Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

I taj obrazac stize u Telekom Srbija koverti, cisto da znas, da se ne uspanicis da je to neki novi harac... ;)
:) Jeste, jeste, sve tako bilo kao što ste ti i Kabeza napisali. Udelili mi vizu za nepuna tri radna dana.Sad samo da odletim.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Kako stojimo sa vizama za Juznoafricku republiku i da li nam je potrebna tranzitna viza za istu?
idem sledece nedelje, mora viza (rosbacher, eto me opet u komsiluku ;) ).trenutno ispitujem mogucnost da se dobije visitor's permit na aerodromu...
Link to comment
idem sledece nedelje, mora viza (rosbacher, eto me opet u komsiluku ;) ).trenutno ispitujem mogucnost da se dobije visitor's permit na aerodromu...
pa javi se onda.
Link to comment
Vadi se u Becu? Da li postoji neka agencija koja to zavrsava? Sta je potrebno od dokumenata? Hvala
Kad sam ja to vadio, radila je neka na cosku Francuske i Simine. Ili mozda Brace Jugovica, ipak je prastari info iz 98, pa se i ne secam bas najbolje :D
Link to comment
pa javi se onda.
javio se, ali zaboravio da ne radis vise u blizini :o nds, juce mi je jar konzulat u minhenu (privremeno) odbio zahtev za juznoafricku vizu, iako sam imao sve papire kao prosle i pretprosle godine, kada je bilo sve ok sa vizama.razlog je banalan, razlika u datumima boravka na pozivnom pismu i avionskim kartama - na pozivnom pismu je naveden period boravka 12 avgust - 11 septembar, a avionske karte su bile 12 avgust - 25 avgust. nije pomoglo moje objasnjenje da su termini letova fleksibilni i da zavise od posla. i da nece biti struje za sp dogodine, ako ne odem odma'.nista, sad ispravljaju pozivno pismo i rebukiraju karte, pa sutra opet minhen...
Link to comment

Nema na cemu, raduje me sto jos neko ima zelju da putuje u Ukrajinu :). Juce me jos i drugov brat zvao da se raspita, cuo da je bilo odlicno prosle godine pa bi i on da ide...Kad putujes?

Link to comment
Nema na cemu, raduje me sto jos neko ima zelju da putuje u Ukrajinu :). Juce me jos i drugov brat zvao da se raspita, cuo da je bilo odlicno prosle godine pa bi i on da ide...Kad putujes?
Krajem meseca - na zalost, samo na par dana.Ako uspem da organizujem vozne karte otisao bih do mesta odakle neki preci poticu [ivano-Frankivsk oblast] i pola/1 dan u Kievu.Sledeci put valjda na malo duze.edit: ako te ne mrzi, otvori temu 'Ukrajina' ovde na putovanjima pa pisi malo kako ti je bilo, saveti i sl. Edited by jms_uk
Link to comment

Otvoricu kad budem na kompu na kom su slike, mislio sam i ranije al stalno mi nesto odvlaci paznju...Savjet je da vodis nekog ko govori ruski, nama je to bio jedini (doduse jako sitan) problem, naravno nakon 2-3 piva jezicka barijera nestaje....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...