Jump to content
IGNORED

stednja


nexus13

Recommended Posts

Ne razumem. Ima tri hiljade evra, proda ih i dobije dinare. Sve da evro i ne raste, on ne može više za te dinare da kupi 3000 evra. A ako evro još poraste, onda može još manje da ih kupi.

Link to comment
Ne razumem. Ima tri hiljade evra, proda ih i dobije dinare. Sve da evro i ne raste, on ne može više za te dinare da kupi 3000 evra. A ako evro još poraste, onda može još manje da ih kupi.
i na kraju i ne brine o štednji, jer evra više nema :lol: Edited by Lezilebovich
Link to comment
Koju banku preporucujete za stednju,nije bas velika suma u pitanju(3000e)?
Ako izuzmemo kamatu ako faktor, ne bih recimo stavio novac u Agrobanku koja je pod prinudnom upravom, ostalo mi je sve ok.Treba voditi računa da sve više banaka u slučaju podizanja oročenja pre isteka roka traži pismeni zahtev uz navođenje razloga podizanja koji se mora potkrepiti (npr. ako kažete za lečenje traže profakturu bolnice). Verujem da se većina zahteva rešava pozitivno, ali ipak nije zgoreg pročitati ugovor.Ekstremni slučaj za koji sam čuo je da Hypo naplaćuje neki penal u slučaju prekida oročenja, dakle umanjuje glavnicu.
Link to comment
Poceli su da nemaju evre u menjacnicama.
U bankama još imaju™, ali je kurs, 1 fantazija (118,64)... Ali mi se i to čini ok, spram toga šta može biti u utorak-sredu, ako se Boris I ne oglasi ubrzo...Ne, nemam info, samo nagađam, prema dosadašnjem slobodnom padu... Cenim da će ga par na par dana prikočiti imenvanje novog mandatara... Edited by radisa
Link to comment

Pre neki dan sam video ovo pa mi se ucinilo primamljivo?KlikJel ima neke veze sto je grcka banka,grcka krizva ovo-ono?Koliko bih ja dobio para nakon tih 6 meseci kad mi odbiju porez i tako to?Koja je razlika izmedju NKS i EKS? :blush:

Link to comment
Pre neki dan sam video ovo pa mi se ucinilo primamljivo?KlikJel ima neke veze sto je grcka banka,grcka krizva ovo-ono?Koliko bih ja dobio para nakon tih 6 meseci kad mi odbiju porez i tako to?Koja je razlika izmedju NKS i EKS? :blush:
Trebalo bi da ti je porez već obračunat u tih 6.01%...NKS je ono što banka obračunava, a EKS je ono što ti dobiješ kad se odbiju/dodaju svi troškovi... I kod depozita i kod kredita...Dobićeš manje ili jednako sa x*0.0601/2... Pretpostavljam da je 6.01% godišnja stopa, a ti si oročio na 6 meseci... Mali zajeb je što tamo na sajtu dovode u zabludu, jer ne pišu na koji period se odnosi kamatna stopa...
Link to comment
Moracu da se prosetam do neke njihove poslovnice da se detaljno raspitam,ne volem te zackoljice i sitna slova u ugovoru. <_<
Oni su rekorder po sitnim slovima u ugovoru... Jedno vreme su imali stambeni kredit sa najpovoljniom kamatom u Srbiji, uz malu začkoljicu... Da si svake godine dužan da platiš 2% od ostatka duga, u jednom cugu... Najjajarskiji ugovor ikad...Zato, pažljivo sa njima...
Link to comment
U bankama još imaju™, ali je kurs, 1 fantazija (118,64)... Ali mi se i to čini ok, spram toga šta može biti u utorak-sredu, ako se Boris I ne oglasi ubrzo...Ne, nemam info, samo nagađam, prema dosadašnjem slobodnom padu... Cenim da će ga par na par dana prikočiti imenvanje novog mandatara...
narodna banka je nezavisna finansijska institucija i trebalo bi da radi i bez vlade.trebalo bi....
Link to comment
narodna banka je nezavisna finansijska institucija i trebalo bi da radi i bez vlade.trebalo bi....
Ne mislim da vlada nešto ovde explicitno utiče, nego da neizvesnost ko će biti novi Mirko i kako će se deliti kolač, koje će biti smernice vlade, znatno utiče na stabilnost tržišta... Zato svi beže u €, ko god ima para...A da NBS neće da brani kurs, to je valjda već jasno... Edited by radisa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...