Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

52 minutes ago, darling said:

to ne moze biti. jel radis po nekom programu? 

 

sto, valjda sam dosegla svoj bioloski plato :D

radim po svom programu, sta da kompliciram nije to rokit sajans, 4x nedeljno, 2x gornji 2x donji deo, po 1,5-2h svaki trening, bruto.

koristim razne tehnike intenzifikacije (povecanje serija, povecanje tezina, drop serije, piramide, itd, menjala vezbe)

dobro, nije da nepovratno slabim, al imam amplitude koje krecu uvek ka dole, pa onda malo ojacam, pa opet. a maximum mi se ne menja od tad tj zadnje skoro 3 godine

meni to ok, nemam ni volje ni para za nekog licnog trenera

Edited by InvisibleLight
Link to comment

nisi :D

 

okej je ako si zadovoljna, ucinilo mi se da se zalis. :)

 

par meseci letos sam radila sama i cinilo mi se da sam okej. a onda sam se vratila treneru i prvo sto sam primetila je da sam i potcenjivala i stedela sebe. sve sam sama mogla vise, al dok me on nije natovario, nisam se usudila. 

 

Link to comment

ne zalim se, samo vama cestitam i divim se :)

zakljucila sam da mi je komplet muskulatura skoro pa totalno non responsive na stres, imam biolosko opravdanje za stagnaciju/regres:D

u stvari ima jedna caka sto mi se mota po glavi mesecima unazad - da mi je ovo sto radim previse, da sam pretrenirana u odnosu na moj kapacitet i sad cu cak smanjiti intenzitet i videti sta se desava..

Link to comment
1 hour ago, darling said:

 

nema veze s ciklusom (mislim, ima sveukupno postignuce, moze lep grafik korelacije da se nacrta), vec si dosta snazna u oblasti grudi, to je tvoja jaka tacka. imas potencijala da budes sampionka u bencu nase teretane i sire :)

 

Još da me očinska figura u teretani malo pohvali, ali nema šanse. :-(

1 hour ago, InvisibleLight said:

kako znas koliki ti je nivo estrogena?

mislis da si jaka zbog visokog estrogena i kao prilog tezi kazes da tvoja drugarice rukometasica (apsolutna carica, ako mislim tacno :) ) kaze da je najjaca kad ima mentruaciju, a u prvim danima ciklusa je estrogen najnizi.

 

svaka cast na progresu, obe, moj grafikon ide samo na dole:) maximum dosegla 6 meseci nakon prvog treninga, ostalo je deklinejsn, pooolako ali sigurno

 

 

Ja lupetam. Ona mi je rekla za menstruaciju, a ja sam to prezupčila i povezala sa hormonima jer kad mi počne ciklus telo mi zadržava vodu i mislila sam da je od estrogena. Eto, sto godina imam, nikad nisam imala suočavanje sa sopstvenim hormonima.

Link to comment

prati se, gledaj sta se desava sa tvojom snagom u toku ciklusa (ref. tacke su ti pms, menstruacija, prestanak, ovulacija), kad si snazna, kad podbacujes, za par meseci ces pohvatati sablon.

Link to comment
On 23/03/2018 at 5:34 PM, MayDay said:

Nisam spojila serije od 15x sa 40kg. Radila 10, 8, 6, 6. Ali peti dan od danas ćemo da vidimo!

Ne treba ti toliko serija i ponavljanja. Time vezbas izdrzljivost a ne snagu. OK, ja sam dunster a tvoj trener je znalac kurac palac, ali ako 1 Dan John kaze da je 25 ponavljanja gornja granica po vezbi, za mene tu prestaje ozbiljna rasprava. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...