Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

On 2/3/2018 at 5:50 PM, djekson said:

Na zalost nemam vremena iscitavati topik od pocetka pa zato trazim savet od kolega forumasa. Trebao bih da se otarasim nekih 10 kila i pritom da nabijem malo misicne mase, disciplina mi do sada nije bila jaca strana, ybg :D 

 

Treba mi savet oko odabira opreme (patike prvenstveno) kao i tipove vezbi i ev. nacin ishrane za pocetak. muchas gracias

 

Bio sam u istoj situaciji pre koju godinu, radio sam ono sto ti je vookela napisao i totalno sam se promenio, ne samo vizuelno nego se i mnogo bolje osecam, imam vise energije itd.

Preporucio bih ti da na nekom od mnogih calorie kalkulatora vidis koliko otprlike kalorija treba da unosis da bi mrsavio. Ja sam prvih mesec dana planirao obroke (koristio sam my fitnes pal aplikaciju) cisto da steknem osecaj sta bi otprilike trebalo da pojedem u toku dana. Ciljas na primer 1.5g ili 2g proteina po kg telesne mase, a masti i uh mozes kako zelis,. Ja sam najvise mrsavio sa vise masti i manje uh ali rekao bih da to pravi razliku tek kada si vec na nekom pristojnom bf%. Naravno, gadjas kompleksne ugljene hidrate, ali ne moras da se opterecujes, mrsavices i uz secer ako je ukupan broj kalorija i trening pod kontrolom. 

Na treninzima sam cepao tj. cepam uglavnom cucanj, mrtvo, benc, zgibove, bent-over row, overhead press...starting strength 5x5 na primer. Sto se kardia tice, HIIT u mom slucaju itekako radi posao, ali to ne radim vise jer nemam snage posle tegova, a ne ide mi se vise od 3x nedeljno na trening. Mozes posle tegova  da malo istrcis, ali ne moras i bez toga ces da mrsavis. Ako si kao sto sam ja bio skinny fat, dobar program sa tegovima je apsolutni must, ja sam na pocetku samo dzogirao i izgubio sam pored sala i ono malo snage i misicne mase koje sam imao.

 

Edit: patike koje god oces, kod mene u teretani ima ljudi koji dizu bosi. ja nekad u patikama za basket nekad za trcanje, sta mi prvo padne pod ruku.

Edited by Heaviside
Link to comment
20 hours ago, Heaviside said:

 

Bio sam u istoj situaciji pre koju godinu, radio sam ono sto ti je vookela napisao i totalno sam se promenio, ne samo vizuelno nego se i mnogo bolje osecam, imam vise energije itd.

Preporucio bih ti da na nekom od mnogih calorie kalkulatora vidis koliko otprlike kalorija treba da unosis da bi mrsavio. Ja sam prvih mesec dana planirao obroke (koristio sam my fitnes pal aplikaciju) cisto da steknem osecaj sta bi otprilike trebalo da pojedem u toku dana. Ciljas na primer 1.5g ili 2g proteina po kg telesne mase, a masti i uh mozes kako zelis,. Ja sam najvise mrsavio sa vise masti i manje uh ali rekao bih da to pravi razliku tek kada si vec na nekom pristojnom bf%. Naravno, gadjas kompleksne ugljene hidrate, ali ne moras da se opterecujes, mrsavices i uz secer ako je ukupan broj kalorija i trening pod kontrolom. 

Na treninzima sam cepao tj. cepam uglavnom cucanj, mrtvo, benc, zgibove, bent-over row, overhead press...starting strength 5x5 na primer. Sto se kardia tice, HIIT u mom slucaju itekako radi posao, ali to ne radim vise jer nemam snage posle tegova, a ne ide mi se vise od 3x nedeljno na trening. Mozes posle tegova  da malo istrcis, ali ne moras i bez toga ces da mrsavis. Ako si kao sto sam ja bio skinny fat, dobar program sa tegovima je apsolutni must, ja sam na pocetku samo dzogirao i izgubio sam pored sala i ono malo snage i misicne mase koje sam imao.

 

Edit: patike koje god oces, kod mene u teretani ima ljudi koji dizu bosi. ja nekad u patikama za basket nekad za trcanje, sta mi prvo padne pod ruku.

On 2/3/2018 at 9:34 PM, vookela said:

Koliko si spreman da resetujes nacin ishrane ? To je ključno. Moj predlog je LCHF i tezinske vezbe (program 5x5), meni je pomoglo. Prva 3 meseca strogi rezim - izbaci sve sto je lepo (alkohol, hleb, testo, krompir, gazirano, mahunarke...) Imas na netu dietdoctor.com za ishranu a rezultate ces imati u prvih mesec-dva i bez vezbanja a sa vezbanjem i vise.

 

Hvala na korisnim informacijama. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Danas je momak kod koga treniram krosfit oborio svetski rekord u broju uradjenih barpija(burpees) za 12 sati. Radio je od 9 ujutru do 9 uvece i uradio je 4526 ponavljanja. Dosadasnji rekord je bio 4500. Neverovatno je sta moze ljudski organizam ali on kaze da je ovde presudna psiha jer posle 6 sati ne osecas vise nista. Svaka cast!

Link to comment

Wild guess - izmedju 1500 i 3000 :D 100 burpija moze da se odradi za 10min ako si odmoran, neka bude onda 600 komada za sat vremena, i neka radis svaki drugi sat da bi odmorio (ili razvuces serije za sporiji tempo). To je ukupno 3600, i neka uzmemo u obzir zamor telesine koji se povecava kako vreme odmice, i cinjenicu da smo ljudi a ne profesionalni sportisti, to padne na 3000, ili 2000, zavisi od spreme.

Link to comment

Da radiš burpi na svakih 6 sekundi sat vremena u cugu i tako 6x u 12h? 

 

Znate li vi koliko je dugo sat vremena, da sjediš i gledaš u tačku i piješ pivo a kamoli da radiš burpije :D

Link to comment

Nikad mi nije bilo jasno silovanje sopstvenog tela tim hiljadama ponavljanja, visecasovnim treninzima i slicno. Trening snage nije maraton, to neki ljudi nikad nece shvatiti. Cak i ako burpees posmatras kao kondicioni trening, opet je sumanuto.

Link to comment

Dečko je radio 7 barpija na minut, znači uradi pa ima pauzu do sledeće serije. Kaže da je prvih 6 sati telo a posle toga glava jer telo više i ne osećaš. I tako je i bilo, imao je krizu oko 6og sata posle toga je gurao kako treba. Radili su neki momci sa njim tj smenjivali se kako bi mu pomogli da pregura sve. Kaže da mu se zadnja tri sata nenormalno spavalo.

Link to comment

ne znam jel samo izbacivanje nogu nazad i ustajanje ili je i sklek i skok. U svakom slučaju je idiotski. Ako sam dobro razumeo visprenog lawyera koji je u pojašnjenju ponovio ono što je već rekao ranije, taj dasa nije ima dužu pauzu od 30ak sekundi svih tih 12h.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...