Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

Kondomi se stavljaju na musku spravu, tako da - zaboravi...
Sto "zaboravi"?To sto kod nas vecina riba ne insistira (dovoljno) na upotrebi kondoma je stvar kulture. U duzim vezama & braku je razumem to teze ali opet... Ima i ona sa vadjenjem na vremeI nije samo do abortusa vec boleshtina, nikad se ne zna gde ciji organ bio.
Link to comment
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne, post iznad tvog i nekoliko prethodnih su problematicni. tvoj post je reakcija koju bih radije da si odradila u sebi a na forumu ignorisala. postovi slepe_koke su prepuni ad hominem napada usmerenih ka tebi. a mene i kao diskutanta boli uvo za bilo cija nagadjanja da li neko drugi ima dece i tome slicno (a jos i pogresno) i da li je nekom tamo nicku osobe iza tvog nicka nesto kao zao <_<, a kao modu mi smeta jer je kontraproduktivno i nije cilj da diskusija bude o tebi nego o temi. a slepa_koka je tebe prva nazvala kokoskom, otud i pojam u mom interventnom postu. a moj je dosao samo u momentu kad sam procitala temu. dug dan bese juce, izvinjavam se na konfuznosti.
fair enough, betty. hvala za objasnjenje.(jebatga, "bolje da sam odradila u sebi". lako je to reci...)
Sto "zaboravi"?To sto kod nas vecina riba ne insistira (dovoljno) na upotrebi kondoma je stvar kulture. U duzim vezama & braku je razumem to teze ali opet... Ima i ona sa vadjenjem na vremeI nije samo do abortusa vec boleshtina, nikad se ne zna gde ciji organ bio.
Hahahaha... Interesantno je kako ja kao zensko drugacije gledam na stvari. Pogotovo ovo za organ :)
Link to comment
btw. "ZA", ili "sredina" (whatever). Stvar izbora i iz ostalih navedenih razloga, ali ko abortira 5 i vise puta njoj treba oduzeti matericu a ne pravo na abortus.
Ne mora baš tako radikalno. Posle drugog puta ja bih svaki sledeći naplaćivao po punoj ceni sa sve PDV-om.Jednostavno, abortus ne sme biti najjeftinija kontracepcija. Možda pilule nisu zdrave, ali sumnjam i da je abortus.Pogotovu ako se ponovi 3+ puta. Svako može naći bolje sredstvo za "planiranje porodice". Jednom se desi da omane kontracepcija, drugi put već niste pazili, treći put platite kad ste budale. Edited by duma
Link to comment
Nisam bre mislila da nesto licno pishesh, vishe sam hipoteticki pitala wink.gif Lep pozdrav
Lep pozdrav i tebi, TejaDođoh iz sela s puno snega. Ja sam ti i na ovom forumu k'o otvorena knjiga, Bez tajni. Baš kao i na onom.Novo pitanje za tebe ali na onom drugom topiku o broju dece. Da ne trolujem. O tome zašto seljani u tvom zavičaju imaju samo jedno dete.Sve najbolje
Link to comment
  • 6 months later...

koliko znam, posle 28 nedelje trudnoce, vise nije aabortus nego porodjaj. abortus se do desete nedelje vrsi na zahtev majke, a posle desete nedelje ako postoje jasne medicinske indikacije (ugrozenost majke ili ploda, intrauterina smrt ploda, otkrivene teske nakaznosti ploda etc.). takodje moguce ga je izvrsiti na zahtev zene, ali ako komisija sastavljena od dva lekara i jednog socijalnog radnika proceni da je to u najboljem interesu majke. ovo je legalan nacin (moguce da se oko komisije nesto promenilo, ja imam stare knjige, a nemam kad sad da guglam).abortus do kraja treceg meseca se vrsi kiretazom i vakuum ekstrakcijom ploda/delova ploda i sekundina (placenta, pupcana vrpca..). posle treceg meseca najcesce se vrsi takoreci izazivanjem porodjaja, tj ubrizgavanjem hormonskih ili hemijskih sredstava u venu ili amnionsku supljinu i izazivanjem matericnih kontrakcija. na taj nacin se obicno i plod i sekundine izbace iz materice, tako da komadanja ploda obicno nema. moguce je abortus sprovesti i operativnim putem (mali carski rez) ali se to danas sve redje radi, a i tada se nastoji da se plod izvadi u celosti.abortus for convenience tokom svih devet meseci mi je stvarno nepoznat kao legalan.embriotomija se radi, po pravilu na mrtvom plodu, ukoliko se proceni da je to u interesu majke. na zivom plodu se legalno moze uraditi samo ako je nastavkom porodjaja ugrozen zivot majke i ako je nemoguce izvrsiti carski rez (npr poprecni polozaj ploda, porodjaj odmakao u najvece, pa stao, a bolnice nema ili je daleko), ali je to danas izuzetno retko.ne znam kako je u hjustonu.inace sam protiv abortusa ali ZA pravo na abortus.

