Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ako nekom znači info, mađarski business šengen na godinu dana sa više ulazaka dobijate ukoliko prezentirate pozivno pismo bilo koje mađarske firme.u decembru sam dobio prvo na 3 meseca multientrance, a sad i na godinu dana

Link to comment
  • 5 weeks later...

ja sam probao u martu sa bosanskim iz pekinga i to je mission impossible. mora se ici maksuz u HK po vizu, tako da sam batalio tu ideju i poziv.

Link to comment

upravo mi se javi jedna ruskinja da pomognem oko vize za singapur (ne znam kako ja mogu da pomognem, ali to nije ni bitno). elem, djevushka je rezervisala hotel u letovalistu nadomak singapura - ostrvo bintan koje teritorijalno pripada indoneziji narafno. kupila karte iz pekinga, hrpu nepotrebnih stvari koje W nose na leotvanje, ali zaboravila je detaljcic, singapursku vizu, koja je, gle cuda, neophodna :ph34r: nisam free da idem u ambasadu, ali mislim ako slozi bas glupu facu i objasni kako je pala sa marsa, mozda se singapurcani sazale i daju tranzit. sa njima se moze dogovoriti ako si opusten i objasnis ljudski sta hoces ili kako si tupanesku nikad dosta zabave sa veselim rusima...

Link to comment

Ako mi se pozivno pismo sa holandskog Univerziteta pošalje u ponedeljak najbržom mogućom poštom, kolika je šansa da imam poslovnu vizu u pasošu do petka [znači recimo razgovor u sredu, dolazak po vizu u petak]? Jer je let narednog ponedeljka rano ujutru, a ne verujem da ambasada radi vikendom. Ima li neko iskustva?

Link to comment
Ako mi se pozivno pismo sa holandskog Univerziteta pošalje u ponedeljak najbržom mogućom poštom, kolika je šansa da imam poslovnu vizu u pasošu do petka [znači recimo razgovor u sredu, dolazak po vizu u petak]? Jer je let narednog ponedeljka rano ujutru, a ne verujem da ambasada radi vikendom. Ima li neko iskustva?
U teoriji nije nemoguće. Pod uslovom da ih zaista ubediš da je hitno, da si im dovoljno simpatičan i/ili ih ubediš da si neki bitan lik. Pozivna pisma zvanično ne primaju faksom, ali u posebnim slučajevima mislim da može. Zovi ih odma danas, objasni situaciju.
Link to comment

bup, hvala na ekspresnom odgovoru :)nažalost, u ambasadi se javio automat - ambasada zatvorena do ponedeljka, usled nekih verskih praznika. Iz istog razloga i to pozivno pismo može biti poslato tek u ponedeljak.Epilog, cela stvar ocenjena kao previše rizična. Razgovor pomeren za dve nedelje <_<

Edited by Xenon
Link to comment

nema na čemu.pa, mislim da je to realno. bolje da odložiš put nego da uđeš u čitavu proceduru, iscimaš i sebe i druge, potrošiš novac, i na kraju dobiješ vizu nedelju dana posle planiranog putovanja.predavanje dokumenata se zakazuje telefonom, proveri da li ti je i tih dve nedelje dovoljno, ako ti zakažu da dođeš za mesec dana možeš da se češeš.

Link to comment
Pretty much everyone needs a visa to enter Belarus. The exceptions are nationals of Armenia, Cuba, Georgia, Kazakhstan, Kyrgystan, Macedonia, Moldova, Mongolia, North Korea, Poland, Russia, Serbia and Montenegro, Tajikistan, Ukraine, Uzbekistan and Vietnam.
Nadam se da ce i oni sto pregledaju pasose na aerodromu u Frankfurtu biti upoznati sa ovim :unsure:edit: Kakva ekipa :lol: Edited by jms_uk
Link to comment
upravo mi se javi jedna ruskinja da pomognem oko vize za singapur (ne znam kako ja mogu da pomognem, ali to nije ni bitno). elem, djevushka je rezervisala hotel u letovalistu nadomak singapura - ostrvo bintan koje teritorijalno pripada indoneziji narafno. kupila karte iz pekinga, hrpu nepotrebnih stvari koje W nose na leotvanje, ali zaboravila je detaljcic, singapursku vizu, koja je, gle cuda, neophodna :ph34r: nisam free da idem u ambasadu, ali mislim ako slozi bas glupu facu i objasni kako je pala sa marsa, mozda se singapurcani sazale i daju tranzit. sa njima se moze dogovoriti ako si opusten i objasnis ljudski sta hoces ili kako si tupanesku nikad dosta zabave sa veselim rusima...
samo da apdejtujem da u singapurskoj ambasadi nisu imali razumevanja za gluposti i pozeleli gdjici sretan put preko dzakarte ili kako vec misli da se dokobelja bintana.
edit: Kakva ekipa :lol:
:lol: da dodam - ako imas rusku vizu njet probljem da se udje. informacija za one koji nemaju privilegiju posedovanja bacushka friendly pasosa cool.gif
Link to comment
nema na čemu.pa, mislim da je to realno. bolje da odložiš put nego da uđeš u čitavu proceduru, iscimaš i sebe i druge, potrošiš novac, i na kraju dobiješ vizu nedelju dana posle planiranog putovanja.predavanje dokumenata se zakazuje telefonom, proveri da li ti je i tih dve nedelje dovoljno, ako ti zakažu da dođeš za mesec dana možeš da se češeš.
U stvari, u holadnskoj zakazivanje ide isključivo preko sajta... a imam info da nije gužva i da se termin dobija ponekad čak i sutradan. Otud postojanje one nade da je ono bilo moguće :)
Link to comment

otisla u nemacki konzulat u njujorku po vizu, dadose mi tacno 8 dana, jer tako daju 'prvi put'. ja sokirana pitam kako prvi put kad sam zivela u nemackoj knap 6 godina, redovno placala porez, doprinose za istocnu nemacku, socijalna davanja i ko zna sta sve, a oni kazu: e pa to nije isto, to se ne racuna! sad kad bih otisla u nemacku, prijavila se u kancelariju za strance, mogla bih da sedim godinu dana na socijalnom i parama za nezaposlene, ali ne smem da sedim turisticki za svoje pare duze od 8 dana :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...