Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Danas su mi radiolog i internista na sistematskom rekli da kod mog metaboličkog poremećaja prosto nema rešenja osim do kraja života stalno i konstantno pazim, i to je to. Dobio uput da proverim jedan od hormona štitne, pa posle kod endokrinologa. Internista doduše rekla da se apsolutno ne opterećujem težinom u ovom momentu, sa svim ostalim što mi se izdešavalo.

 

Inače mi je laboratorija odlična, unutrašnji organi svi u redu, aorta i karotida bez ikakvih problema, itd. Treba da uradim UZ srca još zbog korone i tromboze.

  • +1 4
Link to comment
3 hours ago, Sammael said:

Danas su mi radiolog i internista na sistematskom rekli da kod mog metaboličkog poremećaja prosto nema rešenja osim do kraja života stalno i konstantno pazim, i to je to. Dobio uput da proverim jedan od hormona štitne, pa posle kod endokrinologa. Internista doduše rekla da se apsolutno ne opterećujem težinom u ovom momentu, sa svim ostalim što mi se izdešavalo.

 

Inače mi je laboratorija odlična, unutrašnji organi svi u redu, aorta i karotida bez ikakvih problema, itd. Treba da uradim UZ srca još zbog korone i tromboze.

Probaj sa sto manje secera i biljnih ulja.San ti je primarni problem.Bez dobrog odmora nema ni izgradnje misica pogotovo u tvom zdr stanju i godinama.Racunaj da je i 6h i 7h znacajan napredak u odnosu na 5h.Cak bih ti predlozio ili da preskocis ili lagan trening u danima kada si lose spavao.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Djuro said:


bez dugih i konstantnih aerobnih aktivnosti, mrsavljenje (bez jojo efekta) nece ici.

bez obzira na drasticno smanjen unos kalorija.

moras da podstaknes, a kasnije i odrzis, efikasnije sagorevanje masti. Za to treba vremena, godina-dve rada. Ali vredi, naravno.

 

consistency is the key. 

 

8 hours ago, goofs said:

Iz moje perspektive - ne odustajte ljudi od sporta, bilo kakvog, jer onda ni telo nece odustati od vas, a uz to ima i vrlo pozitivan efekat na psihu i mentalno zdravlje. Sto vise starimo to je lakse survati se, a sve teze vratiti se, gledam ljude iz svog okruzenja, prijatelje, kako godine odmicu sve manje ih vezba, sve vise ih se javlja sa nekim insulinskim rezistencijama, holesterolima i slicno. 

 

Samajlu, naklon do poda za sve sto si postigao do sad, sto ne odustajes i sto teras dalje, you got this :thumbsup:

 

Glede melatonina, ja to drmnem ponekad kad mi treba dobrog sna. Utisak mi je, po pravilu, da lakse utonem u san i da sam ujutro malo slogiran, sto znaci da sam dublje spavao. S tim sto imam ponekad faze da se probudim oko 4 izjutra i imam malo problema da ponovo zaspim, kao da je organizam odustao od prirodnog lucenja, posto ima supstituciju sad. Kontam da je to individualno. Za druge side-efekte ne znam, ni licno, a ni generalno nisam cuo da postoje.

sve sto kazete ste u pravu.

godinu i po sam batalio kosarku zbog ledja i raspadoh se. tako se fizicki osecam. sromak mi se pojavio. katastrofa.

zadnja je ura da se vratim nekakvom treningu i hodanju.

vodim racuna o ishrani ali dzaba kad se ne krecem.

ali dobro je da sam dosao do toga da sam shvatio da moram da opet krenem sa vezbanjem.

gledam ranac, gledam nekakvu sportsku opremu koja mi je ostala i samo okrenem glavu. dosao sam pri kraju nekakvog psihickog procesa da cu najebati ako ne krenem sa fizickom aktivnoscu.ranije dodjem sa arbajta i trci na kos, hodaj a sad rucaj i legni.

ovih dana pocinjem jer druge nema.

 

Link to comment

Poznat mi je taj osećaj...ne treba sebi nikada dozvoliti da se totalno prestane. Makar 10-20km biciklom ili neki sklekovi/čunjevi kada naiđe faza da trening teško pada. Btw, košarka nije duga aerobna aktivnost, mnogo više tu radi anaerobni metabolizam ako se igra iole ozbiljno. 

Link to comment

Moramo makar da setamo dnevno inace ima da se polako raspadamo. 

 

Ne kazu dzabe u zdravom telu, zdrav duh. Priroda je lek. Setnje kroz sumu. Svaka druga sportska aktivnost je još veca nagrada i za telo i za duh. 

Link to comment

Ja sam pre godinu dve uspeo da nabacim donji stomak i od tad on ostaje cak i kad se stesem u letnjem periodu, da ne pricam kad se zapustim par meseci posle leta. Mislim da cemo se sad druziti do sudnjeg dana.

