Jump to content
IGNORED

stednja


nexus13

Recommended Posts

Meni je bolje pitanje u ovom trenutku- ako bi htela, da li bi imala cime?
I drugo, i ako ima čime, da li guverner smatra da je to neophodno?Ja mislim da ima čime, ali da smatra da nema potrebe i da bi se previše para spucalo, bez nekog dugoročnog efekta...To što će ovo da ugrobari građane, to već nije njegova briga... :(
Link to comment
I drugo, i ako ima čime, da li guverner smatra da je to neophodno?Ja mislim da ima čime, ali da smatra da nema potrebe i da bi se previše para spucalo, bez nekog dugoročnog efekta...To što će ovo da ugrobari građane, to već nije njegova briga... :(
Ja sam ovde vec pominjao da mu ono obaranje evra sa 107 na 100 prosle godine ic nije trebalo, ali je tada, jelte, odluceno da je to dugorocno korisno <_< Ako ima cime da ga brani, bice da je vec odluceno dokle ce da ga puste, verovatno do nekih 120, pa onda malo zatisja... Edited by placenik
Link to comment
WTF??? :mellow: Da bi zaradio na tu foru, mora malo i da pada...
Ma kako god. Nemaju sve menjačnice isti kurs, a sa mnogima se za taj iznos možete i pogađati za visinu. U svakom slučaju se može namaći više nego kamatom na štednju.Dalje, uz praćenje dnevnih promena kursa dinara prema evru (ostavljeno je ovde par linkova), može se oceniti da li će sutrašnji kurs ići gore ili dole.A neke menjačnice rade i posle 17h.Ovo što sam pisao nije bio savet nego predlog, za one koji imaju kad da se zezaju na taj način. Neki koje znam rade tako.
Link to comment
Koju banku preporucujete za stednju,nije bas velika suma u pitanju(3000e)?
trenutno najbolje kamate od vecih imena ima societe. mislim da je na 3 meseca 4.5%, da imas malo vise para dali bi ti i 4.75%. poredjenja radi kombank je na 3%.ima i bolji od sogea, cini mi se da grci opet divljaju sa kamatama, alpha bank na primer. ko oce da se kocka, sasvim dobar izbor.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sad kad smo izgubili nezavisnu NBS postavljam sam sebi pitanje kako se ne opeći u novim okolnostima. Skoro sam overio štednju na još jednu godinu kod jedne od banaka uz pristojnu kamatu ali imajući u vidu aktuelna dešavanja, vrlo sam blizu odluke da sve povučem. Gledam pre par dana ono debelo škembe koje se odaziva na Palma, kako kaže da on kao privrednik zna da je neisplativo da se zadužujemo (Srbija) po nekim visokim kamatama kad imamo onoliko love u rezervama, da smo bogati, a da nam stan prokišnjava. Pretpostavljam da će ova ekipa na vlasti učiniti sve da se u najskorije vreme pokažu kao spasitelji, da ćemo vrlo brzo imati privid boljeg standarda, dakle kurs dole (inflacija gore ali to se ne računa), da će se davati šakom i kapom penzosima, JP-ima, da će se pokrenuti investicije. Nemam nekakve velike dileme da će za početak malo, a onda sve više, grebati po deviznim rezervama i posle nekog vremena ćao-ćao i "Dođi kroz x god da ti isplatimo štednju". Nisam paranoid, ali sam pesimista pa tako nekako procenjujem

Link to comment
Sad kad smo izgubili nezavisnu NBS postavljam sam sebi pitanje kako se ne opeći u novim okolnostima. Skoro sam overio štednju na još jednu godinu kod jedne od banaka uz pristojnu kamatu ali imajući u vidu aktuelna dešavanja, vrlo sam blizu odluke da sve povučem. Gledam pre par dana ono debelo škembe koje se odaziva na Palma, kako kaže da on kao privrednik zna da je neisplativo da se zadužujemo (Srbija) po nekim visokim kamatama kad imamo onoliko love u rezervama, da smo bogati, a da nam stan prokišnjava. Pretpostavljam da će ova ekipa na vlasti učiniti sve da se u najskorije vreme pokažu kao spasitelji, da ćemo vrlo brzo imati privid boljeg standarda, dakle kurs dole (inflacija gore ali to se ne računa), da će se davati šakom i kapom penzosima, JP-ima, da će se pokrenuti investicije. Nemam nekakve velike dileme da će za početak malo, a onda sve više, grebati po deviznim rezervama i posle nekog vremena ćao-ćao i "Dođi kroz x god da ti isplatimo štednju". Nisam paranoid, ali sam pesimista pa tako nekako procenjujem
stvarno, šta da se radi? ja imam neku malu crkavicu. valjda neće da padne plafon do oktobra/novembra.
Link to comment
  • 1 month later...
U Zakonu o porezu na dohodak građana menja se poreska stopa za dohodak od kapitala i kapitalnu dobit sa 10% na 15%. Ovo bi bilo dobro kada bi istovremeno smanjili namete na rad.
Jel ovo znaci da nam draga nam drzava opet skrmka od nase crkavice?
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...