Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

da li neko zna da li ce ako se produzi rok vazenja plavih pasosa sa njima moci da se putuje u EU zemlje sa vazecom sengen vizom dobijenom ove godine?
na sajtu nemacke ambasade stoji:
aktuelne informacije odeljenja za vizeVažna informacija Odeljenja za vize Ambasade Savezne Republike Nemačke u Beogradu – 31.08.2009. godineUzimajući u obzir da su nadležni organi Republike Srbije kao i Crne Gore najavili da će stari (plavi) pasoši (s natpisom „Savezna Republika Jugoslavija“) 31.12.2009. prestati da važe, a da prema važećim odredbama Šengenskog sporazuma putna isprava mora da važi najmanje 3 meseca duže od izdate vize, Nemačka ambasada u Beogradu ukazuje na to da će se vize sa rokom važenja od 01.10.2009. načelno izdavati isključivo podnosiocima zahteva koji poseduju nove biometrijske pasoše Republike Srbije, odnosno Crne Gore. sUkoliko imate važeću šengensku vizu u Vašem starom (plavom) pasošu, možete je predočiti zajedno sa novim biometrijskim pasošem i na taj način koristiti za putovanja u zemlje Šengenskog sporazuma. Ovo pravilo, koliko je Ambasadi poznato, samo ne važi za putovanja u Španiju.Ulazak u zemlje Šengenskog sporazuma sa starim plavim nebiometrijskim pasošem biće moguć do kraja godine isključivo kada se putuje vazdušnim putem u Nemačku odnosno drumskim putem preko Mađarske. Za ulazak preko drugih Šengenskih država preporučujemo da pre putovanja stupite u kontakt sa nadležnim diplomatiskim predstavništvom date države.
Link to comment

Eh jbg, da je Maroko dalo bi se to onda srediti 1 vecerom na Ribarcu u NS...Ne znam zasto ali marokanski ambasador, konzul, bezbednjak i ostali su navuceni na tamosnje kafane... :D Ovako, za Alzir nemam nazalost nikakvih korisnih informacija.

Link to comment
Beograd -- Britanski ambasador u Beogradu Stiven Vordsvort izjavio je da se ukidanje viza za tu zemlju može očekivati 2011. godine."Britanija nije deo šengenskog prostora. Naše granične službe svake godine daju procenu rizika od imigracije, a kao rezultat te procene nekim državama se vize ukidaju, a drugima nameću", rekao je Vordsvort.Prema njegovim rečima, sledeća takva procena biće data 2011. godine. "Nadam se da ćemo do tada moći da ukinemo vize za građane Srbije, ali o tome će odlučivati naši ministri", izjavio je Vordsvort za „Danas“.
Takodje, ambasada Australije se seli iz Cika Ljubine negde na Novi Beograd.
Link to comment
  • 2 weeks later...

jos uvek mi nije stigla svajcarska viza, a moram da se vratim u srbiju. zanima me da li neko zna da li mogu da se vratim u srbiju bez vize? da li ce me praviti problem na granici na aerodromu ovde u svajcarskoj? znam da sam uvek morao da pokazem i svajcarsku vizu kada sam se vraca ranije, ali mi je logicno da mi ne treba svajcarska viza ako se vracam kuci. ne moram ovde da cekam posto mogu da mi posalju vizu kada ovde stigne.

Edited by kojot
Link to comment
jos uvek mi nije stigla svajcarska viza, a moram da se vratim u srbiju. zanima me da li neko zna da li mogu da se vratim u srbiju bez vize? da li ce me praviti problem na granici na aerodromu ovde u svajcarskoj? znam da sam uvek morao da pokazem i svajcarsku vizu kada sam se vraca ranije, ali mi je logicno da mi ne treba svajcarska viza ako se vracam kuci. ne moram ovde da cekam posto mogu da mi posalju vizu kada ovde stigne.
i te kako mogu da ti prave probleme. jer im i pri izlazu treba da znaju po kom osnovu si boravio u ch. kao sto rece kolega da nisi ilegalno boravio (bez papira, prekoracio rok trajanja vize...).edit: probaj da kod einwohnerkontrolle izvadis potrvdu da ti je viza na produzenju pa sa tom potvrdom izadjes. meni su u par navrata izdavali, istina za druge slucajeve, ali mozda moze, raspitaj se. Edited by pajapatak
Link to comment
jos uvek mi nije stigla svajcarska viza, a moram da se vratim u srbiju. zanima me da li neko zna da li mogu da se vratim u srbiju bez vize? da li ce me praviti problem na granici na aerodromu ovde u svajcarskoj? znam da sam uvek morao da pokazem i svajcarsku vizu kada sam se vraca ranije, ali mi je logicno da mi ne treba svajcarska viza ako se vracam kuci. ne moram ovde da cekam posto mogu da mi posalju vizu kada ovde stigne.
O kakvoj vizi je rec? Boravisnoj, radnoj, turistickoj?Ako je rec o stalnom/duzem/neturistickom boravku tj. usao si u Svicu na D vizu i sada cekas odgovarajuci dokument da ti stigne (tj. Auslanderausweiss) a moras da putujes, dovoljno je da odes u Migrationsamt, kazes da moras da putujes i oni ce ti izdati na mestu re-entry vizu takodje D (ponesi fotografije). Ceo proces traje 15 minuta i kosta oko 100 franaka (96, 97 ili 99 tako nesto). Na granici onda pokazes tu vizu, naglasis da cekas papire i pokazes im onaj papir iz Kreisburo-a da si prijavio adresu na kojoj stanujes u CH. Sa tim budi pazljiv jer i ako ta viza izgleda kao Sengen viza (isti obrazac) na njoj pise "valide pour: Suisse" a ne "Etats Schengen" jer nju izdaje kantonalna vlast a ne federalna. S druge strane na tvojoj originalnoj D vizi (ako si tako usao s namerom da ides tamo da radis/studiras, stagod) iz ambasade CH u BGD (ili bilo gde) pise "Etats Schengen" i ogranicena je na jedan ulazak uz rok vazenja "XXX" dok ce ti ovu drugu vrlo moguce na vise ulazaka/izlazaka i bice ogranicena na neki vremenski period.E sad, ako ti pitas za produzetak turisticke vize onda sve ovo gore zaboravi :D koliko znam tur. viza se takodje vrlo jednostavno produzava u Migrationsamtu, ali ne znam tacnu proceduru.
Link to comment
  • 1 month later...

nadjoh neki info ovdeplus

Permanent residents in Canada, Japan, the United Kingdom, the United States of America or the Schengen countries wishing to travel to Mexico do not require visa to enter the country as tourists and business visitors for a 180-day stay and as visitors in transit up to a 30-day stay.
za one koji imaju stalni boravak... Edited by jms_uk
Link to comment
  • 2 weeks later...

samo da podelim radost. divno je kada je iznenadjenje prijatno :)na sajtu ministarstva vanjskih poslova juzne koreje Nationals of Countries allowed for visa-free entry:

Europe: Monaco, Vatican, Slovenia(90 days), Albania, Cyprus, San Marino, Bosnia-Herzegovina, Serbia, Montenegro, Andora, Croatia

※ Nationals of the above countries are allowed up to 30 days of visa-free sojourn for tourism or visitation neverovatno da nisam ovo znao, a seul mi blizi od sangaja gde sam bio jedno 32 puta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...