Jump to content
IGNORED

Razna prakticna pitanja


yolo

Recommended Posts

Da sečem okrugle tikvice na pola za punjenje ili da ih izdubim, pitanje je sad?

Gledam recepte, neki ljudi ih kuvaju pre pečenja a ja bih ih samo pekao napunjene. Neki savet?

Link to comment

Maxa beše tražio celer? 700g u maxiju 90 dinara, uvoz iz Españe

Granje? Fala R :) poceo sam da ga trpam svuda, totalno drugaciji ukusi svezeg i termicki obradjenog.

 

6f0836b2ee11dd2378ae3a41f33a461f.jpg

e86af5f267a83ab793a79221f906047d.jpg

 

E sad pomoziboze da se kantice ne ukljakave. Odustao od sira tokom pecenja, stavicu ga naknadno pri serviranju. Jogurt grcki pride

Link to comment

Maxa beše tražio celer? 700g u maxiju 90 dinara, uvoz iz Españe

 

meni je to granje celera veliko otrkiće, takoreći nova rukola :)

 

- tek sad sam skapirao da valdorf salata ide sa granjem a ne sa korenom kako se pravi u ovim krajevima

- "kineski" stir fry recepti što traže celer, ne traže koren kako sam do sad radio, nego na granje, i tek tada imaju deo one hrskavosti i ukusa (na primer prženi pirinač)

Link to comment

ne mora valdorf sa granjem, cak obrnuto. recept je stariji od granja...

 

Vidi bogati, izguglah (navodno) originalni recept za valdorf salatu (nastala krajem devetnaestog veka) - i zaista kaže: 

1/2 cup celery root (celeriac), peeled (... julienne the celery root and apples into matchstick-size strips ...)

Link to comment

@mahem

 

to pola vege, pola meso? daj recepat...

 

 

Umesio leblebije, socivo, kukuruz, suncokret, luk, bluk, mrkvu, celer granje, ajvar, 2jaja i malo brasna. Sad cu napraviti snicle od te smese, malo ce boraviti u frizideru pa na tiganj. Prilog mladi krompirici i mlada mrkva iz rerne. Ne znam kakav sos da napravim. Mozda tzatziki...

e, ostalo mi sastojaka iz ovog gore qotea od pre neki dan.

odokativno: 200g leblebija, 100g sočiva, 100g kukuruza, suncokret, susam, grana celera, 2 mlada srebrnjaka, 2-3 čena bluka, jedna mlada mrkva, malo ajvara, čili. sve u blender, meni je trebalo tri ture (mali mi je, blender :D) pa sam mešao na kraju sa ajvarom. so, biber, začin po volji. rkneš sve u tiganj kasnije na malo dinstanja i napuniš tikvice il nešto drugo pa u rernu na pola sata, izvadiš pa prekriješ narendanim sirom i vratiš na 10-15 minuta. narendaš tvrdog sira odgore i neki sos, ja sam prelio grčkim jogurtom.

tamno zelene tikvaje su prilično bolje i što se tiče ukusa i strukturalno. ja uzeo okrugle jer sam mislio da ću ih dubiti u jednom komadu.

 

a meso klasika: luk, bluk, cvino, cimet,...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...