Jump to content
IGNORED

stednja


nexus13

Recommended Posts

uz uobicajene saspekte (grcki luzeri, moskovska morsko prase banka i domaci propaliteti u najavi) najvece kamate za nedelju stednje ima societe - 5.09% na 3m, 5.32% na 6m i 5.5% na 12m.sta to realno znaci, da su u cabru i da jure zivu lovu po svaku cenu pa ih treba zaobici ili.... ajmo insajderi ?

Link to comment
Brate, banke u Srbiji daju zelenaske kamate. Meni bi se isplatilo da uzmem kredit u Nemackoj i te pare orocim dok vas.
ma jok, bolje uzmi kredit u srbiji pa oroci pare u nemackoj
Link to comment
Ne, ozbiljno...Ja stavim pare u neku od ovih banaka sto daju 6% na 12m, ta banka propadne/napusti srbiju/kupi je neko drugi, sta se desava sa mojim parama?
Drzava garantuje glavnicu do 50.000, bez garantovane dinamike isplate iste.
Link to comment
uz uobicajene saspekte (grcki luzeri, moskovska morsko prase banka i domaci propaliteti u najavi) najvece kamate za nedelju stednje ima societe - 5.09% na 3m, 5.32% na 6m i 5.5% na 12m.sta to realno znaci, da su u cabru i da jure zivu lovu po svaku cenu pa ih treba zaobici ili.... ajmo insajderi ?
Recimo da si u pravu. Pročitaj današnji intervju profesora sa EKOF-a Đorđa Đukića. Banke u kojima bih držao novac su nemačke, austrijske, norveške, novozelandske, australijske, holandske...Ali ako hoćeš da nemaš rizik, drži pare kući..ali tada nema kamate.
Link to comment
Recimo da si u pravu. Pročitaj današnji intervju profesora sa EKOF-a Đorđa Đukića. Banke u kojima bih držao novac su nemačke, austrijske, norveške, novozelandske, australijske, holandske...Ali ako hoćeš da nemaš rizik, drži pare kući..ali tada nema kamate.
tekst je apsolutna gomila besmislica. mos misliti, srpske stedise ce placati grcki dug.
Link to comment
moje pitanje se odnosilo na societe general i procenu njihove sigurnosti.
Ajde onda ovako. Novina objavi da si na ivici bankrota, i ti onda tužiš tu novinu jer je neodgovorna ?!!? To što ti je vrednost za zadnja tri meseca značajno opala kao nema veze?? Ako banka posluje bez problema, onda pisanje neke novine ne može da je ugrozi. Ja bih svoje pare držao podalje od Soge banke.Možda najbolje da štediš u dinarima :D . Jer kao što ovaj pametnjaković reče: "NBS ne može štampati devize pa isplatiti depozite i tako smirivati paniku ako građani krenu da povlače novac iz banka. Tu i jeste jedna od ključna razlika između dinarskog i evro sistema. " tj. ako neko potroši tvoju dinarsku štednju tu je NBS da naštampa toalet papira koliko treba...to što ništa neće vredeti nema veze
Link to comment
sad vidim da ovaj djordje djukic pise da su se EFG i alpha spojile - u sta, u EFG ili u alpha ili u nesto trece?
U EFG... Bio je plan i za Pireus i NBG (kod nas još uvek Vojvođanska), ali Pireus deoničari nisu hteli... Mada će se to desiti, verovatno, vrlo skoro...Inače, ja sam prilično siguran da većih lomova neće biti, i da je ulog siguran u bilo kojoj "normalnoj" banci...Kad budem video da glavonje iz moje™ sklanjaju pare, onda ću vam javiti, ali koliko sam video, svi svoje uloge sretno drže u banci :) Zako da, samo okrenite lovu po ovim "kartelisanim" stopama... :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...