Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

Ti baš voliš da banalizuješ stvari? ...Argument za lekare i kompozitore je takođe balanan i providan, jer se može obrnuti u drugu krajnost za sekundu: ne treba rađati uopšte, jer dete može da bude ubica ili siledžija.
Ko banalizuje ? :) @morgana: ne kazem da zakonom treba zabraniti abortus - samo ukazujem na cinjenicu da se ta vrsta pravne tolerancije prema ubijanju ploda zloupotrebljava - Vasudeva ide u krajnost: po njemu ispada da abortiraju samo siromasne, silovane i u svakom smislu unesrecene zene- a pravo stanje je nesto drugacije.Dalje, ko stiti pravo na zivot tog u svakom smislu potencijalnog coveka? Pravo, jashta. Jbte, ubismo se od poshtovanja prava na zivot, a po ovom pitanju smo nenadjebivo tolerantni i liberalni.edit: imas pravo, paculla je sve rekao/la. Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pravo, jashta. Jbte, ubismo se od poshtovanja prava na zivot, a po ovom pitanju smo nenadjebivo tolerantni i liberalni.
Mozda zato sto pravo na zivot ne obuhvata pravo deteta da se rodi niti pravo neozivljenog fetusa na zivot.Tu se gleda pravo na izbor zene, koja je trudna, i pravo na planiranje porodice, koji su mnogo vazniji od necega sto bi toj zeni moglo da upropasti zivot.A kasnije i tom detetu.
Link to comment

Kratko i jasno, jesam za pravo na abortus. Ne mislim da to treba da bude zamena za kontracepciju, ali ako se desi mislim da je bolje da postoji i ta mogućnost. Zabrane su ionako dovodile do ilegalnih abortusa krajnje opasnih po život.

Link to comment
only in america :D sta li je sledece, zena da tuzi muza koji ju je ostavio a nije joj podario decu?a obecao je forever and ever, kucica u cvecu, john and jill koji se igraju u pesku, i te fore.skot jedan. :lol:
E. desilo se i to. Bill Maher, koji na HBO vodi Politically Incorrect je imao tu chast da ga tuzhi bivsha devojka jer ju je zavlachio obecanjima o kucici u cvecu i sl. :lol:
Link to comment
Ti sada mene malo podprckuješ?život počinje rođenjem. Doviđenja.
Ako zhivot pochinje rodjenjem, zashto se abortus limitira na prvih 12 nedelja?Ako zhivot pochinje rodjenjem, zashto se beba mrda u stomaku? Zashto sisa palac?
Link to comment
E. desilo se i to. Bill Maher, koji na HBO vodi Politically Incorrect je imao tu chast da ga tuzhi bivsha devojka jer ju je zavlachio obecanjima o kucici u cvecu i sl. :lol:
sinoc se sprdaju sa republikancima, a na prvo pitanje onaj klinac demokrata ford otisao u analizu neceg sto ga nisu ni pitali jos. i treba da ga tuzi. zato postoji amerika.
Link to comment
Jedno pitanje za ove muskarce koji ne znaju kako je biti trudan ali imaju cvrst stav o abortusu: ako muskarac ima izbor da li hoce dete ili nece, zasto zena ne bi imala? Svi oni skotovi koji se istresu pa odu, za dete ih zabole djordje, rade na crno da izbegnu alimentaciju... Oni su kao moralne figure?? Oni su kao manji zlotvori nego zena koja resi da ne rodi? Ili oni koji nece da stave kurton, sta da se mlate, nije im lepo? Trudnoca je tvoj problem, zeno...
To sa kontracepcijom je 2-way street, no? Zato nemoj da skrecemo prichu na temu ko nije stavljao kurtone a ko nije hteo da ide kod ginekologa i raspita se o kontracepciji.
Link to comment

Potrudio sam se da procitam vecinu postova i nista mi nije jasno.Nekako shvatam muskarce koji su ili za ovo ili za ono, ali ne mogu da shvatim gotovo nijednu zenu(devojku).Koko moze neko da tvrdi da je vrhunac zenske slobode, raspolaganja sopstvenim telom abortus. Skoro su neke zene organizovale demostracije u Beogradu gde je bas to bila glavna parola. Pa nije mi jasno da pored toliko nepravdi koje prezivljavaju zene u Srbiji glavna stvar za feministkinje postade abortus, tj da ti neko kopa nozem po utrobi.Kada se zene u Srbiji budu mogle da biraju kada ce s kim kako i pod kojim uslovima upraznjavati sex, onda ce pitanje abortusa biti marginalno.Jos jedan dosta znacajan ralog za abortuse je uskraceno pravo na radjanje.

Link to comment
Pa nije mi jasno da pored toliko nepravdi koje prezivljavaju zene u Srbiji glavna stvar za feministkinje postade abortus, tj da ti neko kopa nozem po utrobi.
Neko uvek kopa zenama nozem po utrobi (kazu da abortus postoji vec 1000-ma godina). Pitanje je samo da li ce to biti 1 medicinsko lice na legalan nacin ili baba Kurana u shupi na kraju grada. Meni eto nisu jasni komentari kao tvoji kojima to kao nije jasno.
Link to comment
Neko uvek kopa zenama nozem po utrobi (kazu da abortus postoji vec 1000-ma godina). Pitanje je samo da li ce to biti 1 medicinsko lice na legalan nacin ili baba Kurana u shupi na kraju grada. Meni eto nisu jasni komentari kao tvoji kojima to kao nije jasno.
Ti me izgleda apsolutno nisi razumeo.Jesam li ja napiso da abortus treba zabraniti?
Link to comment
To sa kontracepcijom je 2-way street, no? Zato nemoj da skrecemo prichu na temu ko nije stavljao kurtone a ko nije hteo da ide kod ginekologa i raspita se o kontracepciji.
Izvini prijatelju, ovo je jednosmerna ulica sa dve trake gde na početku muškarac i žena žele seks a na kraju ispadne trudnoća. Ne znam kako je u USA ali ovde, najveći broj pobačaja ima priču koja teče otprilike tako da se mužu priseksilo a neprijatno mu je sa prezervativom. S druge strane, valja ugoditi mužu a postoje raznorazni razlozi za ne ići kod ginekologa sa posledicom nekorišćenja sredstava za kontracepciju. Na kraju, ostane pobačaj kao metod za regulisanje broja dece u kući. Ako se priča ne odvija tako, onda se svake godine dobiju još jedna usta koja valja hraniti. O ostalim razlozima za pobačaj je dovoljno rečeno.Za gospođu Vilotić: Nađite neko drugo ime za muški polni organ, sil vu ple.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...