Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

otisla u nemacki konzulat u njujorku po vizu, dadose mi tacno 8 dana, jer tako daju 'prvi put'. ja sokirana pitam kako prvi put kad sam zivela u nemackoj knap 6 godina, redovno placala porez, doprinose za istocnu nemacku, socijalna davanja i ko zna sta sve, a oni kazu: e pa to nije isto, to se ne racuna! sad kad bih otisla u nemacku, prijavila se u kancelariju za strance, mogla bih da sedim godinu dana na socijalnom i parama za nezaposlene, ali ne smem da sedim turisticki za svoje pare duze od 8 dana :(
Bas bedak. Definitivno je sve teze i teze dobijati Schengen vize - jos nisam cuo primer da su nekom one olaksice stvarno olaksale proces. Ili je mozda tada odluceno [samo ne i javno receno] da se ostalima oteza dobijanje?
Link to comment

Je li neko bio skoro u Egiptu, pogotovo sa crvenim pasosem?Nas MIP kaze da se viza dobija na granicnim prelazima, egipatski MIP da mora viza pre puta, egipatski konzulat u Londonu da moze na aerodromu :unsure:

Link to comment
Je li neko bio skoro u Egiptu, pogotovo sa crvenim pasosem?Nas MIP kaze da se viza dobija na granicnim prelazima, egipatski MIP da mora viza pre puta, egipatski konzulat u Londonu da moze na aerodromu :unsure:
viza na aerodromu u kairu, bez problema, kao npr. u turskoj.hm, bio sa plavim pasosem :unsure:
Link to comment
  • 3 weeks later...

isao preko AMS, sleteli tamo u 2 ujutru, platio sam £10 [iako je tip rekao da $15 je £11 :)]jedino sto je policija malo duze zagledala ovaj novi pasos i na ulasku i na izlasku - ali nije bilo problema

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dobih USA vizu i nakon toga u petak odnesoh novi pasos u Holandsku ambasadu sa svim potrebnim papirima no lik iza pulta mi je trazio i stari pasos koji je ponisten i rekao je da mogu da ga ostavim bilo kad kod obezbedjenja.Problem je sto je taj stari pasos najverovatnije bacen pa me zanima koliko mogu da me cimaju zbog toga i kakve su mi alternative?

Link to comment

povodom francuskog sengena sa "-PL"cula sam da su Francuzi uveli neke restrikcije sa poljske radnike, pa Poljaci ovako vracajui to je cini se stupilo na snagu relativno skoro, te otud stare FR vize koje nemaju -PLbtw, na nekoliko prelaza su me vec pitali zasto ne smem u Poljsku

Link to comment
Problem je sto je taj stari pasos najverovatnije bacen pa me zanima koliko mogu da me cimaju zbog toga i kakve su mi alternative?
sto si ga bacio?Cimaju te zato sto je to, u neku ruku, immigration record, koji pokazuje gde si bio, koliko si bio, da nemas neke zabrane i sl.Posto neki od dokumenata ne postoje zavedeni nigde drugde [npr. neki pecati u pasosu] nemam pojma sta je alternativa :unsure:
Link to comment
povodom francuskog sengena sa "-PL"cula sam da su Francuzi uveli neke restrikcije sa poljske radnike, pa Poljaci ovako vracajui to je cini se stupilo na snagu relativno skoro, te otud stare FR vize koje nemaju -PLbtw, na nekoliko prelaza su me vec pitali zasto ne smem u Poljsku
thx za info.mene nije niko nista pitao :unsure:
Link to comment
sto si ga bacio?Cimaju te zato sto je to, u neku ruku, immigration record, koji pokazuje gde si bio, koliko si bio, da nemas neke zabrane i sl.Posto neki od dokumenata ne postoje zavedeni nigde drugde [npr. neki pecati u pasosu] nemam pojma sta je alternativa :unsure:
Pa niko mi nije rekao da treba da ga cuvam :blink: Zvao sam danas ambasadu i rekli su mi da dodjem sutra pa ce se to vec srediti. Svi ti papiri koje sam im dao + J-1 USA vizu im je valjda dovoljan dokaz da se necu useliti kod Miralema na gajbu ili zauvek ostati da zivim u Ajndhovenu.
Link to comment
Pa niko mi nije rekao da treba da ga cuvam :blink:
fair enough - neki od nas su skupljaci, neki nisu.srecno sutra, mada mi deluje da ne bi trebalo da bude problema [samo nemoj da pominjes da znas (za) miralema :D]edit: 'ne' viska Edited by jms_uk
Link to comment
thx za info.mene nije niko nista pitao :unsure:
ma ta pitanja su vise u formi podjebavanja, ako je policajac/ka posebno vickast taj dan.nista strasno i nikakva neprijatnost, samo meni govori o tome da ni oni nisu jos upoznati sa time, jer kada sam jednog policajca (u Nemackoj mislim) pitala sta ja problem, on je rekao da nema pojma.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...