Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ima li neko iskustva sa vizom za Dubai? Mislio sam da je neka rutinska procedura ali sad gledam po netu i dobijam skroz sulude informacije pocev od toga da ako sedim na aerodromu i cekam tranzit da mi treba viza, da je ne moguce dobiti vizu za vise ulazaka, da mogu preko nekih online agencija da dobijem vizu (mada ne znam koliko je to sigurno?) a povrh svega se i fina agencija sa Vracara ponudila da mi sredi sve probleme u vezi toga po popularnoj ceni od 145 eura

Link to comment
  • 2 weeks later...
Hong Kong (HKSAR) - The Immigration Department announced today (November 3) that the Republic of Serbia has confirmed to grant visa-free access to Hong Kong Special Administrative Region (HKSAR) passport holders for a stay of up to 14 days.The arrangement comes into effect immediately.As a parallel development, with effect from November 14, 2011, holders of biometric passports of the Republic of Serbia (except holders of Serbian passports issued by the Coordination Directorate in Belgrade) may visit Hong Kong visa-free for a stay of up to 14 days.A Hong Kong Government spokesman said, "The arrangement means greater travel convenience for HKSAR passport holders and also helps promote trade, business and tourism links between Hong Kong and the Republic of Serbia."
Link to comment
Ima li neko iskustva sa vizom za Dubai? Mislio sam da je neka rutinska procedura ali sad gledam po netu i dobijam skroz sulude informacije pocev od toga da ako sedim na aerodromu i cekam tranzit da mi treba viza, da je ne moguce dobiti vizu za vise ulazaka, da mogu preko nekih online agencija da dobijem vizu (mada ne znam koliko je to sigurno?) a povrh svega se i fina agencija sa Vracara ponudila da mi sredi sve probleme u vezi toga po popularnoj ceni od 145 eura
meni je uvek hotel u kom sad odsedao sredjivao vizu. popuni se neki formular, posalje email u hotel zajedno sa slikom i sledeci dan gotovo. to je bila uvek poslovna viza.
Link to comment
  • 1 month later...

Urugvaj i Ukrajina od ovog meseca :) Izvor: sajt MSP-a

Od 08.12.2011. drzavljani R. Srbije i drzavljani Ukrajine mogu ulaziti na teritoriju R.Srbije odnosno Ukrajine bez viza i boraviti do 30 dana u periodu od 60 dana od dana prvog ulaska.
Od 30.12.2011. drzavljani R. Srbije i drzavljani Istocne R.Urugvaj mogu ulaziti na teritoriju R.Srbije odnosno Istocne R.Urugvaj bez viza i boraviti do 90 dana u periodu od 6 meseci racunajuci od dana prvog ulaska.
Link to comment
  • 2 weeks later...
vize za kubu nisu potrebne drzavljanima srbije, right? :unsure:
Ja sam bio sa srpskim pasosem, bez vize.
a drzavljanima nemacke?
Za koliko dana je put?
Tourist Visa (Tourist Card)The Tourist Visa or Tourist Card is only for purposes of tourism to Cuba. It is valid for one single entrance into national territory for a 30-day trip and can be extended for an additional 30 days at the office in the hotel where one has accommodations or with the immigration authority. Minors must have their own Tourist Card even if they are travelling under their parents’ passport(s).To obtain this visa in person at the Consulate, these documents are needed:-Valid Passport-Plane Ticket with entry and return dates-Payment of the Consular fee for this serviceThese documents are needed to obtain this visa by mail:-Legible photocopy of valid Passport-Legible photocopy of plane ticket with entry and return dates- Payment of the Consular fee for this service-Stamped self-addressed envelope for the visa to be sent backNOTE: If the application is made by mail or via a third party, an extra consular fee will be charged for the pertinent Consular service. All payments must be made in cash or by a bank certified cheque. All cash sent by mail will be refused and returned at the risk of the applicant.
Link to comment
Za koliko dana je put?
oops, :o put je za 2 nedelje a boravak tamo je nesto preko 2 nedeljemislis da moze da se obavi putem maila? :mellow: i sa kog sajta dobijas verodostojne podatke?double oops <_<
Link to comment
oops, :o put je za 2 nedelje a boravak tamo je nesto preko 2 nedeljemislis da moze da se obavi putem maila? :mellow: i sa kog sajta dobijas verodostojne podatke?
Mail, kao posta - verovatno. Mail, kao email - ne verujem.Ono je bilo sa sajta kubanskog ministarstva spoljnih poslova/ambasade u UK.A evo i TIMATIC potvrdjuje:
National Germany (DE) /Embarkation Germany (DE)Destination Cuba (CU) vi_de.gif Cuba (CU)in_on_no.gifPassport required. - Passport and/or passport replacing documents must be valid on arrival. Passport Exemptions:- Holders of a German Identity Card for children ("Kinderausweis") issued to children up to 16 years. Admission and Transit Restrictions:- Nationals, former nationals, alien residents of Cuba and emigrants of Cuban origin residing abroad must For details, click here Visa required, except for Holders of a Tourist Card ("Tarjetadel Turista") to be obtained prior to arrival, also see underVisa - Additional Information. Additional Information:- The length of stay must be covered by USD 50.-For details, click here- Tourist Cards ("Tarjeta del Turista") is only valid for tourist purposes For details, click here Warning:- Visitors not holding return/onward tickets and other documents required for their destination could be refused entry. - All passengers entering Cuba will be required to hold a Travel Insurance to cover medical expenses in Cuba during their period of stay, which must be purchased at point of origin from a government approved vendor. - Neither visa exemptions nor Tourist Card facilities are applicable to those holding foreign passports who are born in Cuba. They will be considered Cuban nationals, unless holding a document signed by the Cuban Ministry of Foreign Affairs, proving withdrawal of their Cuban citizenship.
Link to comment
A evo i TIMATIC potvrdjuje:- Tourist Cards ("Tarjeta del Turista") is only valid fortourist purposes For details, click here
kupljena tourist card na aerodromu veceras. i to bi valjda bilo to :unsure: Jest da traze i medical insurance tokom celokupnog boravka tamo, ali kapiram da je i ovo regularno zdravstv. osiguranje koje imamo dovoljno, samo ga treba imati i na papiru... hvala puno!
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ima li neko iskustva sa prelaskom administrativne granice sa Kosovom? Da li je uputno ici sa srpskim pasosem ili bolje stranjski?Ako sa srpskim, jel treba neka "viza", neciji blagoslov i slicno?Da li je lakse/jednostavnije uci odnekud drugde a ne iz UzaS-a?Hvala!

