Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

@Sammael pokušaj da središ spavanje jer itekako utiče na mehanizme metaboličkih procesa. minimum 6 optimalno 7-8h.

probaj da hodaš što je moguće više i u početku češće. ako možeš 5km.

i, naravno, ljubav. 

jer ljubav i pažnja sve menjaju na bolje.

  • Wub 1
Link to comment

Hodam ja u priseku 4-5km dnevno svakako, ali više od toga zaista nemam vremena.

 

Spavanje je problem jer zaista ne mogu da zaspim nikad pre ponoći, a ujutro se sad budim redovno pre 6.

 

Edit: uzeo sam neki suplement nego se ne setim da ga uzmem

Edited by Sammael
Link to comment
1 minute ago, Sammael said:

Hodam ja u priseku 4-5km dnevno svakako, ali više od toga zaista nemam vremena.

 

Spavanje je problem jer zaista ne mogu da zaspim nikad pre ponoći, a ujutro se sad budim redovno pre 6.

spavanje pre ponoći je obavezno jer se tada dešava magija koja telu treba. 

čaj od kamilice ili neko sredstvo na biljnoj bazi mogu da pomognu. 

i batali ekrane.

Link to comment

Heh, u 2022. godini ne može da se batali ekran uveče i da se dođe do ljubavi, to jednostavno ne biva. Svo dopisivanje dešava se tada, evo noćas do pola 1... jednom kad se dođe donekle, naravno. Ali to je odvojena i kompleksna tema, možemo dalje o tome na Tinder topiću.

Link to comment
19 minutes ago, nisam ja said:

zaista nemam, zaista ne mogu, ne mogu, ne biva. 

 

:rolleyes:

Dobro je što znaš bolje od mene moje mogućnosti. 

 

A recimo to što sam pokušavao danima da ležem u 10 pa onda ležim 2h ko budala. Ili zaspim ako sam baš strašno umoran, pa se probudim u 2 i onda do jutra ne mogu da zaspim.

 

Al nema veze, najlakše je kenjati. Verovatno i depresiju treba da lečim teškim fizičkim radom.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Dobar je melatonin, prirodnija varijanta od ovih lorazepama i sranja. Rokam i jedno i drugo, melatonin me lagano opusti i sutra sve normalno a posle lorazepama i slicnih sutra ceo dan kilav ko kurac, uzas.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Nije dobar melatonin, bar tako kaze moj novi guru dr Huberman. Kvalitet sna je sranje, tako sam ja razumeo 

 

edit : posle minut guglsnja, pogodio sam da Huberman jeste protiv melatonina, ali izgleda da nije zbog kvaliteta sna nego sbog sideeffects

 

svakako treba poslusati njegov podcast, kao i ceo serijal Mata Walkera, kog najavljuju kao vodeceg experta za san 

 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Dobro je što znaš bolje od mene moje mogućnosti. 

 

A recimo to što sam pokušavao danima da ležem u 10 pa onda ležim 2h ko budala. Ili zaspim ako sam baš strašno umoran, pa se probudim u 2 i onda do jutra ne mogu da zaspim.

 

Al nema veze, najlakše je kenjati. Verovatno i depresiju treba da lečim teškim fizičkim radom.

Tebra, imaš nenormalno dobre rezultate i sasvim je normalno da ne radiš sve by the book od savršenog ritma spavanja, savršene ishrane, kardia svaki dan, bez lošeg dana u teretani i tako dalje. Nisi fitnes profi, a ni fitnes freak nego čovek koji vrlo očigledno uspeva da popravi svoje zdravlje i svoj fitnes ali nije fitnes smisao života. Popravljaj jedan po jedan detalj ako misliš da je važan i samo guraj napred, a guraš vrlo dobro već sada. Uvek će imati nešto što može i bolje i na šta će ljudi da ti ukazuju, obično dobronamerno ali ne obaziri se previše. Znaš ti to sve i sam...svako znao da treba rano da se leže i spava 8 sati ili da se hoda što više.

 

Sasvim je normalno i očekivano da nekad napraviš i koji korak u nazad, nisi mašina a i imao si operaciju. Što se performansi u teretani tiče, nije previše čudno da sa više kila budeš bolji. Kad još malo napreduješ jedini cilj u fazama u kojima mršaviš će ti biti da zadržiš istu snagu.

