Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

abortion is about negotiation.ova fenomenalna misao me pogodila negde posle treceg stejka/cetvrtog pork chop-a/petog mlakog na jednom od mnogobrojnih bbq glede veterans day :rolleyes: guglovao, mozda nije veoma originalna, mozda jeste.daklem, pregovori izmedju would be majke i oca. zasto roditi, zasto ne? uostalom, najvise love se mlati kada se dve slobodne osobe o necemu dogovore.

Link to comment
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Postoje? Stvarno? Koji su to razlozi? Skupoca? Ja sam prvu mlados' proveo u SFRJ gde nije bilo nikakve participacije za odlazak kod lekara i za svo to vreme (dve i po decenije) sam sreo jednu jedinu devojku koja je konstantno koristila kontracepciju. Bilo ih je josh 3-4 koje su koristile kontracepciju kad nadju dechka pa dok im se veza ne stabilishe, a onda je to odjednom postajala njegova obaveza.
sto nas vraca pitanje kako abortus kao masovnu pojavu zamijeniti prihvatljivim sredstvima kontracepcije? odnosno na paculin, taštom uhu neugodan, podsjetnik kako je razina informiranosti o spolnosti oćenito, pa tako i o dostupnoj kontracepciji, na ovim područjima očajna. činjenica da je hrpa informacija prividno lako dostupna na Internetu ili u časopisima dodatno zamagljuje problem i skreće fokus na neodgovornost onoga/onu koji, u pravilu, zapravo ne zna. nedavno su mi pali pod ruku porazni rezultati istraživanja o tome kako mladi u hravtskoj koriste kondome (o naizgled banalnim pitanjima kada i kako staviti kondom, od cega konkretno kondom stiti i sto napraviti kada pukne). ne vidim kako situaciju popraviti bez da se sustavno i korak po korak pokusa educirati svakog mladog čovjeke prije nego postane seksualno aktivan...
Link to comment
Nešto mi je teško da poverujem.Kako hoćeš. Odakle ja dolazim, žene su imale karijere podjednako kao muškarci, mnogo više nego što je to slučaj npr. ovde gde sad živim. Ne abortiraju se deca, već fetusi. Ti bi trebalo da si neki kao inteligentan čovek, šta li.I ovaj put stvarno, over & out. :ph34r:
Savrsheno si u pravu Indy. Zene u Srbiji ( a pogotovo u bivshoj nam SFRJ) zaista suprednjacile ( i sto se istoka i zapada tice) u svojoj nekakvoj emancipaciji.Pojma nemam kako su to pravo za sebe izborile , ali jeste tako.Zene su kod nas "faktor" i u porodici, i u drustvu, dodushe nesto manje u politici.U vezi "blata" iz kod poticemo:Ja sam iz istocne (blatne ) Srbije. Tamo je vec stotinama godinama uzus da se"planira" porodica i to tako da na selu ljudi imaju jedno dete , a u gradovimau vr glave dva. Tako je bilo, tako je ostalo. Bela kuga je potpuno unistilataj deo Srbije, ali je valjda i to neki prirodni izbor ljudi.Nazalost ovo je gadno ostetilo vinogradarsku kulturu u tom delu Srbije wink.gif Ali covek ne moze sve da ima..Lep pozdrav
Link to comment

mali podsetnik sa b92 diskusije na ovu temu:Na području Beograda 2003. godine prijavljena su 10.592 abortusa; žene koje abortiraju prosečno imaju 31 godinu, a od njih 86,9 odsto je u braku; žene mlađe od 20 godina prekidaju trudnoću u 3,7 odsto slučajeva, maloletnice između 15 i 16 godina učine 0,9 odsto abortusa.