Link to comment

bolje je sa srpskim pasosem, jer sa stranim moze da se desi da ovdasnja policija ne "prizna" ulazak pa te tera da ides u makedoniju i odande udjes u srbiju. ako se prelazi preko merdara, dovoljna je i licna karta, ali ipak, za svaki slucaj bolje pasos. u principu se ne lupaju nikakvi pecati, ali mozes da naglasis da neces. sa kosovske strane uvek ima nekih eu/un birokrata, pa moze i njima da se nesto kaze ako zatreba.mnogo je vaznije da auto ima sve papire sredjene, zelene kartone i sve te budalastine, a mislim da od ponedeljka traze i placanje tog novog osiguranja.ako se ulazi sa strane mitrovice, onda je licna karta dovoljna, jer to nije "zvanicni" prelaz, samo sad posle svih ovih sranja ne znam koji je kad otvoren.najmanje drkanja u svakom smislu, a i bolji put, vodi iz makedonije. takodje, avionom do velelepnog aerodroma adem jasari, ali onda sleduje pecat u pasosu, sto je gotivno ko neki suvenir.

Link to comment
bolje je sa srpskim pasosem, jer sa stranim moze da se desi da ovdasnja policija ne "prizna" ulazak pa te tera da ides u makedoniju i odande udjes u srbiju. ako se prelazi preko merdara, dovoljna je i licna karta, ali ipak, za svaki slucaj bolje pasos. u principu se ne lupaju nikakvi pecati, ali mozes da naglasis da neces. sa kosovske strane uvek ima nekih eu/un birokrata, pa moze i njima da se nesto kaze ako zatreba.mnogo je vaznije da auto ima sve papire sredjene, zelene kartone i sve te budalastine, a mislim da od ponedeljka traze i placanje tog novog osiguranja.ako se ulazi sa strane mitrovice, onda je licna karta dovoljna, jer to nije "zvanicni" prelaz, samo sad posle svih ovih sranja ne znam koji je kad otvoren.najmanje drkanja u svakom smislu, a i bolji put, vodi iz makedonije. takodje, avionom do velelepnog aerodroma adem jasari, ali onda sleduje pecat u pasosu, sto je gotivno ko neki suvenir.
Hvala puno! Mislim da je varijanta avionom do Pristine izvesnija (KDP :s_w: bukvalno)Znaci ne trebaju nikakve vize niti ausvajsi, to je super vest.Ali kako onda stoje stvari sa ulaskom u Srbiju?Postoji li uopste avionski saobracaj Pristina-Beograd (ili lupam gluposti), ako ne koja je najbezbolnija varijanta? Sad razmisljam mozda avion iz Skoplja za Bg, puf pantedit. u svakom slucaju valjda bolje iz Makedonije u Bg posto ce biti i osoba s default tudjinskim pasosima Edited by Leia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...