Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Ja sam radio magnetnu ovog sjebanog bicepsa i to je bilo jako traumaticno iskustvo, oni zvukovi su pakao dok ti je dve trecine tela u onoj skalameriji. 1 uzas.

 

Inace, vezbam vec mesec i kusur redovno, intenzitet nikakav, hrana standardno losa ali napredak je vidljiv. Imam slike posle sljaks u Njemackoj gde sam dostigao istorijsko dno dna po pitanju izgleda a imam i stare kad sam bio na vrhuncu, sad da dodjem negde malo iznad sredine te dve forme i zadovoljan. Od nedelje idem da merim hormone jer planiram opet neki laki ciklus hemije, mada mislim da mi je to sve u banani teskoj i od proslih ciklusa a i od sedativa koje sam rokao kad sam se izgruvao u kladionici. Nema zivota u meni ali bice borba, leto je iza ugla. 

Link to comment

Ma ja se ne zentam toga, nisam klaustrofobican, nego ne znam gde da idem, svaka privatna klinika sad ima MRI aparat, ali da li ima i dobrog strucnjaka koji ce umeti da mi protumaci rezultate...ili ce biti u fazonu "uhmm, ok, nemas rak dojke, dobar si".

Link to comment

ima, br 1 pa sto praznih mesta je doktor kozic, bio sam kod njega u kamenici i jedini je od recimo 10 citaca pravilno procitao moj prvi mri snimak.

doduse to je bilo pre skoro vec 2 decenije, pa kapiram da se jos neki doktor izvestio. kozic je bio tada prilicno mlad, tako da verujem da je trenutno u nekakvom prajmu. 

ako igde mozes da ga nadjes, sigurno neces pogresiti.

a sto se samog iskustva sa aparatom tice, ubedljivo je najbolji na vma, jer ima snagu 3 tesle, dok je vecina ostalih od 1,5T.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Boze kakve ste kukavice. Ja, koja patim od klaustrofobije i misofonije, jedva sam izdrzala da ne zaspim u masini. Daju ti lepo slusalice da slusas muziku, tj smanji glasnost mri masine ili ponesite cepoveza usi.  

 

Euromedik je super. Od vrata do butina bese 180 eura. I imaju svoje doktore sto analiziraju snimke. 

 

 

Link to comment

E kod mene je fora ne u klaustrofobiji, jer nemam strah od zatvorenog malog prostora, nego me morao namestiti tako da mi desna ruka bude ispruzen napred da moze da lepo snima a glavu sam namestio tako da mi je ova moja izbacena adamova jabucica bila na tvrdom kao jastuku nekom i svaki udah i izdah me je krljalo u grlo, posto je trebalo da budem miran, jel. Kad me nije ugusilo, pas mater. Plus zvukovi kao tehno rejv zurka a ja covek seljak, daj mi Brenu i Draganu Mirkovic jbg. 

Link to comment
Ma ja se ne zentam toga, nisam klaustrofobican, nego ne znam gde da idem, svaka privatna klinika sad ima MRI aparat, ali da li ima i dobrog strucnjaka koji ce umeti da mi protumaci rezultate...ili ce biti u fazonu "uhmm, ok, nemas rak dojke, dobar si".
Idi u City Medik na Zvezdari, dr Banko je odličan.
  • Hvala 1
Link to comment
23 hours ago, goofs said:

Da li je neko radio MR ramena u Beogradu? 

Imam neki baš čudan osećaj u ramenu, kao da žulja, a pri nekim pokretima (samo pri nekim) probadajući bol. Neke vežbe koje sam radio sa bućkama od po 10-15kg sad jedva sa 5kg izvučem. Inače mobilnost potpuna. Bio sam kod fizioterapeuta, prošao ceo serijal terapija, ali nekako nije rešilo problem. Nismo ni uspeli da odredimo jasno šta je povređeno, jer me da dodir i pritisak ništa ne boli. Da li ima smisla raditi MR da bi se utvrdio uzrok? 

Ako ti to lekar ne preporuči - NEMA! Ne bacaj pare na NMR!

(Uzgred, rezultate NMR-a tumači upućujući lekar odredjene specijalizacije. Na samom NMR-u ti ne kažu nikakve informacije, dobiješ sliku, papir, CD i ćao. Ja sam po uputu neurologa radila NMR glave 2021.)

Što se tiče fizijatra i serije tretmana - slično je meni bilo 2015. godine sa probadajućim bolom u ruci i niz ruku.

Uradila sam 10 tretmana kod Srdjana Andjelkova (sjajan lekar, karijeru počeo na VMA pa se usavrsavao u Belgiji, mislim) - a tim što je kod njega tada bio fazon da platiš 10 tretmana a ako ne prodje leči te besplatno dok ne prodje.

Meni nije prošlo, i čak je delovalo da je stanje gore nakon tih nekoliko nedelja.

Onda sam imala još 1 tretman, i onda je samo nestalo, bez da se ikad više pojavilo.

Primila sam bila u nekom trenutku injekciju kortikosteroida pozadi kod plećke. Jedini snimak koji mi je tražio bio je rentgen snimak vratne kičme.

Ako ti treba broj tel pisi.

Edited by pt 2.0
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja poceo da trcim oko mostova ovamo kod nas na savskom keju, super kardio ali ne znam dokle ce mi kolena izdrzati. 40+ minuta, uvek dobar filing posle osim tih kolena jebenih a ne znam sto me mrzi da vozim bajs do Fruske gore, jos bolje a bezbolnije.

 

U teretani maksimalno zabusavam, nisam se sastavio u glavi od kladionice i gubitka para i ko zna da li cu uopste. Uplatio godisnju i redovan sam ali treninzi slabi nikakvi. 

Link to comment
  • 1 month later...
On 1.5.2023. at 7:53, Zli Gli said:

Ja poceo da trcim oko mostova ovamo kod nas na savskom keju, super kardio ali ne znam dokle ce mi kolena izdrzati. 40+ minuta, uvek dobar filing posle osim tih kolena jebenih a ne znam sto me mrzi da vozim bajs do Fruske gore, jos bolje a bezbolnije.

 

U teretani maksimalno zabusavam, nisam se sastavio u glavi od kladionice i gubitka para i ko zna da li cu uopste. Uplatio godisnju i redovan sam ali treninzi slabi nikakvi. 

 

videla sam te danas na tren u dubini muskog dela teretane (naravno:D) kad sam odlazila, oko 16h

 

meni se zavrsava prvi mesec treninga, nakon pauze od ..mozda i 2 godine :(

dosegla sam mozda 35% od predjasnjeg max al ok je to...

Link to comment

Video sam i ja tebe ali bio bas daleko za javljanje, plus se borio za vazduh jer je standardno pakleno zagusljivo:D

 

Izgleda da cemo imati jos dve nove teretane u gradu, pravo niotkuda:unsure:

Link to comment

Samo da javim da sam prošle nedelje posle skoro osam longkovid meseci prvi put kročio u bilderanu, i da sam zapravo jako zadovoljan s obzirom da sam možda dvadesetak procenata slabiji nego ranije, očekivao sam mnogo gore stanje s obzirom na to kako sad izgledam i kako sam mentalno. 

Tu sam doduše kapiram jedino mogao da pokupim ovo govno koje me sinoć spopalo tako da je to loša vest.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...