Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Колико улазака? На колико дана?Мени су Чеси прошле године дали визу која траје три месеца, али су под број дана ставили 30 (или 29) у сваком случају онолико колико сам уплатио осигурање и са једним уласком. Е сада што су ти тражили мање папира је заиста напредак! Још ако ниси чекала у оном бетонском дворишту (срећа те нема врућина ових дана) стварно си се усрећила!
Multi / 90 dana / 30 dana boravka. Sto se tice osiguranja, imam onu perma karticu sto se dobija u Banca Intesa. Nema cekanja, to jest, ako dodjes ranije onda cekas, inace sve ide po zakazanim terminima +/- 5 min.
Link to comment

Jedno kratko i precizno pitanjce imam (koje je mozda i postavljeno vec negde ali dobro sad)...da li se u Svajcarsku moze uci sa sengen vizom izdatom u belgijskoj ambasadi? Ili sengenom uopste?Imam sengen vizu sa vise ulazaka koju je izdala belgijska ambasada pa sam planirao neki put po Svici...zanima me sad hoce li tu biti nekih problema ili ne...nesto mi se cini da sam negde video da su oni usli u sengen ali nisam mogao da nadjem...

Edited by Behemoth
Link to comment

svajcarska je definitivno u sengenu i uglavnom nema kontrole na granicnim prelazima a od skora nema ni na aerodromima i sengenska viza je dovoljna za ulazak u ch. da li ima neke veze gde je sengen izdat to mi ni je poznato.ako je slovenacka viza boravisna mislim da nema problema sa njom uci i u ch jer ti ni za druge zemlje sengena ne treba (pretpostavljam) viza. licno se nikada nisam lomatao sa vizama tako da ne znam detalje iz prve ruke, ali je definitivno cinjenica da je svajcarska punopravni i ravnopravni clan sengena. da li ima razlike u boravku i tranzitu i gde je sengen izdat, nije mi poznato, ali se uglavnom preporucuje poziv u ch predstavnistvo.

Link to comment
:)student (vechiti), nezaposlen, single, odsluzio civilnu. bio jednom preko studentskog programa u us, vratio se u roku.nemam nekretnine na svom imenu, nemam pozivno pismo.
:( Tesko / nikako ?
Link to comment

Ako neko ima iskustva sa Austrijancima, zanima me da li je dovoljna potvrda o rezervaciji hotela za trazene dane ili je neophodno i da hotel dostavi faxom potvrdu direktno ambasadi? Uopste, kolike su cepidlake?

Link to comment

Vala daju "meticulous attention to detail" u vezi grcke vize (sengen) :lol: .Meni rok pasosa istice 03 Septembra 2009 a Grci mi juce dali vizu na 6 meseci multi-entry, znaci viza istice 29 Septembra. Nisam se zalio na tu gresku. :lol:

Link to comment
Ako neko ima iskustva sa Austrijancima, zanima me da li je dovoljna potvrda o rezervaciji hotela za trazene dane ili je neophodno i da hotel dostavi faxom potvrdu direktno ambasadi? Uopste, kolike su cepidlake?
Ne znam za AUT ambasadu u BG, ali ovde jesu malo cepidlake - mada i korektni kad dostavis sve sto traze. Potvrda o rezervaciji hotela je bila dovoljna odstampana sa neta, nisu morali da salji oni ambasadi.
Link to comment

imam dva tendenciozno glupa pitanja na ovu temu (:naime, apliciram za sestomesecni sengen (SLO, ako to nesto znaci) i buni me da li da na formularu u opciji datum dolaska/datum odlaska stavim datume prve posete ili ta dva datuma sa pozivnog pisma sa sest meseci izmedju? i koliko dana boravka je pristojno da trazim, ako neko ima slicnog iskustva? (:

Link to comment
imam dva tendenciozno glupa pitanja na ovu temu (:naime, apliciram za sestomesecni sengen (SLO, ako to nesto znaci) i buni me da li da na formularu u opciji datum dolaska/datum odlaska stavim datume prve posete ili ta dva datuma sa pozivnog pisma sa sest meseci izmedju? i koliko dana boravka je pristojno da trazim, ako neko ima slicnog iskustva? (:
iz mog iskustva sa sestomesecnim vizama (austrija ali ne verujem da ima neke razlike), tu treba staviti datum prvog ulaska i datum koji je 6 meseci nakon toga, a koji je obavezno naveden u pozivnom pismu. u suprotnom se moze desiti (ako je u pozivnom pismu drugacije) da ti daju vizu za kraci period.Ja obicno trazim 30 dana ali i to donekle zavisi od onoga sta ti pise u pozivnom pismu. imaj na umu i da cena koju ces platiti za osiguranje raste sa brojem dana na koji trazis vizu.
Link to comment
iz mog iskustva sa sestomesecnim vizama (austrija ali ne verujem da ima neke razlike), tu treba staviti datum prvog ulaska i datum koji je 6 meseci nakon toga, a koji je obavezno naveden u pozivnom pismu. u suprotnom se moze desiti (ako je u pozivnom pismu drugacije) da ti daju vizu za kraci period.Ja obicno trazim 30 dana ali i to donekle zavisi od onoga sta ti pise u pozivnom pismu. imaj na umu i da cena koju ces platiti za osiguranje raste sa brojem dana na koji trazis vizu.
hvala puno (: takvu informaciju sam dobila i na drugoj strani tako da je sigurno tako (:
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...