Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Aha, mislim da znam gde je nesporazum. Ne spustam ruke skroz do kraja pa se dizem gore nego idem do 100-120 stepeni u laktovima 

 

Probacu veceras kad odem tamo tako, skroz ruke dole pa gore, pa skroz dole pa gore

Edited by mustang
Link to comment

Pa nije lako ni sa manjim radijusom pokreta kad si zensko ali probaj bas sa skroz opruzenim rukama pa uporedi, sigurno je teze.

 

Ja sam nekad davno mogao 16-17 komada a onda se ulenjio i prestao da ih radim redovno pa nikako da se povratim od tad, sve nesto po 6 u serij osim prve dve kad nekad mogu 8-10 komada. Tegove nikad nisam dodavao, samo radio sporije kad sam hteo da mi bude teze i zadrzavao se na vrhu pokreta par sekundi. Otkako mi je onda pukao biceps mislim da nisam presao 8 komada. 

  • Hvala 1
Link to comment

Ja se zakucao na 9-10 komada u prvoj seriji i ni da mrdnem godinama. Baš ću da probam i ja da dodam 5-10kg. 

 

Meni hvat pravi solidnu razliku. Sa šakama (chinup) ka sebi mogu jedno 15 komada, ali pullup jedva 10. 

Edited by Heaviside
Link to comment

Posle sedam dana epskih ozderavanja u Srbiji,vidim da su se spojleri pojavili.Rekoh da udarim po tabati ponovo jer ne mogu samo da verglam elipsasti trenazer.Kakvu upalu butina i pozadine dobih,da nisam imao magnezijum gel bilo bi zeznuto.Imao upalu tri dana,posle toga isti trening i nista,nema upale.Ipak sam uzgajio snagu zadnjih dve godine i nesto kondicije.

Link to comment

treba mi smart sat ili narukvica da mjerim puls jer jedno vrijeme ne smijem da ga nesto podizem. nema za mene teretane bar do ljeta, pas mater.

 

nista prefensi, ne moram da ga povezujem na fb i gluposti.
 

sta da uzmem?

 

ne znam pogodniji topik, prebacicu post ako takav postoji


 

 


Link to comment
6 minutes ago, morgana said:

hvala, to mi je mnogo s obzirom na fakat da mi je bitna samo jedna njegova funkcija.

osim ako su jeftiniji neprecizni?


koliko ti je vazna precIznost?

sta ti je bitno - da ti javi kad puls predje odredjenu granicu?

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Djuro said:


koliko ti je vazna precIznost?

sta ti je bitno - da ti javi kad puls predje odredjenu granicu?

 

tako nekako, da imam info ako prebacim preko limita

 

Link to comment

Svi ti opticki citaci su neprecizni. Moraju biti zategnuti, ne smeju da se mrdaju, smetaju im dlake, tamna put itd.

 

ako su ti bitni trenutni peakovi , njih ce biti (lazne uzbune).

ako ti je ok i srednja/prosecna vrednost u nekom vremenskom periodu (pa i kratkom) onda dolaze u obzir.

 

zakljucak: cak ni garmin od 1000 evra, nece savrseno pokazivati puls bez trake (heart rate monitor). I obrnuto - i najjevtiniji smart watch ce pokazivati tacne vrednosti, ako je uparen sa trakom. Samo opticki citac - nece nikad.

Edited by Djuro
  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, jms_uk said:

Mozda neki Xiaomi Mi Band ili smart watch?

 

cijene narukvice su sasvim ok, tenks. ako su performanse iole dobre to mi je nekako u troskovnim granicama koje sam zamisljala.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Da li je neko radio MR ramena u Beogradu? 

Imam neki baš čudan osećaj u ramenu, kao da žulja, a pri nekim pokretima (samo pri nekim) probadajući bol. Neke vežbe koje sam radio sa bućkama od po 10-15kg sad jedva sa 5kg izvučem. Inače mobilnost potpuna. Bio sam kod fizioterapeuta, prošao ceo serijal terapija, ali nekako nije rešilo problem. Nismo ni uspeli da odredimo jasno šta je povređeno, jer me da dodir i pritisak ništa ne boli. Da li ima smisla raditi MR da bi se utvrdio uzrok? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...