Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

A pošto su? I gde je lokalna piljarnica? :)

 

 

jel valjaju da znas?

 

ja juce uzela filete skuse,nisam strucna za ribu ali meni to bilo ok..

 

fileti lososa u salamuri su 250din mislim 170g(ali nisam sigurna) i to je najskuplje

fileti skuse 190din 170g

imaju i dimljene papaline,neke salate sa lososom i tunu,neke su konzerve 250g neke 170g nisam bas pamtila...piljarnica je u Novom Sadu,one Kivi piljare sto ih ima svuda po gradu(valjda bivsa Zelena Pijaca,ko ce ih popratiti)... ali novosadjani ce znati..

Link to comment

kupio hobotnicu od kilo i po.

kolko treba da je kuvam pre pecenja?

 

ovo je jedna od retkih namirnica za koju važi da je bolja ako je predhodno zamrzneš. ako imaš vremena, stavi je u zamrzivač na 24h, pa je onda spremaj - biće mekša.

 

inače, kuvaš je oko sat vremna, zavisi od veličine. kad gurneš nož u nju, da lako prođe. posle joj radiš šta hoćeš...

Edited by banatjanin
Link to comment

 

ne da važi, nego obavezno, inače će biti tvrda ko đon. dalmoši je mlate veslima pola sata da omekne ili je bacaju sa jarbola, kažu da treba bar 6 metara da pada na kamen ili beton.

Link to comment

jel valjaju da znas?

 

ja juce uzela filete skuse,nisam strucna za ribu ali meni to bilo ok..

 

fileti lososa u salamuri su 250din mislim 170g(ali nisam sigurna) i to je najskuplje

fileti skuse 190din 170g

imaju i dimljene papaline,neke salate sa lososom i tunu,neke su konzerve 250g neke 170g nisam bas pamtila...piljarnica je u Novom Sadu,one Kivi piljare sto ih ima svuda po gradu(valjda bivsa Zelena Pijaca,ko ce ih popratiti)... ali novosadjani ce znati..

 

Ne znam ništa. :) Znam jedino da su ruske dimljene papaline uglavnom najbolje koje sam jeo iz konzerve, pa bi moglo da bude da su i letonske dobre.

Link to comment

ne da važi, nego obavezno, inače će biti tvrda ko đon. dalmoši je mlate veslima pola sata da omekne ili je bacaju sa jarbola, kažu da treba bar 6 metara da pada na kamen ili beton.

 

e ja sam negde procitao da je dobro da se testo, kada vec malo nadodje, nekoliko puta baca sa visine. imam u poslednje vreme projekat "dobar hleb u rerni od samo 250 stepeni", sve bolje mi ide, a mogu reci da ovo bacanje nije pogorsalo stvar. planiram da napravim dve vekne, jednu bacanu i jednu nebacanu, i da vidim ima li razlike u rupicastosti.

Link to comment

ja volim da vise puta tresnem testo o radnu povrsinu kad ga treba premesiti... ne znam ni sam zasto, osim sto se secam da sam to video od majke i tetaka.

Edited by aram
Link to comment

Kažu ljudi da ovako oslobađa više ugljen-dioksida. 
Fakat je da bolji hleb od toga nisam umesio. Napraviću ozbiljniju studiju za NG pa ću javiti rezultat.

Link to comment

Iskreno, prvi put čujem za ovo što sada pričate za dizano testo. A i svi tv kuvari uključujući Remzija kažu da treba nežno sa dizanim

testo za kore je nešto drugo

Link to comment

jel valjaju da znas?

 

ja juce uzela filete skuse,nisam strucna za ribu ali meni to bilo ok..

 

fileti lososa u salamuri su 250din mislim 170g(ali nisam sigurna) i to je najskuplje

fileti skuse 190din 170g

imaju i dimljene papaline,neke salate sa lososom i tunu,neke su konzerve 250g neke 170g nisam bas pamtila...piljarnica je u Novom Sadu,one Kivi piljare sto ih ima svuda po gradu(valjda bivsa Zelena Pijaca,ko ce ih popratiti)... ali novosadjani ce znati..

Ima tih konzervi u Rodi i cene su atraktivne. Od malih nogu obožavam za večeru kuvani krompir sa konzervom ribe i glavicom crnog luka pa smo upravo, žena i ja overili konzerve koje spominješ. Ja shproti (dimljene papaline), ona lososa. Shproti su super kao i ruske u onoj lepoj crnoj konzervi sa zlatnim slovima i kostaju 120kinti. Losos u konzervi je isti kao i svi koje sam do sada jeo-blagog nezanimljivog ukusa, tako da njega više neću uzimati. Uzeo sam i skušu, ako se dobro pokaže navući ću zalihe zbog atraktivne cene.

Shproti i alkohol je pizdary combo.

Video sam i haringu od istog proizvodjaca al haringa mi je super samo usoljena a takve više nema kod nas.

Edited by maheem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...