Jump to content
IGNORED

Njujork for beginners


Khalid al-Muwalid

Recommended Posts

ovo je bas interesantno. prosecan turista potrosi $600. nije bas mnogo....
Nije mnogo za dan ili za nedelju? Pa fine su to pare, kako god da je. Hotel Sheraton Manhattan je bio 250US$ (kad sam tamo bio), danas je to isto 520US$ (nisam bio).Hong Kong (otprilike kao lokacija povrsine Washington DC) je imao 28 miliona turista u 2007. I naplatio 16.8 bil US$.Mahom Kinezi ali nije za isterati ih.
Link to comment
  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paculla

    43

  • fonTelefon

    26

  • kobac

    24

  • jms_uk

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

za dan bi bilo previse skupo. nemamo podatak koliko prosecno ostane turista u nyc, ali uzevsi da ima dosta inostranih turista, mogli bismo da nagadjamo da je oko 3-4 dana. za jedan boravak u nyc, 600 dolara nije mnogo. 3 dana pristojnog hotela je toliko. ove jeseni je bila navala evropskih soping turista.......

Link to comment
ove jeseni je bila navala evropskih soping turista.......
a od njih najvise onih iz uk, za koje je soping u usa poput raja u smislu kupovne moci. utoliko me vise cudi cifra od samo $600 po glavi. mozda su obuhvatili samo direktno merljive prihode od turizma (smestaj), dok ostale tipa vanpansionska potrosnja nisu.
Link to comment
a od njih najvise onih iz uk, za koje je soping u usa poput raja u smislu kupovne moci. utoliko me vise cudi cifra od samo $600 po glavi. mozda su obuhvatili samo direktno merljive prihode od turizma (smestaj), dok ostale tipa vanpansionska potrosnja nisu.
to dok nije funta opala :(nadam se da ce malo da ojaca opet do marta :P
Link to comment
to dok nije funta opala :(nadam se da ce malo da ojaca opet do marta :P
cak i uz slabu funtu se isplati. iz mog iskustva, cene za odecu i elektroniku su u usa jeftinije nego u nemackoj ili holandiji cak i sa 1:1 kursom.
Link to comment

Malo $600 ljudi! Ja skoro pa toliko ostavih samo u Sephori :unsure: Dodushe, kupovah za zena komada 4 tako da se isplatilo :D Wub za Njucu, eto nas nazad cim otopli (javljam unapred ne brinite i spremajte kauceve) :naughty:

Link to comment

Mene zanimaju Bronx i Harlem! Da li tamo crnci jedu zivu decu, kao sto hip-hop industrija predstavlja, ili je drugaciji fazon? Ako moze malo detaljniji odgovor.

Link to comment
Mene zanimaju Bronx i Harlem! Da li tamo crnci jedu zivu decu, kao sto hip-hop industrija predstavlja, ili je drugaciji fazon? Ako moze malo detaljniji odgovor.
Tamo kad vide nocu peske belca ili je izgubljeni Poljak za kavanje ili je iz Munzea. Preporucujem ti da nabacis neku kajlu oko vrata da te raspoznaju. The Bronx je prilicno dosadan osim ako ne volis zoloski vrt i Tonya Montana.
Link to comment
Tamo kad vide nocu peske belca ili je izgubljeni Poljak za kavanje ili je iz Munzea. Preporucujem ti da nabacis neku kajlu oko vrata da te raspoznaju. The Bronx je prilicno dosadan osim ako ne volis zoloski vrt i Tonya Montana.
Ironija? Ozbilno, jel moze neko detaljnije da opise Bronx i Harlem?
Link to comment
Ironija. :blink: Pitaj Kobca on jos nije bio tamo. Sindrom Menhecana.
a sta cu u bronksu?da gledam bedu kao turista? nema nista trulije od toga <_< cim bude bilo kakva svirka ili izlozba koja me zanima...ili cim me neko od poznanika koji tamo zive pozove u goste.. otici cu.u harlemu sam bio. na dzezu, na soulu, i na dobroj klopi.centralni harlem.. oko 125 i lennox-a je totalno cist i bezbedan...crnci naravno nikog ne ujedaju... imam dvoje poznanika koji zive u bronksu...i kazu jebga.. nema nista.. ruzno je. bronks je inace prilicno masovnonastanjen imigrantima iz istocne evrope.
Link to comment

cesto menjam voz u harlemu, na 125. ulici i predjem od park do leksington avenije i obrnuto (istocni harlem, koji bi trebalo da bude opasniji). osim priljavstine i siromastva, nisam se osecala previse nebezbedno. nisam nikad isla nocu, ali nije bilo ni potrebe. kad god sam tamo, vidim puno policije, a to ipak znaci da nije bas skroz bezbrizno. na stanicama (i podzemna i vozna) uvek bar 2-3 uniformisana policajca. narocito je upadljivo na stanici gde staje metro north. neki se motaju po peronima, neki dole oko stepenica. to je verovatno deo akcije da se poveca bezbednost u harlemu, da bi se juzniji delovi menhetna rasirili na sever. iz tog voza 'metro north - harlem line' moze se videti natpis: dear columbia u, the west harlem community knows how to share, why don't you? kolumbija zeli da seprosiri na harlem (cini mi se da su kupili neku zemlju) ali postoje grupacije koje su protiv tog plana. izmedju ostalog, kolumbija pokusava da od drzave dobije pravo da prisili vlasnike da im prodaju zemlju (kao kad drzava ili vogoni grade autoput). to je malo osetljiva tema, posto je kolumbija privatna organizacija. postoje razne grupacije koje se bore protiv prosirenja. jos jedan razlog je sto bi dolazak kolumbije sigurno podigao cene nekretnina i promenio demografiju u kraju. to obicno dovodi do selidbe siromasnijih prema severu, a oni to ne zele. u bronksu nisam bila osim par puta u kolima i izgleda kao novi beograd, samo sto su sve zgrade braon, pa je tmurnije. nije mi jasno sto nisu mogli makar malo boje da promene..... valjda je jeftinije ovako graditi.....

Edited by paculla
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...