Jump to content
IGNORED

stednja


nexus13

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Gledam i ne mogu da nadjem temu o osiguranjima, a zakleo bih se da sam je negde video, pa da probam ovde, jer mi se cini da osiguranje i jeste neka vrsta stednje.

 

Imam ovog drugara iz srednje koji me vec neko vreme juri da uplatim zivotno osiguranje za mene i gospodju u Djeneraliju. Malo sam nesto citao o tome, i ne deluje mi tako strasno, finansijski mogu da izdrzim (nadam se), ali se malo plasim da li mogu nekako da me zeznu, kad istekne taj period, ili se, god forbid, nesto dogodi.

 

Ima li neko bilo kakva iskustva sa zivotnim osiguranjem? Sve u okruzenju koje pitam, ne pada im na pamet to da rade, jer su nepoverljivi.

 

Sta bi se desilo sa mojom polisom i premijom da npr. osiguravajuce drustvo bankrotira ili nesto slicno se dogodi?

Link to comment

Meni je osiguranje ok, al mi smo takav narod pa se zbog paganstva i sujeverja to nije baš primilo. Kad istekne period ne mogu da te zeznu, a ako se nešto dogodi ranije...dobro pročitaj sitna slova pre potpisivanja.

Osig. kuća je osigurana kod druge osig. kuće, reosigurana.

Link to comment

Mene zapravo najvise brine taj odnos filijala u Srbiji i centrala osiguravajuce kuce. Sta moze da se dogodi ako, na primer, rese da zatvore filijalu u Srbiji? Onda osiguranike preuzima neka druga kuca ili...?

Link to comment
 

Meni je osiguranje ok, al mi smo takav narod pa se zbog paganstva i sujeverja to nije baš primilo. Kad istekne period ne mogu da te zeznu, a ako se nešto dogodi ranije...dobro pročitaj sitna slova pre potpisivanja.

ih, raste tržište životnog oko 15% godišnje.
 
 

Mene zapravo najvise brine taj odnos filijala u Srbiji i centrala osiguravajuce kuce. Sta moze da se dogodi ako, na primer, rese da zatvore filijalu u Srbiji? Onda osiguranike preuzima neka druga kuca ili...?

ovo. recimo kada je met life odlučio da izađe iz srbije, portfelj je preuzeo wiener. nisam tačno siguran koji je sistem, ali mislim da ti je polisa sigurna. pitaj prodava u svakom slučaju.

Edited by Ravanelli
Link to comment

ja sam se pre dve god životno osigurala u dunavu na 25 god.

ne znam kako je kod drugih kuća, al za slučaj moje smrti pre isteka ovog perioda, sumu će naslediti moja ćerka te je ovo osiguranje i neki vid testamenta, što je odlična stvar, da ne ispadne da sam za života odvajala od usta badava.

imal ko kakvih iskustava sa dunavom uopšte?

Link to comment

jutros čujem na RTS.

na pola uva jer se ne razumem preterano u materiju a i zbog drugog.

čovek iz šapca priča da je opština izdala obveznice na po 10000 RSD na koje se daje kamata od 6%, da su vezane za € a da su paredobijene za njih predviđene za kapitalne investicije u opštini. pomenuo je bazen. da lje, da je ta kamata na obveznice oslobođena poreza.

ne razumem. ne samo postupak štednje nego i isplativost zaduživanja opština. znamo da su opštine uglavnom u buli.

Link to comment

Mislim da ima porez. Druga stvar je koliko neko veruje opštini Šabac koja kaže da će ti dati 6 posto kamate vezane za evro. Ja sam ubeđen da opština može da se zaduži po manjoj stopi.

Link to comment
  • 1 year later...

Da vaskrsnem ovu temu, možda i nastavi život...

 

Gledam kamate na oročenu deviznu štednju ovih dana, 0.6-0.8% godišnje za oročavanje na 12 meseci, valjda samo Rusi i Komercijalna oko 1-1.1%. Banke propadaju? Nemaju gde da obrću kapital, niko više neće kredit? Stiže nam švajcarski fazon sa negativnim kamatama? Nisam pratio kretanje kamatnih stopa dosta dugo, možbiti da je već ispričano i prepričano...

Link to comment

Bio članak u novinama, digao se malo bio hajp, šatro će početi da naplaćuju ležarinu. Nema narod pare, niko neće da se zadužuje, a njima slabo pada na pamet da spuste kamate.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...