Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

jel zna neko koja se od belgijske, italijanske, ili francuske vize najbrze dobija u londonu?nije bitno da je posebno lako, nego koji je minimum ako si lak slucaj (poslovni put itd).plus konkretno za beligiju, a potom manje bitno za italiju, jel ima neko iskustva sa kombinacijom viza u starom pasosu + novi pasos (bilo iste bilo razlicite boje)?plus jos manje bitno - jel iko ikada medju tim zemljama + luksemeburgom imao problema sa neulaskom prvo u zemlju koja je izdala vizu?jebote pravim milion kombinacija za starim plavim, novim plavim, redosledom vadjenja pasosa i viza, i putovanja...

Link to comment
plus konkretno za beligiju, a potom manje bitno za italiju, jel ima neko iskustva sa kombinacijom viza u starom pasosu + novi pasos (bilo iste bilo razlicite boje)?plus jos manje bitno - jel iko ikada medju tim zemljama + luksemeburgom imao problema sa neulaskom prvo u zemlju koja je izdala vizu?
sa plavim pasosima sam putovala u italiju sa vizom u ponistenom pasosu bez problema (prvi ulazak je bio u nemackoj). p.s. iz mog iskustva, tranzit kroz sloveniju i ulazak/izlazak iz kanade sa vazecim vizama u ponistenom pasosu radi.
Link to comment
jel zna neko koja se od belgijske, italijanske, ili francuske vize najbrze dobija u londonu?nije bitno da je posebno lako, nego koji je minimum ako si lak slucaj (poslovni put itd).plus konkretno za beligiju, a potom manje bitno za italiju, jel ima neko iskustva sa kombinacijom viza u starom pasosu + novi pasos (bilo iste bilo razlicite boje)?plus jos manje bitno - jel iko ikada medju tim zemljama + luksemeburgom imao problema sa neulaskom prvo u zemlju koja je izdala vizu?jebote pravim milion kombinacija za starim plavim, novim plavim, redosledom vadjenja pasosa i viza, i putovanja...
francuski konzulat moze, mada i ne mora da bude najbrzi.imaju zakazivanje preko interneta - nekad slobodno tek 2 meseca unapred, ali i svakog cetvrtak oslobadjaju termine za sledecu nedelju. pogledaj danas, pa ponovo sutra.u francusku sam usao sa kombinacijom viza u starom pasosu + novi pasos, u belgiju i italiju samo sa jednim vazecim u kome je bila viza.u francuskoj nisam imao problema sa neulaskom prvo u zemlju koja je izdala vizu [u tom slucaju norveska].
Link to comment

samo da 'prebacim ovde'

Koje god da su. Neki kazu da moze ta bumaga iz Ljermontovljevljevlje, drugi kazu nesto drugo, tipa da mogu da te drkaju na primer u Sankt Petersburgu jer nisu upuceni u finese viznog rezima....i tako. Ne idem u zemlje za koje mi vizni rezim nije jasan ni posle 50 pitanja. Takodje, ne bih isao poslovno, a bumaga iz Ljermontovljevljevljevove je - poslova. Ukidanje znatno pojednostavljuje putovanje.edit:Evo cele vesti.A mogao bi i mrdz na vizevizevize. trebalo je da pretpostavim da ce se ljudi interesovati za ovo.MOSKVA, 12. februar 2009. (FoNet) - Ruska vlada odobrila je danas nacrt sporazuma izme|u Rusije i Srbije o uvo|enju bezviznog rezima za gra|ane dve zemlje, koji je predlo`ilo rusko Ministarstvo inostranih poslova.U dokumentu koji je objavljen u banci podataka normativnih dokumenata Vlade Rusije, ministarstvu inostranih poslova je nalo`eno da postigne sporazum sa srpskom stranom i u ime vlade Rusije potpi{e navedeni sporazum, preneo je ruski portal Vesti.U skladu sa nacrtom sporazuma "gra|ani dr`ave jedne strane na osnovu va`e}ih dokumenata ulaze i izlaze u zemlju, putuju u tranzitu i dolaze na teritoriju dr`ave bez viza, pod uslovom da trajanje njihovog neprekidnog boravka na teritoriji te dr`ave ne prema{uje 30 dana od dana ulaska u zemlju".U nacrtu dokumenta je istaknuto da gra|ani dr`ave jedne strane, koji imaju diplomatske i slu`bene pasose pod istim ulovima mogu boraviti u dr`avi druge strane do 90 dana, a gra|ani dr`ave koji se upu}uju na rad u diplomatska i konzularna predstavnistva i me|unarodne organizacije i ~lanovi njihovih porodica koji sa njima `ive, mogu da borave u zemlji tokom ~itavog mandata akreditacije.Pravo na bezvizni ulazak imaju tako|e gra|ani dr`ave jedne strane koji imaju dozvolu za privremeni boravak ili prebivaliste na teritoriji dr`ave druge strane.
Link to comment
jel zna neko koja se od belgijske, italijanske, ili francuske vize najbrze dobija u londonu?
zakazao u prosli petak za jutros u 10am.dosao u 9.45, izasao u 15.15 sa vizom. [intervju trajao cirka 3 minuta]
dobila razjasnjenje za -PLneke zemlje Sengena ne prihvataju trogodisnje Sengen vize, tj. vize koje traju duze od godinu dana.ako sam dobro razumela, pre je bilo vise tih zemalja, sada je to samo Poljska.
danas dobio FR vizu koja vazi 2 meseca [30 dana boravka] i isto ima oznaku -PL :huh: Edited by jms_uk
Link to comment
danas dobio FR vizu koja vazi 2 meseca [30 dana boravka] i isto ima oznaku -PL :huh:
onu prethodnu informaciju (da je -PL jer viza traje 3 godine) mi je dao tip koji je u BG ambasadi Austrije radio na vizama. sad mi vec nije jasno.tako da dodam :huh:
Link to comment
neke zemlje Sengena ne prihvataju trogodisnje Sengen vize, tj. vize koje traju duze od godinu dana.ako sam dobro razumela, pre je bilo vise tih zemalja, sada je to samo Poljska.
hmm... ja imam italijansku multi entry turisticku vizu, sa trajanjem 16.8.2007. do 16.8.2009. i nema -PL...
Link to comment
onu prethodnu informaciju (da je -PL jer viza traje 3 godine) mi je dao tip koji je u BG ambasadi Austrije radio na vizama. sad mi vec nije jasno.tako da dodam :huh:
evo jos jedan zbunjujuci info.Drugaru je u junu 2008. u FR ambasadi u BG izdata trogodisnja multi-entry Schengen viza [90 dana boravak] koja nema tu -PL oznaku...
Link to comment
evo jos jedan zbunjujuci info.Drugaru je u junu 2008. u FR ambasadi u BG izdata trogodisnja multi-entry Schengen viza [90 dana boravak] koja nema tu -PL oznaku...
mozda je samo do nas dvoje? :unsure: ja sam jednom bila u Poljskoj i, koliko se secam, nisam napravila nikakvo sranje. ti?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...