Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

U bre Pacilla, ti ko da si cenzor a ne moderator. Daj malkice te slobode da zvrljamo o bendovima koji su i koji ce da drndaju ovde. Please :)ote name='paculla' date='Feb 29 2008, 13:02' post='176791']the kills prebaceni na muziku

Link to comment

iskopirao sto je delovalo interesantno.veliki deo je isplaniran [u organizaciji faxa] - mahom arhitektura, ali ako se ugrabi koji trenutak, videce se i nesto drugo :Dmozda cak i koncerat u subotu @webster hall :)posle za cikago, ali tamo efektivnih 2 i po - 3 dana, tako da necu imati vremena da previse istrazujem sam.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Definitivno sam u NY od 21-29. aprila 07 (ako se u medjuvremenu ne dogodi nesto gore od ove nesrece). Od koncerata - idem na Digitalism i Feist. Posle najavljeni the Kills u Washingtonu (tamo sam od 1-3. maja). Osim toga, imam pitanje: Gde moze da se oseti atmosfera iz filma: Dim (Wim Wenders). Da li postoje neki stari rock pabovi sa predistorijom? Koje je pivo najbolje i gde se kupuje?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ej drugari Nju jorkeri, treba mi pomoć!Uskoro ću opet na vašu stranu, a ne mogu da se setim gde se nalaze ova dva mesta:Prvo je pivnica Mc Corley's, naravno nisam sto posto siguran da se ovako piše. Imaju svoju proizvodnju piva, svetlo i tamno. Na naručeno pivo, uvek dobijete dve krigle (pune naravno). Lokal deluje kao starinski pab. Pun je starog oružja, puški, lukova, indijanskih perjanica, uniformi crvenih mundira, starih predmeta, novčića i slično. Sto i jedna patina. Ekipa su obično pijani, veseli studenti, frešmeni i slična omladina. Pretražio sam net, ali ništa. Menheten je u pitanju.Drugo je old fashioned hamburger. Ovakvih lokala verovatno ima više. Ovaj je delovao kao veliki ekspres restoran, čak mi se čini da je bio ok uredan. Dosta ljudi čeka u redu za slobodan sto. Gosti su mešani, japiji, turisti i ostali zaljubljenici u starinski hamburger. Služe u hamburgeru super krckavu slaninu, ko čips i milion drugih dodataka, tolko čovek ne može da razjapi vilicu (i peva ćirilicu :lol: ). Mene je tamo uputio neki polis ofiser. Takođe Menheten.

Link to comment
Ej drugari Nju jorkeri, treba mi pomoć!Uskoro ću opet na vašu stranu, a ne mogu da se setim gde se nalaze ova dva mesta:Prvo je pivnica Mc Corley's, naravno nisam sto posto siguran da se ovako piše. Imaju svoju proizvodnju piva, svetlo i tamno. Na naručeno pivo, uvek dobijete dve krigle (pune naravno). Lokal deluje kao starinski pab. Pun je starog oružja, puški, lukova, indijanskih perjanica, uniformi crvenih mundira, starih predmeta, novčića i slično. Sto i jedna patina. Ekipa su obično pijani, veseli studenti, frešmeni i slična omladina. Pretražio sam net, ali ništa. Menheten je u pitanju.
sigurno mislis na mcsorley'sedit: ako vec tamo ides, caracas arepa bar, na sedmoj ulici izmedju 1. i a. avenije i kafa na cosku 7. i 1. (ne znam kako se zove mesto, u 7. ulici sa juzne strane) su dobra kombinacija za veceru. Edited by paculla
Link to comment
  • 9 months later...

prvi put probah njujorsko skijanje. krenuli smo ka hunter mtn. ali nam javise da je guzva, pa zavrsih na belleayre, porodicno skijaliste na catskill planinama. planina i nije nesto previse lepa, dosta niska, vise lici na bregove nego na pravu planinu. ja sam navikla da je put do ski centra opasan po zivot, pa sam se skroz razocarala kad smo stigli po prilicno sirokom putu, bez serpentina, cak i bez pravog uspona. kao da nismo ni dosli na skijanje...... nedostak spektakularnih planinskih prizora je nadoknadjen super napravljenim stazama. ima ih oko 40-50, vecina srednje tezine i oko 10ak laksih staza (kao sto rekoh, belleayre se smatra porodicnim ski centrom). srednje i lake staze su pristojno dugacke, vijugave kroz sumu i skoro skroz prazne (bila je nedelja i suncano, toplo vreme). bilo je puno ljudi na liftovima, ali su staze odvojene (teske i srednje staze se u donjem delu ne spustaju isto kao lake). sneg je bio super, svez, padao je nekoliko dana ranije, tako da nije bilo potrebe da se pravi sneg. zicare (dvosedi i cetvorosedi) su dosta spore pa se malo smoris do gore, ali red nije veliki. za rucak se moze pojesti ili cizburger ili cili, nema nista drugo. ja sam isla na jedan dan. sa menhetna je na granici da se ne isplati, ali se ipak isplatilo. sat do crotona vozom i jos 2 sata kolima. hoteli, pardon resorti u tom kraju su nevidjeni krs. skroz izgledaju kao iz filmova kad neko mazne milion dolara pa putuje po americi, spava u drvenim motelima sa flekama po zidu a pare drzi u ventilaciji. ski pas je bio $23, iznajmljivanje skija $33. super cena za jedan dan skijanja. IMG_2502.jpgIMG_2507.jpgIMG_2508.jpgIMG_2503.jpgIMG_2511.jpg

Edited by paculla
Link to comment
  • 2 months later...

ovi amerikanci nisu normalni, sad i studentariji daju vize na tri godine. iako debelo zavidim, obecala sam da cu naci tipsove. posto su moja njujorska iskustva dosta bajata, pomoc potrebna.- second-hand knjizare, menhetn, bruklin- striparnice, isto odredistesecam se strand books da mi je bila omiljena, ali ko zna da li jos postoji.

Link to comment
secam se strand books da mi je bila omiljena, ali ko zna da li jos postoji.
http://www.strandbooks.com/Our main store is located at the corner of 12th Street and Broadway.HOURSMonday-Saturday 9:30 AM-10:30 PMRare Book Room Closes Daily at 6:20 PMSunday 11:00 AM-10:30 PM828 Broadway(at 12th St.)New York, NY 10003-4805212.473.1452212.473.2591 fax
Link to comment

ima jedna super radnja na upper west side sa knjigama, manji je izbor nego kod stranda, ali je i guzva manja. ne mogu se setiti kako se zove, ali znam da je na broadway od prilike izmedju 80. i 82. ulice.u east villageu, kad se krene od 8. ulice prema 9. po 3. aveniji, i skrene u jednu kosu ulicu pre devete (gde sam vodila 4 forumasa iz dva puta na tibetansku hranu), ima takodje kul knjizara, sa lepom ponudom starih knjiga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...