 

Sto se tice vezbanja i svega, jeste san bitan ali psiha generalno najbitnija. Ja evo u zadnja 2-3 meseca kako sam spickao ove ogromne pare u kladionici glava mi je totalno odsutna, apetit ne da je nikakav nego cesto u tom ludilu mozga zaboravim da jedem, sve neke crne i sive misli i onda su mi i treninzi nikakvi, cesto prekinem pa odem kuci, nekad osetim da nemam volje i snage pa odradim preko one stvari sto isto nema efekta nikakvog... A kad sam bio cist u glavi i spavao mojih cuvenih 4-5 sati, retko 6, sto je bio dugi niz godina, mozda 15+ od ovih 19 otkako sam prvi put krocio u teretanu, izgledao sam i osecao se bas dobro bez da mi je smetalo premalo sna. Jednostavno mi takav bio organizam, kad spojim 5 sati sna odjednom naredni dan kao nov. A kad god sam imao neku dramu zbog bilo cega, dzabe i san i dobra hrana i sve, raspadao sam se psihofizicki. 

Link to comment
On 1.10.2022. at 8:09, Sammael said:

Cilj je sad do kraja godine -15kg, poručio sam za iduću nedelju low carb ishranu, 1900 kalorija dnevno, pa ću spustiti na 1600.

Podržavam izbor, ja se hranim low carb/keto već par godina i smršao sam 30 kg, sa 110 na 80 i evo sad stojim na toj težini već neko vreme.

 

Ako može dve preporuke, ako tek počinješ

 

Nemoj da odmah izbaciš sve ugljene hidrate, nego postepeno, tipa izbaci sve slatkiše, čokolade, kekse i tako onda jedi par nedelje, pa posle toga izbaci hleb i testeninu pa opet tako par nedelje, pa tako redom dok ne izbaciš sve što si planirao ...može da ti bude nezgodno ako naglo izbaciš ugljene hidrate, to je takozvani keto grip, ništa loše zdrvstveno ti se neće desiti, ali ume da bude neprijatno.

 

Nemoj odmah da smanjuješ kalorije, moja preporuka je da to uradiš kasnije, tak kad se navikneš na low carb, recimo posle jedno dve, tri meseca, ideja sa low carb je da smanjivanjem šećera nateraš telo da koristi mast kao gorivo, tvoj višak masti takoreći, ali pošto još uvek nisi to sposoban da radiš na početku dijete, ako smanjiš kalorije bićeš gladan, ako budeš gladan ješćeš i šta treba i šta ne treba, pošto je glad teško kontrolisati. Kad se navikneš na nov način ishrane, ne bi trebalo da imaš više takvih problema sa glađu.

 

Svako dobro želim.

Link to comment

Sinoc sam trenirala sa nekim manijacima. Trebali smo prvo da  jednog kolenom udaramo pa ga okrenemo, pa opet udaramo, onda na GO instruktora da probijem po dvoje u 5 redova sa kick-shields i kad prodjes njih stoji jedan na kraju sale pa njega  kolenom jedno 2-3min....

Rekao instruktor ne drzi zid nego samo mali otpor da se pruza tom koji probija....i jebote, ja bila pretposlednja, oni puni adrenalina jer su pre mene probijali zid ko da smo oni cupovi u kuglani... Krenem ja, udaram kolenom jednog, okrenem ga opet, GO ja krenem, probijem prvi zid a oni se fakin nakacili na drugi ne pustaju!!!! Ja guraj, jok. I samo mi nešto kvrcne u glavi, I can't deal with this shit, i brzo se spustim i ispuzem ispod njih, nacickane i odem onog zadnjeg kolenom da udaram. 

 

Tisina. Pa onda sok, did she just crawled? She crawled? She crawled.... Htedoh da im kazem pa kada ste manijaci ili work smarter, not harder....a onda se mislim ako me instruktor nije vratio nazad da ponovim, znaci da podrzava. Osim i ako on nije bio soku :lolol: 

 

Danas ne idem na trening, treba mi kiroprakticar od sinoc. Unistili su me. Realno da ti naleti neka budala sa 30kila vise koja iole zna nesto oko borilackih sportova, sanse su mi male. Al srećom, to je bas retkost. Mozda jedino da uspem da pobegnem.   

a levi kuk me boli jer smo vezbali kad te neko davi dok sedi na tebi pa treba da ga zbacis sa sebe, okrenes vas i onda ga izudaras. 

Ma sve me boli. 

 

 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zadnjih par nedelja treniram samo 2 puta nedeljno i 2-3x na hajking, spala sam na ispod 60kg, masnoce samo na dupetu ko da cu odatle da se grejem. 

 

Sto sam starija, metabolizam mi je brzi. Izlude me sa hranom. Ima li neka opcija jebote da mogu da se trosim a da ne gubim kilazu i jedem 3-5x dmevno?

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

Zadnjih par nedelja treniram samo 2 puta nedeljno i 2-3x na hajking, spala sam na ispod 60kg, masnoce samo na dupetu ko da cu odatle da se grejem. 

 

Sto sam starija, metabolizam mi je brzi. Izlude me sa hranom. Ima li neka opcija jebote da mogu da se trosim a da ne gubim kilazu i jedem 3-5x dmevno?

Jesi proverila hormone stitne zlezde?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...