Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

Mozda zato sto pravo na zivot ne obuhvata pravo deteta da se rodi niti pravo neozivljenog fetusa na zivot.Tu se gleda pravo na izbor zene, koja je trudna, i pravo na planiranje porodice, koji su mnogo vazniji od necega sto bi toj zeni moglo da upropasti zivot.A kasnije i tom detetu.
Pravo na abortus je jako slozeno pitanje. Mozemo prelomiti preko kolena "ne sme" ili "naravno da sme" - ni u jednom slucaju nismo u pravu.edit: bold: pitaj bilo koje bivse dete iz rasturene ili siromasne porodice da li bi radije bio ziv takav kakav je ili bi zeleo da se nije rodio - dobices isti odgovor - svako voli da zivi. E, mnogi ne dobiju tu sansu zato sto im keva i cale "planiraju" porodicu bez trunke svesti o tome sta znaci dobiti (i izgubiti) sansu za zivot. Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ti si izgleda zaboravio kako izgleda balkansko blato.Kazi mi ti koja prava imaju sem pravo glasa i pravo na abortus?
Ne znam... sva prava kao i muškarci? (Možda ne dolazimo iz istog blata, doduše).
... zato sto im keva i cale "planiraju" porodicu ...
Ne razumem zašto je planiranje porodice problem (valjda je obratno problem)?
Link to comment

sumnjam da je moguce iz sadasnje civilizacijske pozicije stici u neku u kojoj zene nece imati pravo na abortus. prema tome, ova rasprava (ovakva kakva je) je stilska vjezba, kao i sve slicne o pravima sto rodjenih sto nerodjenih

