Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

4 hours ago, ToniAdams said:

ok, moguce, nisam nikad radio burpije, al ne vidim sto bi to bilo drasticno zahtevnije od recimo komba propadanje - bokal cucanj.

il skleci - trbusnjaci.

 

Pa od komba verovatno nije zahtevnije, od pojedinacnih vezbi jeste zbog vece grupe misica. Ali nije to sad kao sveti gral svih vezbi, to je samo jedna u nizu, dosta jednostavna i efikasna. Mislim, ti mozes da radis sporo burpije i da ih radis do sutra bez efekta, a da nabijes tempo sa goblet cucnjem i da umres. Sve zavisi od tipa treninga koji cepas.

@vladavsnarod

 

Ti sa gejmsa su obicno (polu)profy sportisti, treneri u raznoraznim klubovima itd. Jbg, ako provodis 2-3 sata u treningu dnevno bices zmaj ovako ili onako. Svi treneri iz teretane su takodje uvek napucani. Ja pricam za komon plebs, mnogo brze i jednostavnije ces dobiti misicnu masu sa treningom u teretani, bulk and cut, nego na CFu.

Recimo sta ume da se desi CF takmicarima, ljudi dodju do svog fizickog maksimuma i dalje ne mogu. Ti gejmsi se uglavnom sastoje od WODova gde su prvih nekoliko fokusirani na tehniku, da se tu profiltriraju neuki, i posle se samo cepa snaga i povecavaju se kilaze. I onda imas slucajeva gde lik sa 50kg odradi WOD sa jako dobrim vremenom, ali sa 55kg vec ne moze da ga zavrsi. Tada on mora da prefokusira trening sa CFa na snagu i masu, da bi se posle vratio na CF.

Link to comment

jaka stvar. Ja sam verovatno najslabiji lik u kosmosu.

 

nego da odgovorim milogledu na ozbiljno pitanje. Evo recimo sad su me obradovali prilogom uz standardni doručak u vidu nečega što se zove umak od čvaraka. #hoćeme #život čine male stvari

Link to comment

To i dalje ne objasnjava gubitak misicne mase

 

A na Tonija ne obracaj paznju. Merio bi i on svoj procenat masti kad bi postojao nacin da se to izmeri

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Ma 1% moze biti i greska instrumenta, ne znam kako si merio, ako je ona vaga koja kobajagi pusti neku struju kroz tebe, onda pisi propalo, tu moze da izadje svasta.

Link to comment

ja merim (redje nego jednom mesecno, da me toni ne napadne :D) onom plasticnom spravicom sto lici kao ukrsteni sestar i uglomer. jeste, nije precizno al bolje nemam, izmerim 5 puta pa podelim sa 5 :D

bude oko 22% i to je to, kad bih htela ici na nize morala bih drasticno menjati jelovnik sto nisam rada

 

edit - mozda sad imam i vise, nikad u zivotu nisam imala ovoliko kila

Edited by InvisibleLight
Link to comment
  • 2 weeks later...

Vratila sam se sedmog marta da vežbam posle dva i po meseca pauze i zadve nedelje sam vratila svu snagu i negde prebacila. Npr, sad sam izgurala cele serije od 15x sa 35kg kosi benč, a pre pauze sam radila 30kg. To znači da ću sutra dobiti da radim cele serije od 40kg ravni benč, a ne da ću moći samo 7 ponavljanja kao pre pauze sa tom težinom.

 

Sad jedva čekam sutra da idem u gym da to uradim.

 

Možda ima veze i sa tim što mi je od prekjuče visok nivo estrogena. Moja drugarica koja je profi rukometašica kaže da ima mnogo više snage i bolje igra kad ima menstruaciju. Trener mi kaže da su neke žene jače, a neke slabije kad dobiju. Ja sam sigurno jača. Možda bi muškarcima bilo bolje da piju estrogen, nego što se neke žene bodu testosteronom. Uostalom, vi teretandžije ste sigurno sve to apsolvirali. Ja kao newbie lupetam okolo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...