Edited by nasumica
Link to comment

Meni bi licno bilo jako tesko da to uradim. Ne bih. Ali shvatam da ljudi donose razne odluke u zivotu. Sa nekom vremenskom distancom mozda shvate da su pogresili ili ne. Neko mora pa to uradi. Neko ne mora pa to uradi. Neko (samo) misli da treba pa to uradi.

Link to comment

Za mene je abortus opravdansamo u slucaju ovih komplikacija koje je Nasumica pomenula. Zabranio bih abortus u slucaju da zena nosi zdravo dete.

Link to comment

Sto sam ja mislio da si ti normalan covek?Znao sam ja da se iza navijacluka mora valjati nesto naopako a hteo da budem otvoren i dobronameran... ne vredi. Stop padu represije nad navijacima!Znas kako hriscanski ludaci kazu da oni koji nisu Pro-Life su za abortus? E, nisu. Oni su za izbor zene da radi sta smatra da treba. Mrlja sperme koja pliva u stomaku nije covek,zivot...Ja sam za to da se abortus legalizuje i da se slobodno moze izvrsiti dok plod ne napuni 25 godina.

Edited by Mp40
Link to comment
Sto sam ja mislio da si ti normalan covek?
Nemam pojma. Neko te dezinformisao :P Ni sam sebe ne smatram za normalnog :)
Znao sam ja da se iza navijacluka mora valjati nesto naopako a hteo da budem otvoren i dobronameran... ne vredi. Stop padu represije nad navijacima!
Nikad nisam imao nikakve veze sa navijaclukom, i uglavnom podrzavam represiju nad bandom olosa koja sebe naziva navijaci
Znas kako hriscanski ludaci kazu da oni koji nisu Pro-Life su za abortus? E, nisu. Oni su za izbor zene da radi sta smatra da treba. Mrlja sperme koja pliva u stomaku nije covek,zivot...Ja sam za to da se abortus legalizuje i da se slobodno moze izvrsiti dok plod ne napuni 25 godina.
Mrlja sperme koja pliva u stomaku jeste zivot. I toj deci treba da bude dozvoljeno da se rode.
Link to comment

Dozvolice joj ili nece majka u cijem stomaku ljigava mrlja pliva. Ne drzava, crkva ili vodja navijaca. Zasto se ti sto brinu za fetuse ne brinu za iste i nakon sto napuste kevu? Gde su onda da plate hranu, odecu, skolovanje, obezbede dostojanstven zivot? Drugo, super mi je kako je ista ekipa protiv abortusa a za smrtnu kaznu.

Link to comment

Nisam pročitala ceo topik, pa se izvinjavam unapred ako je ponavljanje, ali moram pitam Deliju:U svakom slučaju si protiv abortusa (osim bolesti ploda kako si napomenuo)? A šta ako je na primer žena silovana i ne želi dete sa svojim napasnikom?I ovo je ekstremna varijanta, dovoljno bi bilo samo da ne želi dete...

Link to comment
Nisam pročitala ceo topik, pa se izvinjavam unapred ako je ponavljanje, ali moram pitam Deliju:U svakom slučaju si protiv abortusa (osim bolesti ploda kako si napomenuo)? A šta ako je na primer žena silovana i ne želi dete sa svojim napasnikom?I ovo je ekstremna varijanta, dovoljno bi bilo samo da ne želi dete...
Sve je to, djete moje, deo bozijeg plana da na svijet dodje jos jedan zivot. Jedan bogoliki momcic tesne guze i rumenih obraza!A drugo, da se nije tako obukla i iskala, ne bi je svetosavac ni silovao!
Link to comment
Nisam pročitala ceo topik, pa se izvinjavam unapred ako je ponavljanje, ali moram pitam Deliju:U svakom slučaju si protiv abortusa (osim bolesti ploda kako si napomenuo)? A šta ako je na primer žena silovana i ne želi dete sa svojim napasnikom?I ovo je ekstremna varijanta, dovoljno bi bilo samo da ne želi dete...
Recimo da bi i tako nesto moglo da se podvede pod poremecaje, ali sam protiv toga da neka balavica koja se jebala, pa je malo trudna moze iz cistog besa da odbaci svoje dete kao da se nista nije desilo. Ako ne zeli dete neka ga ne pravi, a ako ga napravi neka ga odgaja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...