 

Samo napred, vrlo inspirativna priča.

  • +1 4
Link to comment

Iz moje perspektive - ne odustajte ljudi od sporta, bilo kakvog, jer onda ni telo nece odustati od vas, a uz to ima i vrlo pozitivan efekat na psihu i mentalno zdravlje. Sto vise starimo to je lakse survati se, a sve teze vratiti se, gledam ljude iz svog okruzenja, prijatelje, kako godine odmicu sve manje ih vezba, sve vise ih se javlja sa nekim insulinskim rezistencijama, holesterolima i slicno. 

 

Samajlu, naklon do poda za sve sto si postigao do sad, sto ne odustajes i sto teras dalje, you got this :thumbsup:

 

Glede melatonina, ja to drmnem ponekad kad mi treba dobrog sna. Utisak mi je, po pravilu, da lakse utonem u san i da sam ujutro malo slogiran, sto znaci da sam dublje spavao. S tim sto imam ponekad faze da se probudim oko 4 izjutra i imam malo problema da ponovo zaspim, kao da je organizam odustao od prirodnog lucenja, posto ima supstituciju sad. Kontam da je to individualno. Za druge side-efekte ne znam, ni licno, a ni generalno nisam cuo da postoje.

  • +1 4
Link to comment
6 hours ago, Sammael said:

Inače, stao na vagu danas zbog sistematskog. 123.5kg

 

Zimus sam bio na 110kg, onda sam imao ceo onaj zdravstveni pakao pa sam 3 meseca bio bez fizičke aktivnosti i ležao u kući i jeo. Pošto po garderobi vidim da sam sad bolji nego letos (a i već mesec i po ne jedem slatko i ne pijem alkohol), znači da sam verovatno bio stigao i do celih 130kg.

 

Eto koliko malo treba da se čovek sjebe, sa sve smanjenim želucem. Kod mene je stres uvek katalizator, kad sam pod stresom gojim se čak i ako jedem normalno, a na dijeti ne mogu da smršam pa makar jeo i 1000 kalorija dnevno.

 

Cilj je sad do kraja godine -15kg, poručio sam za iduću nedelju low carb ishranu, 1900 kalorija dnevno, pa ću spustiti na 1600.

 

Fascinantno je da u teretani nikad nisam bolje radio, čak i vežbe koje jako zavise od težine (sklekovi, zgibovi, propadanja). Nadam se da to znači da mi je kompozicija masti/mišića u organizmu ipak bolja nego što je bila.

 

I moram da sredim spavanje, ovih 5h dnevno sigurno ne doprinosi celoj stvari.

 

Najniža izmerena težina mi je bila 103kg ali to je bilo u decembru 2020. i tad sam imao devojku koja je imala manijakalnu potrebu da hoda minimum 10km svakog dana (iako je imala 55kg na 175cm visine). Ne bih da ponavljam baš taj tempo i intenzitet.

 


bez dugih i konstantnih aerobnih aktivnosti, mrsavljenje (bez jojo efekta) nece ici.

bez obzira na drasticno smanjen unos kalorija.

moras da podstaknes, a kasnije i odrzis, efikasnije sagorevanje masti. Za to treba vremena, godina-dve rada. Ali vredi, naravno.

 

consistency is the key. 

  • +1 2
Link to comment

Popravi se dosta metabolizam i povećanjem mišićne mase, nije zone 1/2 kardio jedini alat. Gojazan čovek koji nikada nije trenirao će značajno unaprediti svoj metabolizam i ako smrša na nekom dobrom programu treninga snage sa malo ili nimalo kardija. Influenseri koje ja pratim zapravo daju prioritet treningu snage što se kompozicije tela tiče. 

 

Nebitno, ne znam ni što sam ovo napisao ali neka ostane. Definitivno preporuka za duge aerobne aktivnosti, nema ničeg boljeg za kardiovaskularno zdravlje dugoročno. Uz to se i čovek oseća mnogo bolje i sposobnije, a i lepo je ako se odvija u nekom lepom okruženju napolju.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...