Link to comment
mali podsetnik sa b92 diskusije na ovu temu:Na području Beograda 2003. godine prijavljena su 10.592 abortusa; žene koje abortiraju prosečno imaju 31 godinu, a od njih 86,9 odsto je u braku; žene mlađe od 20 godina prekidaju trudnoću u 3,7 odsto slučajeva, maloletnice između 15 i 16 godina učine 0,9 odsto abortusa.
hvala za ovo.da, abortus je u srbiji izgleda u ogromnom broju slucajeva ipak sredstvo kontracepcije za ljude u braku.
Link to comment

Da li bi neko mogao da mi kaze, ovako neukoj, ako se izbace kontraceptivne tablete, o kojem to nenadjebivom metodu kontracepcije mi ovde govorimo? Jer, kad se vec poredi broj abortusa bilo bi fer da se poredi i ucestalost seksa. Ko ima redovniji seks, klinke od 16 (Desa&vibrator se ne racunaju!!) ili udata zena od 31? Klinke se satiru od *** nekoliko dana, par meseci, a onda raskinu pa nemaju nikoga. Ili ne zive zajedno pa za svaki kres moraju da se snalaze gde ce i kako ce. Kad imas 31 i svako vece lezes u drustvu u svoj krevet, seks je mnogo izgledniji da se desi.Ocu da kazem 3x vise seksa = 3x vise abortusa.

Link to comment
Postoje? Stvarno? Koji su to razlozi? Skupoca? Ja sam prvu mlados' proveo u SFRJ gde nije bilo nikakve participacije za odlazak kod lekara i za svo to vreme (dve i po decenije) sam sreo jednu jedinu devojku koja je konstantno koristila kontracepciju. Bilo ih je josh 3-4 koje su koristile kontracepciju kad nadju dechka pa dok im se veza ne stabilishe, a onda je to odjednom postajala njegova obaveza.
Postoje, raznorazni. Koji su? Ja ne znam, valjda isti zbog koga je Srbija u vrhu liste zemalja sa registrovanim kancerom dojke. Poslednji post Rozbahera potvrđuje ono što sam i sam znao. O abortusu kao načinu planiranja porodice. Pitanje za Teju:
U vezi "blata" iz kod poticemo:Ja sam iz istocne (blatne ) Srbije. Tamo je vec stotinama godinama uzus da se"planira" porodica i to tako da na selu ljudi imaju jedno dete , a u gradovimau vr glave dva. Tako je bilo, tako je ostalo. Bela kuga je potpuno unistilataj deo Srbije, ali je valjda i to neki prirodni izbor ljudi.
Kako se u tvom zavičaju ostaje na jednom detetu? Ili dva?
Link to comment

Ma vi se zajebavate, a ja STVARNO pitam. Sve mi se cini da sam nesto ovde preskocila. Svi kao imaju siguran nacin kontracepcije. Ja kazem kad izbacite pilule - koji je?

Link to comment
Pitanje za Teju:Kako se u tvom zavičaju ostaje na jednom detetu? Ili dva?
Abortusima ( onako 32 x za zivot jedne zene), pri cemu su abortusi pre 70-80 godinabili stvarno surovi ( vreteno ili slican predmet).A kako se u tvom zavicaju (danas) ostaje kod dva deteta? Ili nijednog?Lep pozdrav
Link to comment
Ma vi se zajebavate, a ja STVARNO pitam. Sve mi se cini da sam nesto ovde preskocila. Svi kao imaju siguran nacin kontracepcije. Ja kazem kad izbacite pilule - koji je?
Ili jedesh jabuku umesto da se .... ,ili to radish u neplodne dane, a postoje i kondomisa ukusom jagode,maline ili drugog tebi dragog voca ( moze i kivi wink.gif ).Dodushe postoje i spirale, razna penushava sredstva,evtl.i partner koji bash ne morada zavrshi poso onako kako je to priroda predvidela, i tako©..Lep pozdrav
Link to comment

Nisu sve metode za svaku zenu...One koje ne mogu da koriste pilule (zato sam izbacila pilule) mogu se... najesti jabuka.Prijateljica (babica) mi pricala kako je jedno 5 puta zatrudnela sa spiralom... (abourtirala svih 5 puta... skandal...)Penusavci su joke...Kondomi se stavljaju na musku spravu, tako da - zaboravi...Sta ima jos...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...