovu rodjaku, koju ces takodje prepoznati po intenzivnom zutom pakovanju i crvenom poklpcu. izabrala sam je jer ne treba da stoji na glavi, samo se namaze i ispere. kosa mi zdrava i prava, nista joj ne fali, nikad coek ne bi rekao da je perem svakog dana i susim fenom. vec, za te kraste nisam sigurna. to moze da bude seboreja, moz da bude psorijaza, moze da bude bas suva koza. znam jednu sto je ko i ti imala kraste, suva joj je bila koza glave, i promenila svu silu medicinskih i veoma skupih sampona. koji god je koristila, posle par nedelja bi bila u problemu. secam se da joj je prijao visijev sampon derkos (vichy, dercos) za svaki dan. i jos silesija sampona sto sam zaboravila kako se zovu, ali je i ta zavrsila na zutom elseveu. i ne kuka uopste, naprotiv. eto, ako sam nesto pomogla, bice mi drago.

Link to comment
Ja sam za to cuo prvi put u nekoj reklami gde je bilo pomenuto uz neku masazu. Blam me da kazem sta sam pomislio da je to.Nego, nisam zato dosao.POsto perem kosu svaki bogovetni dan, ponekada i dva puta dnevno, ima li neko savet koji sampon marku ili vrstu da koristimKOsam mi je sve slamastija i slamastija, ponekad imam i iz cista mira neke krastice po glavi etc, etcDo sada sam prao kosu cime god, tj onim st je majka ranije a sada zena kupovala za seb. Bilo je tu i nekih balzama, kondicionera...Sada matorim vec pa ko velim da predupredim celavost.
recimo neutrogena t-gel, u apoteci se kupuje. nece da predupredi 1 celavos al neke te druge stvari oce. koshta isto boze sachuvaj, bar 600 dindzi, al se sporo troshi, da se teshimo...stos tiche dama, da pohvalim syoss therapy, sa narandzastim slovima. uauuu odlichan shampon i uauuu odlichna neka maska za posle. moze pristojna zena da se pocheshlja bez da ocelavi do bozica. Edited by thermal bug
Link to comment
  • 6 months later...
ne citas, ne citas :) ja sam to "brazilsko feniranje" sa keratinom uradila u Bgd u julu/avgustu pa sam pisala o tomeradi... nije da ne radi ali nisam pala na dupe.i pored toga sto nije bas kao sto kazu ...vredi ako ne kosta puno (ovde ide i do 400E jedan tretman, u bgd je znatno jeftinije pa tim i moze da prodje)
Tek sad ovo registrujem ;) Kao topikopokretačica isfrustrirana nesnošljivošću svoje grive, keratiniranje me je spaslo. S obzirom da sam od onih kojima se kosa slabo masti, pa je perem na 6.dan, keratin je potrajao oko 5 meseci. Sad uđoh u šesti, i dalje se vidi dejstvo, ali ipak se 'više dorađujem'.Takođe, bitno je kosu prati nekim blaagim bebi šamponom, jer svi oni jači keratin brže skidaju.Također, njegova dobra strana je što čuva vlas koja bukvalno ne cveta, i tako kosa lepo, zdravo i brzo poraste.Zavisi naravno i ko ti stavlja keratin na glavu, koji i kako. Ja bejah kod pouzdanih, i preporučivala dalje.Još jedan faktor je i ta ebena tvrda voda u BGu. Kad kod odem kod mojih u unutarnjost, druga priča.
Link to comment
  • 3 months later...

aktuelni trend je da se koriste preparati bez sulfata jer oni isusuju kosu kao fen, sunce ili one peglice.kazu da samponi koji najvise pene imaju najvise sulfata."bed head" ima nekoliko tipova sampona bez sulfata, a od pristupacnijih, ima l'oreal da je izbacio nekoliko linija.private-category-everpure-img.jpg

Link to comment
  • 2 months later...

meni ova kombinacija najbolja ikada,u celoj mojoj 10togodišnjoj fazi plavušeosim što tog balsama nema nigde da se kupi u maloprodaji a tek nema u tom malom pakovanjuili ja nisam našlapa ako neko zna nešto što ja ne znam neka kažea s tim shodno sam poručila od mog frizera da mi nabavi celu litru :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...