Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

2 minutes ago, Djuro said:

ima li neko iskustva sa opremanjem kucne teretane?

gde gledati, gde kupovati?

 

Polovno.Mozes silu naci jer ljudi kupe,predomisle se i prodaju u pola cene.Tako sam ja opremio za oko 500e komplet za ono sto mi treba.Onda jeftino radnje ,Decathlon …koju vec imas gde si .

Link to comment

reci mi koliko je bitan precnik sipke? vidim da ih ima raznih.

30 mm je ok za nas amatere, pretpostavljam?

 

edit: koliko duga sipka treba da bude za cucanj, mrtvo i bench?

Edited by Djuro
Link to comment
2 hours ago, Djuro said:

reci mi koliko je bitan precnik sipke? vidim da ih ima raznih.

30 mm je ok za nas amatere, pretpostavljam?

 

edit: koliko duga sipka treba da bude za cucanj, mrtvo i bench?

U principu imaš te od 30mm i olimpijske koje su takođe oko 30mm tamo gde se hvata i 50mm na krajevima. Druge prečnike ne bih uzimao jer je teže naći tegove. Dužina oko 1.5m do 2m ti je OK za sve vežbe, olimpijske mislim da su 2.5m. Vidi koji tegovi su dostupniji, da li 30mm ili 50mm, koliko mesta imaš pošto je olimpijska gabaritnija i ako planiraš i rack kolika je njegova širina zbog dužine šipke. Ako ti to ništa ne igra ulogu onda bih na tvom mestu uzeo olimpijsku, ipak je nekako bolji osećaj ali za nas amatere su i ove obične od 30mm sasvim ok. 

 

Za mrtvo ti preporučujem trap bar, dosta je bezbedniji od obične šipke. 

Edited by Heaviside
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Planiram rack i jednu klupu ispod.

dostupniji su tegovi od 30mm, zato pitam da li je to ok.

nemam bas neograniceni prostor, tako da bi kraca sipka bila bolja…

trap bar bi bio strava ali nema sanse, samo za njega mi treba dupli prostor.

Link to comment

U suštini velika šipka ti nije ni potrebna

Čak štaviše bolje sve vežbe raditi sa kraćim odnosno bučicama 

Još ako nemaš mesta,početnik, treba ti asistencija za bench ...ovako je lakše i manje su šanse da dođe do povreda ili da nepravilno radiš neku vežbu i

više mišića je uključeno u pokret 

Link to comment

Kod malo većih težina bućice postaju teške za hendlovanje i nepraktične. U kućnoj izvedbi sa šipkicama na koje se kače tegovi je manje više nemoguće da namontiraš recimo 100 kila, a čovek hoće da radi mrtvo i čučanj.  That being said, ja benč radim samo kosi sa bućicama, ali u teretani sa profi bućicama fiskne težine. 

Edited by Heaviside
Link to comment
12 hours ago, Djuro said:

Planiram rack i jednu klupu ispod.

dostupniji su tegovi od 30mm, zato pitam da li je to ok.

nemam bas neograniceni prostor, tako da bi kraca sipka bila bolja…

trap bar bi bio strava ali nema sanse, samo za njega mi treba dupli prostor.

Uzmes daske neke za podlogu ako su ti tegovi niski.

Ja sam se koncetrisao na Kettlebell,postolje za zgibove,Elipsasti trenazer i dva m2 strunjace za yogu i Tursko ustajanje.Nekako mi neprakticno bilo da skupljam 100kg tegova za mrtvo,a cucanj sa dva kettlebella od 20 kg je vec sasvim solidan 

Edited by askeladden
Link to comment

Moje neko iskustvo kaze da su ti tegovi za 30mm dostupniji za široku kućnu upotrebu. Valjda one olimpijske pokupe teretane, šta li. Najčešće su te 30mm šipke 10kg, a ne 20kg, ali to nije neka nepremostiva razlika.

 

edit: e i obrati pažnju na osigurače za šipku, te tanke umeju da imaju zavrtanj-osigurač na krajevima, a on jezivo smara, po minut moraš da ga vrtiš za montiranje/skidanje. Ako možeš bez toga, ako ne nadji alternativne osigurače, neće te mrzeti da povećavaš kilažu :) 

 

I dodatna stvar - za 30mm postoje i male šipke za bućke, pa za možeš iste tegove da koristiš, bar 2.5kg ili 5kg

Edited by goofs
  • Hvala 1
Link to comment
43 minutes ago, askeladden said:

Uzmes daske neke za podlogu ako su ti tegovi niski.

Ja sam se koncetrisao na Kettlebell,postolje za zgibove,Elipsasti trenazer i dva m2 strunjace za yogu i Tursko ustajanje.Nekako mi neprakticno bilo da skupljam 100kg tegova za mrtvo,a cucanj sa dva kettlebella od 20 kg je vec sasvim solidan 


ovo su prakticni saveti, hvala.

Link to comment

Posto nisam bila spremna za krav maga jer me ubise od batina poslednji put, kardio mi katastrofa bio, zadnjih deset dana sam isla na cas koji se naziva krav maga bag (boks, kik boks udaranje u dzak al isto i preskaces konopac, bacas medicinku u visinu dok radis trbusnjake, sklekovi, spajdermen sklekovi).....anyway, za 10 dana svaki dan toga zategla se kao konj, mogu 15 muskih sklekova x3, 15 zgibova... Jedem vise, ista kilaza na zalost. Ubih se od jaja i slanine. Telo trazi.  

 

A da, i ne pijem vise, isto telo trazi. Sad jos samo cigarete da nece, bilo bi super

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Sta 15 zgibova? :ohmy: Pravih, bez one asistencije u vidu opruge od dole? To mi malo zvuci nemoguce za zensko:unsure:

 

Ja se juce vratio sa sljake iz Njemacke i danas uplatio godisnju. Nikad mlitaviji i meksi, kilaza standardna ali forma i kondicija 1 uzas, bice bas potrebna celicna volja i kasnije dobra hemija da i ovo leto budem fit. Jedino sto sam tamo solidno naucio da spremam sebi hranu, sto nije mala stavka u celoj prici. Slika pre transformacije je napravljena, videcemo za par meseci kako ce to izgledati. 

  • +1 2
Link to comment

Sta bre nemoguce?;:angry: 

 

Koje opruge dole? Skocim gore i preko sipke 15 puta 

 

Pa polunacirkana sam ljudima u beogradu 10sklekova, MUSKIH, uradila. Ajd tebe pijanog da vidim 20 da uradis

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...