Link to comment
Ne znam... sva prava kao i muškarci? (Možda ne dolazimo iz istog blata, doduše).Ne razumem zašto je planiranje porodice problem (valjda je obratno problem)?
Planiranje porodice ima veze sa kontracepcijom. Sa abortusom malo teze - osim ako nismo u stoprocentnom potrosackom duhu gde je i deciji (ljudski) zivot proizvod koji nam u nekim situacijama treba a u drugim ne.
Link to comment
stvarno? ne znah.
Nešto mi je teško da poverujem.
the end
Kako hoćeš. Odakle ja dolazim, žene su imale karijere podjednako kao muškarci, mnogo više nego što je to slučaj npr. ovde gde sad živim.
Planiranje porodice ima veze sa kontracepcijom. Sa abortusom malo teze - osim ako nismo u stoprocentnom potrosackom duhu gde je i deciji (ljudski) zivot proizvod koji nam u nekim situacijama treba a u drugim ne.
Ne abortiraju se deca, već fetusi. Ti bi trebalo da si neki kao inteligentan čovek, šta li.I ovaj put stvarno, over & out. :ph34r:
Link to comment
Ne abortiraju se deca, već fetusi. Ti bi trebalo da si neki kao inteligentan čovek, šta li.
Jbmlga, trebalo bi. Svako ko nije politicki korektan ispada neinteligentan u ocima liberalnih cistunaca - valjda je tako lakse postaviti stvari.Dete i fetus su samo reci. U ovom slucaju pravnicki termini. Zivot i njegov nastanak su konkretne stvari - zivot ne nastaje pri porodjaju, tada samo oficijelno drustveno zapocinje.
Link to comment
Kako hoćeš. Odakle ja dolazim, žene su imale karijere podjednako kao muškarci, mnogo više nego što je to slučaj npr. ovde gde sad živim.
Ti me ili ne shvatas ili pripadas ljudima koji su antiprotivni.Spominjuci balkansko blato nisam mislio na ljude iz tvog okruzenja. Da li slucajno znas koliko nepismenih ima u Srbiji? Da li su to zene ili muskarci?Nego jedan istiniti vic na temu kontracepcije:Bio sam jednom zajedno sa ocem kod nekog njegovog pacijenta. On je inace bio vise nego siromasan tako da mu je moj otac dosta pomogao oko nalazenja nekog posla. Inace sto je i za ocekivati imao je 10 dece.Pita ga moj otac :Zasto si napravio toliko dece? Sta da radim bog daje.Znas kako kad si sa zenom kad ti dodje pred kraj a ti izvuci.A doktore onda sa traktor ne mozes da me izvuces .
Link to comment
To sa kontracepcijom je 2-way street, no? Zato nemoj da skrecemo prichu na temu ko nije stavljao kurtone a ko nije hteo da ide kod ginekologa i raspita se o kontracepciji.
Teoretski, da. Prakticno, ako zena nece dete ONA mora da vodi racuna jer musko moze a i ne mora. Fact of life.
Potrudio sam se da procitam vecinu postova i nista mi nije jasno.Nekako shvatam muskarce koji su ili za ovo ili za ono, ali ne mogu da shvatim gotovo nijednu zenu(devojku).
Zasto me ovo ne cudi? Ti nisi koka nego petao. Normalno da razumes samo muskarce.
Koko moze neko da tvrdi da je vrhunac zenske slobode, raspolaganja sopstvenim telom abortus.
Evo zasto ne razumes: zato sto u tvom stomaku nece nikad da se zacne novi zivot. Otac moze da "abortira" - ako ne zeli dete jednostavno nestane. Zasto zena nema to isto pravo? Ako hocemo da se igramo ravnopravnosti ovde - OK, vazi. Neka se zabrani abortus. Ali istim zakonskim slovom da se otac deteta obaveze na brigu o detetu. Jednu noc mati budna - jednu noc on. Jednu pelenu mati promeni - jednu on. Jedan obrok mati podoji - drugi je flasica. Ukoliko otac odbije ovakvo blagostanje (jer biti majka/a sada i otac/ je nesto najlepse na svetu, rigt? ) da ga se izopsti iz drustva na isti nacin na koji se izopsti zena, kada odbije da bude majka.
Link to comment
Teoretski, da. Prakticno, ako zena nece dete ONA mora da vodi racuna jer musko moze a i ne mora. Fact of life.Zasto me ovo ne cudi? Ti nisi koka nego petao. Normalno da razumes samo muskarce.Evo zasto ne razumes: zato sto u tvom stomaku nece nikad da se zacne novi zivot. Otac moze da "abortira" - ako ne zeli dete jednostavno nestane. Zasto zena nema to isto pravo? Ako hocemo da se igramo ravnopravnosti ovde - OK, vazi. Neka se zabrani abortus. Ali istim zakonskim slovom da se otac deteta obaveze na brigu o detetu. Jednu noc mati budna - jednu noc on. Jednu pelenu mati promeni - jednu on. Jedan obrok mati podoji - drugi je flasica. Ukoliko otac odbije ovakvo blagostanje (jer biti majka/a sada i otac/ je nesto najlepse na svetu, rigt? ) da ga se izopsti iz drustva na isti nacin na koji se izopsti zena, kada odbije da bude majka.
Nije mi jasno zasto mrzis toliko muskarce!O podizanju dece javi se kada ih budes imala objasnicu ti sve.Da li vi feministkinje iz Srbije znate zaista da se borite za prava zena, ili se to svodi samo na pravo za aborus.Abortus je sam posledica obespravljenosti zena. Podjimo od najdrasticnijeg slucaja silovanja.Kazemo da je to sporadicna pojava. Ne to nije tacno. Broj neprijavljenih silovanja je katastrofalno veliki.Zasto se silovanje ne prijavljue? Zrtve prolaze kasnije kroz jos veci pakao, a cseto i bivaju odbacene od sredine u kojoj zive.... Koja su prava tih zena? Nazalost samo pravo na abortus...... Edited by slepa_koka
Link to comment
Nije mi jasno zasto mrzis toliko muskarce!
Ako shvatas da mrzim muskarce to znaci da si se prepoznao u opisanoj grupi. Ne znam da li si od onih sto citaju novine dok zenka crkava od posla ili od onih sto ubodu pa odu. Bilo kako bilo, znam za sigurno da postoje muskarci koji se ne osecaju pogodjenim onime sto pisem i to je zato sto znaju da ne pisem o njima.
O podizanju dece javi se kada ih budes imala objasnicu ti sve.
Imala koga ili sta?(Pre nego sto napravis jos vecu kokosku od sebe, prosetaj malo po forumu da se informises...)
Link to comment
Izvini prijatelju, ovo je jednosmerna ulica sa dve trake gde na početku muškarac i žena žele seks a na kraju ispadne trudnoća. Ne znam kako je u USA ali ovde, najveći broj pobačaja ima priču koja teče otprilike tako da se mužu priseksilo a neprijatno mu je sa prezervativom. S druge strane, valja ugoditi mužu a postoje raznorazni razlozi za ne ići kod ginekologa sa posledicom nekorišćenja sredstava za kontracepciju.
Postoje? Stvarno? Koji su to razlozi? Skupoca? Ja sam prvu mlados' proveo u SFRJ gde nije bilo nikakve participacije za odlazak kod lekara i za svo to vreme (dve i po decenije) sam sreo jednu jedinu devojku koja je konstantno koristila kontracepciju. Bilo ih je josh 3-4 koje su koristile kontracepciju kad nadju dechka pa dok im se veza ne stabilishe, a onda je to odjednom postajala njegova obaveza.
Link to comment
E. desilo se i to. Bill Maher, koji na HBO vodi Politically Incorrect je imao tu chast da ga tuzhi bivsha devojka jer ju je zavlachio obecanjima o kucici u cvecu i sl. :lol:
o nebesa.god bless america :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...